Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/10

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 10 (Gudzień 2009)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Ostatni miesiąc czwartego roku ery Kaczora pozwolił rozentuzjazmowanemu ludowi ujrzeć genealogię bracia Kaczyńscy Zjawiska Biologicznego, jak też zapoznać się z wiekopomną sylwetką biskupa Sławoja Leszka Głódzia, co stanowi ukoronowanie almanachu wielkich Wolaków. Skupiony i pobożny lud miał także okazję smakować nową wizję IV RP, jaką jest Druga Bawaria oraz zrozumieć kim jest premier z czapki Jarosława Geniusza-Kaczyńskiego. Sielankową atmosferę świątecznego miesiąca zakłóciła PO oraz wrogie media działające zgodnie z zasadą kontrfaktyczności, które usiłowały epatować aferą Panzeredgara, pomimo tego, iż jeden z departamentów ministerstwa Tymczasowego Rządu Okupacyjnego okazał się departamentem uwikłanym.

Te wściekłe ataki były czystym przejawem wścieklizny politycznej, którą dotknięci siepacze z PO et consortes, nie bacząc na doniosłe rozróżnienie pomiędzy prawdą kontekstową i prawdą bezkontekstową, kontynuowali kampanię 20 lat prześladowań bracia Kaczyńscy Zjawiska Biologicznego.

Postępująca fiskalizacja kryzysu została szeroko omówiona przez sam Wielki Tabloid w noworocznej Kaczorynce.

Żegnając stary rok patrzmy ufnie w przyszłość! • Prawi i Sprawiedliwi

Genealogia rodu Kaczyńskich

Autor: Cruiser21 et al.Dzień 08.12.2009 roku stał się wiekopomnym w dziejach Wolski, albowiem wybitny naukowiec IV RP - dr Marek Jerzy Minakowski - ogłosił ludowi od dawna skrywaną przez wszelkiej maści wrogów narodu prawdę o arystokratycznym pochodzeniu braci Kaczyńskich Zjawiska Biologicznego. Tym samym publiczną kompromitacją stało się ordynarne i bezczelne wyśmiewanie się z tak oczywiście oczywistych faktów jak:

Brak jakichkolwiek komentarzy w mediach (poza Internetem) należy tłumaczyć wyjątkową powagą, z jaką dziennikarze odnieśli się do tego wiekopomnego odkrycia, pozwalając zachwyconemu ludowi w ciszy i nabożnym skupieniu kontemplować blask otaczający braci Kaczyńskich Zjawisko Biologiczne.

Galeria rodu

Szlachetnie urodzeni, po mieczu i po kądzieli
Herbem rodowym prastarego Rodu Kaczyńskich jest Pomian, przedstawiający głowę żubra przebitą mieczem. Symbolizuje on odwieczną i niekończącą się walkę Rodu z Układem o dobro Ojczyzny, której bez reszty poświęcają się zawsze najlepsi potomkowie Rodu
Jarosław K. - jedyny prawowity następca tronu Wolski
Lech K. - delfin - Księżyc Mongolii
Herb Rawicz matki braci Kaczyńskich Zjawiska Biologicznego, Jadwigi Kaczyńskiej, z domu Jasiewicz, przedstawia pannę w czerwonej sukni, siedzącą na niedźwiedziu. Symbolizuje on panowanie, do którego szczególnie predystynowani są potomkowie Rodu.

...czytaj dalej>>

 • Prawi i Sprawiedliwi

Afera Przemysława Edgara Gosiewskiego

Autor: Cruiser21 et al.Afera Przemysława Edgara Gosiewskiego - wyjątkowo bezczelny, wściekły atak na, Bogu ducha winnego i Partii lojalność, jednego z najwybitniejszych Wolaków-Odnowicieli, przeprowadzony w mikołajki - 06.12.2009 - skrycie i perfidnie przez niejakiego Sebastian Karpiniuka z, rzecz jasna, Platformy Obywatelskiej.

Teatr działań wojennych PO

Zdanie ludu jest jasne

Unurzana po czubki w odmętach afery hazardowej PO, jak zwykle, wprowadziła do dyskursu publicznego temat zastępczy, usiłując nieudolnie odwrócić uwagę społeczeństwa od własnej kompromitacji.

Napastnik Karpiniuk na antenie Radia Zet

...czytaj dalej>>

 • Nowomowa

Prawda bezkontekstowa

Autor: Cruiser21 et al.Prawda bezkontekstowa - zdumiewająco błyskotliwy termin nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, wprowadzony do jej tezaurusa przez samego Prezydenta Miłościwie Nam Chwilowo Obecnego i Niepoinformowanego, oznaczający że prawda staje się prawdą tylko i wyłącznie przy braku kontekstu przyjaznego poczynaniom PiS i, w rozumieniu Odnowicieli, całkowicie tłumaczącego dowolne posunięcie Geniusza Mazowsza mające na celu zagarnięcie jak największej władzy. Innymi słowy jest to zwyczajna oczywista oczywistość.

...czytaj dalej>>

 • Nowomowa

Prawda kontekstowa

Autor: Cruiser21 et al.Prawda kontekstowa - zdumiewająco błyskotliwy termin nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, wprowadzony do jej tezaurusa przez samego Prezydenta Miłościwie Nam Chwilowo Obecnego i Niepoinformowanego, oznaczający że prawda staje się prawdą tylko i wyłącznie w kontekście przyjaznym poczynaniom PiS i, w rozumieniu Odnowicieli, całkowicie tłumaczącym dowolne posunięcie Geniusza Mazowsza mające na celu zagarnięcie jak największej władzy.

