Monika Olejnik

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Metody pracy zawodowej
Monika Olejnik
Udawanie świętej już niewiele jej pomoże, bo...
taka jest prawdziwa twarz Stokrotki ujawniona przez Fakty i Mity

Monika Olejnik (ps. "Stokrotka") - zjadliwa "dziennikarka wędrowniczka", która przemieszcza się często pomiędzy telewizją publiczną i stacjami komercyjnymi w poszukiwaniu zarobku. Znalazłszy się w niełasce u ówczesnego prezesa TVP Wildsteina, zmuszona została do powrotu do TVN.

Olejnik jest córką pułkownika z UB, debiutowała w Polskim Radio w okresie stanu wojennego, gdy większość dziennikarzy odeszła z mediów. Jest to porażający dowód przynależności pani Moniki do Układu, łże-elity i obrońców Starego. Sposób prowadzenia wywiadów i rozmów przez Panią Monikę przypomina XVIII-wieczne pojedynki na szpady, czyli dużo hałasu o nic.

W dniu 03.06.2007 Monika Olejnik dokonała w trakcie programu "Siódmy dzień tygodnia" na falach radia "Trójka" wściekłego ataku na wiceministra edukacji Mirosława Orzechowskiego. W ataku uczestniczył poseł SLD Jerzy Szmajdziński, co w oczywisty sposób zdemaskowało Monikę Olejnik jako sowiecką agentkę.

Próbując realizować swe nadmiernie wybujałe ambicje, na początku września 2007 r. pani Monika próbowała również robić karierę jako reżyser filmowy. Na zlecenie znanej i cenionej firmy produkującej taśmy z bajeczkami (PiS Entertainment Ltd.), pani Olejnik zrealizowała oparty na faktach film sensacyjny na pt. "Niedawno temu w Polsce".

Z powodu błędów w castingu, a w szczególności obsadzenia ewidentnie niewłaściwego aktora w niewielkiej, ale kluczowej roli szefa CBA Mariusza Kamińskiego, film nie przeszedł kolaudacji producenta i musiał zostać poprawiony przez wybitnego scenarzystę i reżysera, Michała Kamińskiego (zbieżność nazwisk jest całkowicie przypadkowa).

Ze względu na rażącą niekompetencję, niesłychaną stronniczość i niespotykany poziom wykazywanej przez nią agresji w stosunku do wszystkiego, co wolskie, a w szczególności do reprezentantów Przewodniej Siły Narodu, w lutym 2008 r. Monika Olejnik znalazła się na czwartym miejscu rankingu najbardziej wpływowych Wolek, zajmując najwyższe miejsce spośród pań związanych z mediami.

Ten "zaszczytny" tytuł przyznany został pani Monice za rażący brak obiektywizmu i pełną dyspozycyjność wobec określonych sił, przez miesięcznik "Forbes", który najprawdopodobniej finansowany jest kapitałem niemieckim.

Przez znanego z sympatii do dziennikarek Pana Prezydenta M.O. zwana jest pieszczotliwie "Stokrotką".

Patrz też

Linki zewnętrzne