Matura Giertycha

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Przykładowy arkusz maturalny z języka wolskiego na zreformowaną maturę

Definicja i charakterystyka pojęcia

Matura Giertycha (inaczej amnestia maturalna) - ewenement na skalę światową, amnestia dla maturzystów, którzy oblali jeden z przedmiotów na egzaminie dojrzałości. Pozwala na zaliczenie oblanego testu, uwalnia od stresu i niepotrzebnych napięć, eliminując tym samym zachowania agresywne w szkołach.

Wprowadzona przez pierwszego ministra edukacji i wicepremiera rządu IV RP Romana Giertycha, w ramach Wielkiej Reformy Edukacji

Minister edukacji tłumaczył, że zmiany te były konieczne, bowiem w 2010 roku matematyka będzie obowiązkowym przedmiotem na maturze. A że minister maturę zdał, to głupi nie jest i wie, że znaczna część młodzieży ma problemy z liczeniem.

Roman, nasz Wielki Edukator, zmiany wprowadził na 3 lata przed pojawieniem się matematyki na egzaminie dojrzałości, zdając sobie sprawę, że sama myśl o tym fakcie może być powodem jej oblania przez roczniki, które jeszcze nie muszą pisać tego przedmiotu. Stres rodzi bowiem napięcia, a te z kolei są powodem agresji, z którą należy walczyć.

Inne wielkie inicjatywy Wielkiego Edukatora

Minister edukacji słynie z ambitnych planów udoskonalenia wolskiej oświaty.

Oto wybrane genialne pomysły Wielkiego Edukatora:

  1. Wprowadzenie wychowania patriotycznego (z powodu strachu przed przypisaniem sobie sukcesu przez opozycję szczegóły są nieznane)
  2. Sumowanie matur - jeśli z matematyki otrzymałeś 50 %, z języka wolskiego 20 %, a z fizyki 0 %, to i tak zdajesz (50 % + 20 % > 60 %; fizykę zdajesz dzięki amnestii maturalnej).

Haniebny sabotaż Układu

Niestety, opanowany przez Układ i stojące za nim określone siły Trybunał Konstytucyjny w dniu 16.01.2007, nie licząc się z dobrem IV RP i pomyślnością młodych Wolaków, prowokacyjnie wykonał kolejną cyrkową sztuczkę i orzekł niezgodność Matury Giertycha z Konstytucją. Fakt ten stanowi kolejny porażający dowód na konieczność zmiany tego najważniejszego dokumentu.

Patrz też