Metoda ulica i zagranica

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Metoda ulica i zagranica - wywodząca się z metod ubeckich stosowana od kilkudziesięciu już lat przez radykalną opozycję oraz wszelkiej maści warchołów i burzycieli metoda destabilizacji restaurowanej IV RP przy pomocy puczu i burd ulicznych oraz donoszenia na IV RP za granicę, ze szczególnym uwzględnieniem Parlamentu Europejskiego i takich zwierzęco anywolskich ośrodków dywersyjnych, jak osławione Radio Wolna Europa oraz agendy tak zwanej Unii Europejskiej, aby popsuć opinię Wolsce i IV RP.

Zdemaskowanie i pierwszy naukowy opis haniebnej metody

Zagranicanaulicach.jpg

Metoda ta została rozpoznana i błyskotliwie opisana przez jednego z najwybitniejszych prekursorów nowoczesnego PiSjanizmu, członka Biura Politycznego Komitetu Centralnego PZPR i przewodniczącego Komisji Ideologicznej Komitetu Centralnego PZPR Zenona Kliszkę, w przemówieniu w Sejmie PRL w odpowiedzi na interpelację posłów z katolickiego kołaZnak” w sprawie represji wobec studentów protestujących podczas "wydarzeń marcowych (10.04.1968):

Brawurowe ponowne zdemaskowanie metody i błyskotliwe przywrócenie opisującegozwrotu do obrotu oralnego

Dokonał tego i brawurowo przywrócił stosowny zwrot do tezaurusa nowomowy wybitny Odnowiciel Mariusz Błaszczak w niezwykle błyskotliwym wywiadzie w programie "Gość poranka" na antenie TVP Info (03.01.2017):

