Maciej Giertych

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Ulubiony image M. Giertycha

Sylwetka

Maciej Giertych - (ur. 24 marca 1936 w Warszawie) profesor genetyki, europoseł. Autor przeszło 200 publikacji naukowych, członek Komitetu Nauk Leśnych PAN. Do pewnego czasu ceniony w Polsce i na świecie specjalista z zakresu genetyki populacyjnej drzew leśnych. Aktualnie porzucił dyscyplinę naukową, na której się znał i - dla odmiany - zajął się zwalczaniem teorii ewolucji.

Funkcję europosła sprawuje w celu rozsadzenia Unii Europejskiej od środka. Wzorem dla niego jest tu niewątpliwie Konrad Wallenrod.

Jest również ojcem Romana Giertycha, ministra edukacji IV RP oraz idolem wszystkich Wszechpolaków, a także klasycznym przypadkiem tzw. zespołu ocaleńca poaborcyjnego.

Jak się okazuje, Giertychowie są odwiecznymi wrogami Kuroniów. Jak informuje Maciej Giertych:

Rodzina Kuroniów najwidoczniej zasmakowała takiego przestępczego życia, bo - co zdemaskował syn Macieja, Roman Giertych - Jacek Kuroń był zdrajcą narodu, a najprawdopodobniej i agentem. [2]

Obecne osiągnięcia

Plakat wyborczy Giertycha-seniora wskazujący (zdaniem zwolenników) na olej w głowie kandydata

W ostatnich miesiącach M. Giertych ogłosił wiele nowatorskich poglądów, które mają szanse zrewolucjonizować dotychczasową zakłamaną biologię i wyrwać ją z wąskiego koryta, uformowanego przez wrogów narodu.

Do najważniejszych osiągnięć Giertycha na tym polu wypada zaliczyć nieodróżnianie teorii Darwina od Lamarcka, gryzoni od owadożernych (w związku z próbą wyśmiania ewolucji nietoperzy) oraz całkowite lekceważenie zasady brzytwy Ockhama.

W ideologicznej dociekliwości formułuje porażające swą trafnością wnioski w zakresie swej koronnej dziedziny tj. genetyki. Uważa m.in., że mutacje są zawsze szkodliwe, więc nie mogą prowadzić do wykształcenia cech przydatnych dla organizmów.

Brawurowo udowodnił istnienie Smoka Wawelskiego.

Bliski znajomy wielu, żyjących współcześnie, neandertalczyków.

Maciej Giertych dziękuje Jaruzelskiemu za wprowadzenie stanu wojennego

Zasługi w przeszłości

W 1981 poparł wprowadzenie stanu wojennego tłumacząc, że jest to jedyny sposób na uniknięcie inwazji radzieckiej, w związku z tym rozsyłał listy nakłaniające do poparcia decyzji gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

W latach 1986-1989 był członkiem Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa gen. Wojciechu Jaruzelskim. Przestrzegał w niej przed rozluźnieniem polskich więzów z ZSRR, a konkretniej ze wschodem i zagrożeniem zachodnioniemieckim. Krytykował wówczas główny KOR-owski odłam opozycji solidarnościowej (z Jackiem Kuroniem i Adamem Michnikiem) jako "służący niepolskim interesom".

Wiosną 1989 roku brał udział w obradach "Okrągłego Stołu" jako doradca... Generalissimusa Jaruzelskiego.

Nigdy nie został zarejestrowany jako tajny współpracownik, ponieważ SB uznała, że jest wystarczająco przydatny jako współpracownik zupełnie jawny.

Świadectwa przeszłych i współczesnych dokonań

Świetlaną postać M. Giertycha, zakres jego dawniejszych zasług na polu walki o niepodległość Polski oraz głęboką wiedzę naukową w zakresie nauk biologicznych, doskonale przybliżają poniższe cytaty:

Patrz też