Liberały - aferały

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Fullbajer.jpg

Motto

(Jarosław Kaczyński podczas kongresu Wsi Polskiej, 13.10.2007)

(Jarosław Kaczyński, 13.10.2007)

(Jarosław Kaczyński w programie "Teraz My" na antenie TVN, 15.10.2007)

(Jarosław Kaczyński na łamach "Dziennika", 19.10.2007)

(Aleksander Szczygło w wywiadzie dla "Polska. The Times", 02.11.2007)

(Władimir Putin na wiecu partii "Jedna Rosja" na moskiewskich Łużnikach, 21.11.2007)

(Władimir Putin w orędziu przedwyborczym, wyemitowanym w magazynie informacyjnym "Wriemia" państwowej telewizji "Kanał Pierwszy", 29.11.2007)

(Tadeusz Cymański w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", 08.09.2010)

(Wybitny niegramotny metropolista Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", 19.04.2017)

Wprowadzenie

Zasadniczym elementem kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej przed wyborami 21.10.2007, była obietnica dokonania cudu gospodarczego i budowy Drugiej Irlandii, w której wszyscy wieść będą żywot mlekiem i miodem płynący. Oczywiście oczywiste jest, że do zrealizowania tak wyznaczonych celów, do wszystkich ogniw władzy oraz administracji rządowej i terenowej, jak również instytucji i podmiotów okołorządowych i od rządu zależnych, powinny zostać desygnowane jedynie osoby kompetentne, o nieskazitelnej opinii.

Niewątpliwie niedoścignione standardy w tym zakresie ustanowione zostały podczas rządów najlepszej w dziejach Wolski koalicji, która sprawowała władzę w okresie od listopada 2005 r. do listopada 2007 r.

Mimo krótkiego, bo przerwanego brutalnym atakiem opozycji zjednoczonej w potężnym froncie, okresu rządzenia, społeczeństwo mogło przekonać się, że pod przewodnictwem Ojca Narodu dokonała się wielka rewolucja moralna, a na wszystkich szczeblach władzy i administracji obsadzone zostały wyłącznie osoby o wysokich kompetencjach merytorycznych, głębokiej uczciwości, potwierdzonej brakiem uwikłania w jakiekolwiek afery lub w kolaborowanie z aparatem władzy i/lub represji za czasów PRL bądź III RP, jak również niezwiązane w przeszłości z partią komunistyczną.

Z wykazem przykładowych osób, które nie szczędząc sił i zdrowia, niejednokrotnie poświęcając korzyści osobiste i nie bacząc na stronę materialną, w imię szczytnych idei PiSjanizmu, zdecydowały się czynnie wspierać odważne dzieło Reformatorów i bez reszty oddały się wielkiej wspólnej sprawie naprawy Wolski i budowy IV RP, Zwiedzający mogą zapoznać się w eksponacie Odnowiciele.

Kadry liberałów

Jak było do przewidzenia, natychmiast po dojściu ludzi PO do władzy, ogłoszone w kampanii wyborczej deklaracje okazały się czystą mrzonką, a na ważne stanowiska na wszystkich szczeblach władzy desygnowani zostali ludzie niekompetentni, leniwi, a nierzadko skorzy do nadużyć przestępcy, którym - podobnie jak samemu Generalnemu Gubernatorowi, samorealizującemu się w aferach typu "podróż życia" - zależy wyłącznie na stanowiskach i związanych z nimi apanażach i korzyściach.

Należy niestety oczekiwać, że w miarę przedłużania się epizodu restauracji III RP pod przestępczymi rządami tymczasowej administracji agentów Unii Europejskiej, proces obsadzania lukratywnych posad przez przestępczy element liberalny i oddawania Wolski w brudne ręce określonych sił, będzie się nasilał. Haniebne to zjawisko niewątpliwie wymagać będzie szczegółowego udokumentowania, czemu w założeniu służyć ma niniejszy eksponat.

Lista przestępców

Dla jednoznacznego obnażenia ogromu kłamstw, przestępstw i innych bezeceństw dokonywanych przez ludzi, którzy desygnowani zostali do zarządzania Wolską i jej strukturami po 21.10.2008, poniżej przedstawiono sylwetki i przestępstwa niektórych z nich. W celu ułatwienia korzystania z rozbudowanej listy tysięcy tych odrażających postaci, zestawienie zaprezentowano w umownym podziale na kategorie odpowiadające różnym rodzajom przestępstw i nadużyć dokonywanych przez poszczególne osoby.

