Liberały - aferały

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Fullbajer.jpg

Motto

(Jarosław Kaczyński podczas kongresu Wsi Polskiej, 13.10.2007)

(Jarosław Kaczyński, 13.10.2007)

(Jarosław Kaczyński w programie "Teraz My" na antenie TVN, 15.10.2007)

(Jarosław Kaczyński na łamach "Dziennika", 19.10.2007)

(Aleksander Szczygło w wywiadzie dla "Polska. The Times", 02.11.2007)

(Władimir Putin na wiecu partii "Jedna Rosja" na moskiewskich Łużnikach, 21.11.2007)

(Władimir Putin w orędziu przedwyborczym, wyemitowanym w magazynie informacyjnym "Wriemia" państwowej telewizji "Kanał Pierwszy", 29.11.2007)

(Tadeusz Cymański w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", 08.09.2010)

(Wybitny niegramotny metropolista Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", 19.04.2017)

Wprowadzenie

Zasadniczym elementem kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej przed wyborami 21.10.2007, była obietnica dokonania cudu gospodarczego i budowy Drugiej Irlandii, w której wszyscy wieść będą żywot mlekiem i miodem płynący. Oczywiście oczywiste jest, że do zrealizowania tak wyznaczonych celów, do wszystkich ogniw władzy oraz administracji rządowej i terenowej, jak również instytucji i podmiotów okołorządowych i od rządu zależnych, powinny zostać desygnowane jedynie osoby kompetentne, o nieskazitelnej opinii.

Niewątpliwie niedoścignione standardy w tym zakresie ustanowione zostały podczas rządów najlepszej w dziejach Wolski koalicji, która sprawowała władzę w okresie od listopada 2005 r. do listopada 2007 r.

Mimo krótkiego, bo przerwanego brutalnym atakiem opozycji zjednoczonej w potężnym froncie, okresu rządzenia, społeczeństwo mogło przekonać się, że pod przewodnictwem Ojca Narodu dokonała się wielka rewolucja moralna, a na wszystkich szczeblach władzy i administracji obsadzone zostały wyłącznie osoby o wysokich kompetencjach merytorycznych, głębokiej uczciwości, potwierdzonej brakiem uwikłania w jakiekolwiek afery lub w kolaborowanie z aparatem władzy i/lub represji za czasów PRL bądź III RP, jak również niezwiązane w przeszłości z partią komunistyczną.

Z wykazem przykładowych osób, które nie szczędząc sił i zdrowia, niejednokrotnie poświęcając korzyści osobiste i nie bacząc na stronę materialną, w imię szczytnych idei PiSjanizmu, zdecydowały się czynnie wspierać odważne dzieło Reformatorów i bez reszty oddały się wielkiej wspólnej sprawie naprawy Wolski i budowy IV RP, Zwiedzający mogą zapoznać się w eksponacie Odnowiciele.

Kadry liberałów

Jak było do przewidzenia, natychmiast po dojściu ludzi PO do władzy, ogłoszone w kampanii wyborczej deklaracje okazały się czystą mrzonką, a na ważne stanowiska na wszystkich szczeblach władzy desygnowani zostali ludzie niekompetentni, leniwi, a nierzadko skorzy do nadużyć przestępcy, którym - podobnie jak samemu Generalnemu Gubernatorowi, samorealizującemu się w aferach typu "podróż życia" - zależy wyłącznie na stanowiskach i związanych z nimi apanażach i korzyściach.

Należy niestety oczekiwać, że w miarę przedłużania się epizodu restauracji III RP pod przestępczymi rządami tymczasowej administracji agentów Unii Europejskiej, proces obsadzania lukratywnych posad przez przestępczy element liberalny i oddawania Wolski w brudne ręce określonych sił, będzie się nasilał. Haniebne to zjawisko niewątpliwie wymagać będzie szczegółowego udokumentowania, czemu w założeniu służyć ma niniejszy eksponat.

Lista przestępców

Dla jednoznacznego obnażenia ogromu kłamstw, przestępstw i innych bezeceństw dokonywanych przez ludzi, którzy desygnowani zostali do zarządzania Wolską i jej strukturami po 21.10.2008, poniżej przedstawiono sylwetki i przestępstwa niektórych z nich. W celu ułatwienia korzystania z rozbudowanej listy tysięcy tych odrażających postaci, zestawienie zaprezentowano w umownym podziale na kategorie odpowiadające różnym rodzajom przestępstw i nadużyć dokonywanych przez poszczególne osoby.

