Liga Polskich Rodzin

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Pierwotne logo LPR

LPR (ang.: The Addams Family) - Liga Polskich Rodzin (właśc.: Liga Populistycznych Radykałów) - wolska partia polityczna utworzona w kwietniu 2001 z połączenia kilku ugrupowań katolicko-narodowych. Funkcję przewodniczącego w okresie koalicji PiS-LPR-Samoobrona pełnił Roman Giertych, lecz 24.10.2007 zrezygnował z funkcji prezesa, a jego obowiązki przejął europoseł Sylwester Chruszcz. [1]

Do dnia 12.12.2006 LPR była związana unią personalną z Młodzieżą Wszechpolską, której Roman Giertych był pierwszym prezesem. Niestety, została ona przez łże-media zmuszona do odcięcia się od nich, do politycznej aborcji dokonanej na Młodzieży Wszechpolskiej, z powodu drobnych nieporozumień na tle narodowościowym oraz za nadużywanie przez MW alkoholu (Wszechpolacy zawsze zamawiają po pięć piw).

Przez wrogów narodu LPR wielokrotnie była oskarżana o antysemityzm i nacjonalizm. Wśród wykształciuchów nie od dziś panuje opinia, iż LPR to polityczne ramię wolskich faszystów, co jest oczywiście kłamstwem rozsiewanym przez TVN i "Gazetę Wybiórczą".

Program

The Addams Family
Zwróćmy uwagę na szczegół obrazka

LPR to ugrupowanie uważające się za prawicowe (w wielu kwestiach nawet skrajnie). Postuluje by (czysto) wolskim rodzinom było dobrze i wesoło. Chce chronić życie ludzkie za wszelką cenę (co, zgodnie z dualizmem kaczologicznym, nie przeszkadza jednocześnie żądać przywrócenia w kodeksie karnym kary śmierci).

Po mianowaniu Romana Giertycha Wielkim Edukatorem narodu, LPR za swój główny cel obrała sobie wychowanie młodych Wolaków i poprawę wolskiego szkolnictwa, co przez samych zainteresowanych zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem - młodzi uczniowie tłumnie wyszli na ulice, aby wyrazić swoje poparcie dla Romana. Stąd wzięła się inna nazwa partii: LEPIEJ POPIERAJ ROMANA

Osiągnięcia na miarę Koalicji

  1. Bezczelna, inspirowana przez określone siły kontrola rzekomo apolitycznej NIK przeprowadzona w Urzędzie Morskim w Słupsku ujawniła jakoby gigantyczne marnotrawstwo publicznych pieniędzy, nepotyzm i zachowania korupcjogenne były jedynymi osiągnięciami tego urzędu pod rządami działaczy LPR. Kontrolerzy twierdzą jakoby pod światłymi rządami LPR z Urzędu odeszło 64 pracowników, a 37 urzędników powołano z naruszeniem przepisów, w tym obydwu wicedyrektorów, którzy jakoby nie mieli kwalifikacji do zajmowania tych stanowisk. Według NIK zawarło aż 21 umów dzierżawy nadmorskich terenów z pracownikami urzędu, z których jakoby 3 przypadły członkom rodzin dyrektora i wicedyrektora. Stawki ustalono, rzekomo, na poziomie minimalnym, t.j. 21 groszy za metr kwadratowy. Za podobne działki dzierżawione przez Urząd Miasta Ustki opłata wynosi od 22 do 50 zł. za metr kwadratowy, czyli od 952% do 2380% więcej. Dyrekcja składała się wyłącznie z członków LPR:

"źródło: "Gazeta Wybiórcza", 12.05.2008, str. 5"

Najważniejsi członkowie

Patrz też

Linki zewnętrzne