Należy podkreślić, że zaprezentowane poniżej zestawienie nie wyczerpuje listy tych wszystkich osobników, którzy działając w imię nienawiści do wszystkiego co wolskie oraz dla własnych korzyści osobistych, zdecydowały się czynnie wspierać haniebne dzieło restauracji, czyli krecią robotę Donaldu Tusku, systematycznie dążącego do całkowitego wynarodowienia Wolski, przywrócenia w niej znienawidzonej III RP (a być może nawet PRL!) i doprowadzenia do jej pełnego zwojewódczenia.

Realizując swoją misję utrwalenia w pamięci Wolaków wszelkich zbrodni i nadużyć przestępczego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, Dyrekcja Muzeum wyraża nadzieję, że – w celu zachowania dla potomności pełnej prawdy historycznej o tych, którzy brutalnie przerwali procesy odnowy moralnej Wolski i budowy IV RP - ta porażająca lista hańby będzie systematycznie uzupełniana nowymi nazwiskami.

Przestępstwa i afery gospodarcze

Przestępstwa pospolite

 1. Michał Łuczak - lokalny działacz PO, przewodniczący zachodniopomorskiego sejmiku samorządowego:
 2. Cezary Atamańczuk - szef powiatowej struktury PO w Policach i starosta tego miasta:
 3. Tomasz Schabowski - radny miasta Przemyśla, członek klubu radnych tak zwanej "Koalicji Obywatelskiej"

Korupcja, konflikt interesów

 1. Beata Sawicka, posłanka PO w latach 2005 - 2007, kandydatka w wyborach do Senatu w 2007 roku
 2. Krzysztof Grzegorek, wicekomisarz Tymczasowego Rządu Okupacyjnego ds. Prywatyzacji bądź Likwidacji Szpitali
 3. Jacek Karnowski, członek PO i skarbnik regionalnej struktury partii na Pomorzu, prezydent Sopotu
 4. Bartosz Kasznia, bezskutecznie kandydował z list PO na radnego w wyborach do Sejmiku województwa zachodniopomorskiego
 5. Roman Ludwiczuk, senator Platformy Obywatelskiej z okręgu wałbrzyskiego

Prywata i wykorzystywanie stanowisk

Walka z demokratyczną opozycją, uczestnictwo lub kolaborowanie z aparatem władzy, propagandy i represji w czasach PRL

 1. Leszek Pruski, PRL-owski prokurator, w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów i członków "Solidarności" z Dolnego Śląska

Tajni współpracownicy, donosiciele

 1. Michał Boni, od 09.01.2008 sekretarz stanu w Kancelarii Premiera w Tymczasowym Rządzie Okupacyjnym Donaldu Tusku

Nepotyzm, protekcja i kolesiostwo

 1. Roman Kwaśnicki, od 23.01.2008 prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z nadania PSL
 2. Adam Koc, powołany na Dyrektora Oddziału Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy z nadania PSL

Afery mieszkaniowe

Przestępstwa, skandale i ekscesy obyczajowe

 1. Mirosław Drzewiecki, Komisarz ds. Anabolików i Sabotowania Euro 2012 w Tymczasowym Rządzie Okupacyjnym
 2. Krzysztof Piesiewicz, senator PO

Prowadzenie pojazdów w stanie wskazującym i inne ekscesy po alkoholu

 1. Iwona Śledzińska - Katarasińska, posłanka PO
 2. Tomasz Lis (zbieżność personaliów z zapiekłym wrogiem narodu i sprzedajnym dziennikarzyną, Tomaszem Lisem na pewno nie jest przypadkowa), od listopada 2008 r. konsul Wolski w Vancouver, wcześniej pracujący przez 20 lat na placówce dyplomatycznej w Grecji
 3. Józef Adamczak, radny PO w sejmiku województwa świętokrzyskiego
 4. Jacek Protasiewicz, europoseł PO, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego
 5. Monika Zbrojewska - wiceminister sprawiedliwości

Sympatie nacjonalistyczne i faszystowskie, antysemityzm

Zasługi w innych dziedzinach

 1. Janusz Palikot, poseł PO, cyniczny wróg Lecha Kaczyńskiego i mierny, prowincjonalny szołmen
 2. Łukasz Abgarowicz, senator PO
 3. Dawid Chełmecki, desygnat PO na radnego w Jaworznie


(Cdn - To be continued)

Patrz też

Linki zewnętrze