Narzędzia ubeckiej metody

Kolejne przykłady zastosowanie ubeckiej metody przez radykalną opozycję

Pasek-w-TVP-Info-Schetyna.jpg
 1. "Ze strony Prawa i Sprawiedliwości byłoby to cokolwiek dziwne, natomiast opozycja oczywiście ma takie prawo. Budżet został legalnie przyjęty, było kworum na posiedzeniu w dniu 16 grudnia, dowodem na to zapisy filmowe, które zostały opublikowane. A że opozycja jest totalna i próbuje obalić rząd, no to widzieliśmy, co działo się w nocy 16 grudnia. Próbuje także atakować poprzez ulicę i zagranicę, sami o tym mówią. Poprzez ulicę okazało się, że nie ma paliwa, wczorajsza klęska frekwencyjna pod Sejmem na to wskazuje. I poprzez zagranicę takie działaniapodejmowane. I właśnie pewnie temu też ma ta sprawa służyć. Ale nie sądzę, żeby były skuteczne. Ważne jest to, że jest budżet uchwalony na 2017 rok, że są pieniądze przeznaczone na te wszystkie programy od 500 zł Plus przez Mieszkanie Plus, przez cofnięcie wieku emerytalnego, to wszystko jest zagwarantowane. To się nie podobało opozycji, dlatego że oni mają świadomość tego, że w wyborach, w uczciwych wyborach nie mają szans ze względu na to, że pieniądze, które oni dzielili w ten sposób, że były one albo transferowane za granicę, albo przeznaczane dla tych równiejszych w Polsce, teraz przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zostały podzielone i skierowane do grup wcześniej dyskryminowanych, a więc chociażby do rodzin, które mają dzieci, do emerytów. I z tym się oni nie godzą z totalnej opozycji" - Mariusz Błaszczak w audycji "Sygnały Dnia" w radiowej Jedynce (12.01.2017)
 2. "To hasło "ulica i zagranica" to połączenie wszystkiego, co najgorsze. Z jednej strony chodzi o użycie siły – to znaczy w istocie ulica – a z drugiej strony chodzi o interwencję zewnętrzną, czyli w gruncie rzeczy działania, które mają pozbawić Polskę suwerenności. Ktoś [ Donaldu Tusku ], kto tego rodzaju zasady łamie, nie może być przewodniczącym RE i w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie ani brak naszego sprzeciwu. Tego rodzaju spekulacje nie mają najmniejszych podstaw" - Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na konferencji prasowej (28.02.2017)
 3. "Dlatego, że łamał [ Donaldu Tusku ] podstawowe zasady UE, to znaczy neutralność wobec spraw wewnętrznych poszczególnych państw. Popierał i popiera opozycję, i to opozycję bardzo szczególnego rodzaju: która wzywa służby do nieposłuszeństwa, która blokuje Sejm, która sama o sobie mówi, że jest opozycją totalną i która mówi, że przejmie władze przy pomocy ulicy i zagranicy" - Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w "Gościu Wiadomości" TVP1 (07.03.2017)
 4. "Oni [ radykalna opozycja ] podburzają, oni dążą do tego, aby doszło do agresji, do awantur na ulicach polskich miast. A teraz oburzają się, że doszło ]]list do Wykształciucha|do]] awantury. Oni sami chcą uderzyć w rząd poprzez ulice i proszę bardzo, mamy tego przykłady" - Mariusz Błaszczak w TOK FM po pobiciu w dniu 24.06.2017 działacza KOD-u przez bohejterów z "Młodzieży Wszechpolskiej" w Radomiu, którym nie przeszkadzała nieobecna policja pomimo terminowego zgłoszenia manifestacji przez KOD i informacji o potencjalnym zagrożeniu ze strony prawicowych bojówek
 5. "Nie. Oczywiście Polska jest dużym krajem. Zdarzają się przypadki, marginalne przypadki, ale oneuwypuklane przez media w myśl zasady, o której mówi totalna opozycja, że będą walczyć z Polską - ja myślę, że nawet nie chodzi o polski rząd, oni będą walczyć z Polską - poprzez ulice i poprzez zagranicę. To jest ten element walki poprzez zagranicę" - odpowiedź Mariusza Błaszczaka na pytanie: "Czy polska policja, służby państwowe notują jakiś wzrost aktywności, działań na tle nienawiści etnicznej, narodowościowej, religijnej?" (30.06.2017)
 6. Szefowie kilku frakcji w Parlamencie Europejskim, zaprzyjaźnionych z naszą opozycją, skierowali do przewodniczącego parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego pismo: "To już jest posunięcie o charakterze politycznym. No po prostu uruchamia się, to jest ta metoda, "ulica i zagranica", którą stosuje nasza opozycja. Uruchamia się wszystkie siły żeby była sytuacja, która odpowiadała także wielu interesom zagranicznym" - Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w "Gościu Komentowości" TVP (19.07.2017)
 7. "Dzisiejsza decyzja pana prezydenta mogła być niesprawiedliwa dla tych, którzy czekają na dobrą zmianę. Dlatego tym bardziej jesteśmy winni być dzisiaj jednością. Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy" - pani premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, twarda jak Margaret Thatcher, ale wrażliwa i ciepła jak dziewczyna z południa Polski, Beata Szydło, w orędziu telewizyjnym (24.07.2017)
 8. "Na ten czas nie była potrzebna eskalacja napięcia. Opozycji zależy na eskalacji na ulicach, ekscesach, prowokacjach, zdjęciach, którymi mogą epatować w zagranicznych mediach. [...] Mówię o [...] stałej eskalacji konfliktów organizowanych przez różne, także zagraniczne, siły w odpowiedzi na podejmowanie śmiałych działań reformujących kraj w interesie wszystkich Polaków. [...] Nie cofniemy się, tak jak nie cofnął się reformujący Węgry Viktor Orbán. W Polsce "ulicy i zagranicy" nie uda się obalić rządu" - Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z Jackiem Nizinkiewicz na łamach "Rzeczpospolitej" (07.08.2017)
 9. "To jest ofiara tej propagandy, która ma miejsce w Polsce. Tej propagandy totalnej opozycji, która walczy z rządem poprzez ulice i zagranicę. [...] Czy to racjonalne? Nie ma powodów, żeby targnąć się na własne życie w takiej sytuacji. To też świadczy o tym, że ten pan jest ofiarą tej propagandy" - Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej (21.10.2017)
 10. "Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli i wymierzona przeciw rozporządzeniom w Polsce. Ani poklask dla decyzji, które negują suwerenność naszego ustawodawstwa"abp Sławoj Leszek Głódź podczas Pasterki w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku (25.12.2017)
 11. "Opozycja realizuje plan "ulica i zagranica". Europejskie "elity" na ratunek nadzwyczajnej kaście" - tytuł artykułu na portalu niezależna.pl (14.01.2020)
 12. "Ulica zawiodła, więc czas na zagranicę" - w programie "Kulisy Manipulacji" na antenie TV Republika i portalu gazetapolska.pl (18.01.2020)
 13. "[ w Wolsce ] Są wewnętrzne mafie [...], które zwracają się do zagranicznych ośrodków z propozycją działania przeciwko Polsce" - Tomasz Sakiewicz, ibidem
 14. "Nasz wysiłek skierowaliśmy na ochronę zdrowia Polaków oraz na ochronę gospodarki. Wybory mogły się odbyć 10 maja, to było święte prawo Polaków. Opozycja, kierująca się partyjnym interesem, to prawo Polakom odebrała. Doszło do obstrukcji i mieliśmy do czynienia ze scenariuszem "ulica i zagranica" - marszałkini Sejmu Elżbieta Witek podczas ogłaszania kolejnego terminu wyborów prezydenckich (03.06.2020)
 15. "Opozycja totalna nie kryje się z zamiarem obalenia władzy przy pomocy »ulicy i zagranicy«, a więc siłą i z wykorzystaniem ingerencji zewnętrznej" - Jarosław Kaczyński w bardzo eleganckim liście do wyborców Naszej Partii (09.06.2020)
 16. "To była metoda ulica i zagranica, co oznacza agresję. Stąd słyszymy o bojówkach, które jeżdżą po Polsce i niszczą plakaty Andrzeja Dudy, widzimy agresję Sławomira Nitrasa, pani Agnieszki Pomaskiej. Przecież my to wszystko widzimy" - Piotr Gliński na antenie TVP3 Łódź (09.07.2020)

Stopniowa erozja i kompromitacja haniebnej metody

Program-TVP-Info--Nie-da-sie-ukryc-6.jpg
 1. "Tymczasem, choć opozycji od dawna nie udaje się uruchomić ulicy, to widocznie uznano, że jest jeszcze szansa na uruchomienie zagranicy. Szansa na zmuszenie Polski do odwrotu od realizacji zwycięskiego programu polityczno-gospodarczego" - Witold Waszczykowski na łamach portalu onet.pl (19.10.2018)
 2. "To są ludzie z partii politycznych [ radykalna opozycja - przyp. Muzeum IV RP ], którzy dotąd zapisali się raczej jako ci, którzy szkodzili Polsce, donosili na Polskę, domagali się wobec Polski sankcji, a nie pomagali. Byli zbyt zajęci, żeby np. bronić Polski przed Nord Streamem. Byli zajęci, bo musieli zaciągać kredyt polityczny u swoich przyjaciół politycznych w innych krajach Unii Europejskiej, po to, żeby ta akcja zagranica mogła przeciwko Polsce być skierowana i grillowania i besztania Polski. Z tym chcemy skończyć." - Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z TVP (09.03.2019)

Patrz też

Linki zewnętrzene