Należy podkreślić, że zaprezentowane poniżej zestawienie nie wyczerpuje listy tych wszystkich osobników, którzy działając w imię nienawiści do wszystkiego co wolskie oraz dla własnych korzyści osobistych, zdecydowały się czynnie wspierać haniebne dzieło restauracji, czyli krecią robotę Donaldu Tusku, systematycznie dążącego do całkowitego wynarodowienia Wolski, przywrócenia w niej znienawidzonej III RP (a być może nawet PRL!) i doprowadzenia do jej pełnego zwojewódczenia.

Realizując swoją misję utrwalenia w pamięci Wolaków wszelkich zbrodni i nadużyć przestępczego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, Dyrekcja Muzeum wyraża nadzieję, że – w celu zachowania dla potomności pełnej prawdy historycznej o tych, którzy brutalnie przerwali procesy odnowy moralnej Wolski i budowy IV RP - ta porażająca lista hańby będzie systematycznie uzupełniana nowymi nazwiskami.

Przestępstwa i afery gospodarcze

Przestępstwa pospolite

 1. Michał Łuczak - lokalny działacz PO, przewodniczący zachodniopomorskiego sejmiku samorządowego:
 2. Cezary Atamańczuk - szef powiatowej struktury PO w Policach i starosta tego miasta:
 3. Tomasz Schabowski - radny miasta Przemyśla, członek klubu radnych tak zwanej "Koalicji Obywatelskiej"

Korupcja, konflikt interesów

 1. Beata Sawicka, posłanka PO w latach 2005 - 2007, kandydatka w wyborach do Senatu w 2007 roku
 2. Krzysztof Grzegorek, wicekomisarz Tymczasowego Rządu Okupacyjnego ds. Prywatyzacji bądź Likwidacji Szpitali
 3. Jacek Karnowski, członek PO i skarbnik regionalnej struktury partii na Pomorzu, prezydent Sopotu
 4. Bartosz Kasznia, bezskutecznie kandydował z list PO na radnego w wyborach do Sejmiku województwa zachodniopomorskiego
 5. Roman Ludwiczuk, senator Platformy Obywatelskiej z okręgu wałbrzyskiego

Prywata i wykorzystywanie stanowisk

Walka z demokratyczną opozycją, uczestnictwo lub kolaborowanie z aparatem władzy, propagandy i represji w czasach PRL

 1. Leszek Pruski, PRL-owski prokurator, w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów i członków "Solidarności" z Dolnego Śląska

Tajni współpracownicy, donosiciele

 1. Michał Boni, od 09.01.2008 sekretarz stanu w Kancelarii Premiera w Tymczasowym Rządzie Okupacyjnym Donaldu Tusku

Nepotyzm, protekcja i kolesiostwo

 1. Roman Kwaśnicki, od 23.01.2008 prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z nadania PSL
 2. Adam Koc, powołany na Dyrektora Oddziału Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy z nadania PSL

Afery mieszkaniowe

Przestępstwa, skandale i ekscesy obyczajowe

 1. Mirosław Drzewiecki, Komisarz ds. Anabolików i Sabotowania Euro 2012 w Tymczasowym Rządzie Okupacyjnym
 2. Krzysztof Piesiewicz, senator PO

Prowadzenie pojazdów w stanie wskazującym i inne ekscesy po alkoholu

 1. Iwona Śledzińska - Katarasińska, posłanka PO
 2. Tomasz Lis (zbieżność personaliów z zapiekłym wrogiem narodu i sprzedajnym dziennikarzyną, Tomaszem Lisem na pewno nie jest przypadkowa), od listopada 2008 r. konsul Wolski w Vancouver, wcześniej pracujący przez 20 lat na placówce dyplomatycznej w Grecji
 3. Józef Adamczak, radny PO w sejmiku województwa świętokrzyskiego
 4. Jacek Protasiewicz, europoseł PO, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego
 5. Monika Zbrojewska, wiceministra sprawiedliwości
 6. Franciszek Sterczewski, poseł Koalicji Obywatelskiej, członek Parlamentarnego Zespołu do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Sympatie nacjonalistyczne i faszystowskie, antysemityzm

Zasługi w innych dziedzinach

 1. Janusz Palikot, poseł PO, cyniczny wróg Lecha Kaczyńskiego i mierny, prowincjonalny szołmen
 2. Łukasz Abgarowicz, senator PO
 3. Dawid Chełmecki, desygnat PO na radnego w Jaworznie


(Cdn - To be continued)

Patrz też

Linki zewnętrze