Medialny strzał w tył głowy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Medialny strzał w tył głowy - nowoczesny i wysoce użyteczny termin, wprowadzony do tezaurusa nowomowy w dniu 14.01.2011 podczas konferencji prasowej PiS, przez wybitnego skrzydłowego członka partii - Beatę Kempę:

Próba egzegezy kontekstowej

Tymczasowy Rząd Okupacyjny, a szczególnie gubernatoru Tusku, podejmując szereg decyzji przestrzelonych doprowadził do medialnej deteflonizacji Platformy Obywatelskiej. Chcąc nieudolnie ratować sytuację, podjął decyzję o rozpoczęciu kanonady medialnej, której wynikiem jest właśnie "medialny strzał w tył głowy". Cnd.

Próba egzegezy semantycznej

Teza jakoby polscy oficerowie zostali w 1940 r. zamordowani "medialnym strzałem w tył głowy" jest trudna do obrony, ergo gubernatoru Tusku osobiście zastrzelił gen. Andrzeja Błasika dzień wcześniej, aby utrwalić alkohol w jego krwi i wydać jego honor na pastwę wrogich mediów niechętnych Wolsce. Aby zatrzeć ślady tej ohydnej prowokacji nie zażądał protokołów, bo mogłoby się wydać, że gen. Błasik był "wczorajszy". Cnd.

Amerykanie też rozstrzeliwują medialnie swoich oficerów

Teraz wiadomo z kogo gubernatoru Tusku bierze przykład.

Klasyczny medialny strzał w tył własnej głowy

Egzekucja miała miejsce 29.06.2016 podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości, która zajmowała się projektem nowych przepisów dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. W pewnym momencie posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, chciała zgłosić poprawkę; zwróciła więc uwagę przewodniczącemu komisji, Stanisławowi Piotrowiczowi, by jej nie przerywał.

Patrz też

Linki zewnętrzne