...czytaj dalej>>

 • Nowomowa

Kontrfaktyczność

Autor: Cruiser21 et al.Kontrfaktyczność - zdumiewająco błyskotliwy termin nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, wprowadzony do jej tezaurusa przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, oznaczający kontrrewolucję medialną, mającą na celu przedstawienie rzeczywistości IV RP w spaczonym zwierciadle, które prawdę zmienia w fałsz i vice versa.

...czytaj dalej>>

 • Turystyka

Druga Bawaria

Autor: Cruiser21 et al.Posiadłości drugie i plażowe IV RP: Druga Bawaria, Druga Norwegia i Gabon
Czyż nie jest to pierwszym marzeniem każdego uczciwego Wolaka
Czyż nie jest to drugim marzeniem każdego uczciwego Wolaka

Druga Bawaria (niem.: Freistaat Bayern - wym.: Frajerstat Bajer) - projekt budowy restaurowanej IV RP - ogłoszony 08.12.2009 na antenie Radia Kielce przez samego Geniusza Mazowsza i Prezesa, który działając zgodnie z wytycznymi najgenialniejszego stratega wszechczasów Sun Tzu, postanowił skopiować sukces największego i odwiecznego wroga - Niemiec, a ściślej rzecz biorąc, ich katolickiej prowincji, właśnie Bawarii.

Głównym świętem Bawarii jest Oktoberfest. Tym samym postulat budowy drugiej Bawarii wskazuje na przezwyciężenie przez Geniusza Mazowsza już po 2 latach i 49 dniach traumy klęski październikowej.

...czytaj dalej>>

 • Prawi i Sprawiedliwi

Sławoj Leszek Głódź

Autor: Szarak et al.Biskup w wypasionej bryce

Sławoj Leszek Głódź ur. 13 sierpnia 1945 w Bobrówce – polski duchowny katolicki, biskup diecezjalny diecezji warszawsko-praskiej (2004–2008), arcybiskup metropolita gdański (2008), generał we współczesnym Wojsku Polskim, biskup polowy Wojska Polskiego (1991–2004), przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.

...czytaj dalej>>

 • Knowania

Departament uwikłany

Autor: Jendras et al.Charakterystyka

Departament uwikłany - nowoczesny związek frazeologiczny, oznaczający, że:

 1. minister (konstytucyjny lub inny wiceminister) sądzi, że współpraca z departamentem z różnych przyczyn nie będzie się układać
 2. minister (prawdopodobnie również konstytucyjny lub inny wiceminister) nie ma zaufania do departamentu lub jego organizacji z powodu ich skostnienia.

W rozumieniu syntetycznym, wyrażenie D. u. przeznaczone jest do jednoznacznego wskazywania tych komórek organizacyjnych urzędów administracji państwowej lub samorządowej (w szczególności departamentów ministerstw), które w sensie uogólnionym nie identyfikują się w sposób wystarczający z siłami postępu i rozwoju i mogą stanowić przeszkodę lub zagrożenie na drodze do realizacji jedynie słusznych idei PiSjanizmu.

Z czysto praktycznego punktu widzenia, określenie dowolnej komórki zwrotem D. u. oznacza, że komórka ta (w szczególności dowolny departament w dowolnym ministerstwie) powinna być wyłączona z wszelkich procesów związanych ze stanowieniem prawa. W konsekwencji przesądza to w sposób oczywiście oczywisty niebywale niepodważalną konieczność rozwiązania takiej komórki w trybie pilnym, gdyż przeszkadza ona w budowie IV RP i praktycznym wdrażaniu w Wolsce demokracji PiSjanistycznej.

...czytaj dalej>>

 • Medycyna IV RP

Wścieklizna polityczna

Autor: Cruiser21 et al.Wścieklizna polityczna (łac.: rabies politicus) - przewlekła i nieuleczalna choroba, występująca wyłącznie w postaci epidemii pośród wszelkiej maści wrogów narodu. Szczególnie ostre przypadki kliniczne odnotowywane są pośród członków PO.

Odkrycie choroby i pierwsze rozpoznania

Po raz pierwszy w historii medycyny wolskiej wściekliznę polityczną opisał sam Prezes Jarosław Geniusz-Kaczyński vel Pierwszy Medyk IV RP:

Ta błyskotliwa diagnoza została jednoznacznie potwierdzona przez innego wybitnego specjalistę (II stopień specjalizacji) i zasłużonego diagnostę IV RP, Joachima Brudzińskiego, który w dniu 19.07.2010 w wywiadzie dla "Wprost" z właściwą sobie bezkompromisowością przekazał światu:

Zgodnie z zasadą kwadratyzmu twierdzeniowego, diagnoza została powtórnie dwójznacznie potwierdzona przez wybitnego posła Mariusza Błaszczaka:

Niestety, pomimo szybkiego rozwoju medycyny PiSjanistycznej w ostatnich latach, groźnego schorzenia nie udało się wyeliminować, czego skutki mogą być porażające. Zwrócił na to uwagę wybitny bojownik Ruchu Oporu Mariusz Błaszczak, który w dniu 20.12.2011, komentując na antenie TVN 24 skazanie na dożywocie Ryszarda Cyby, mordercy działacza Ruchu Oporu, Marka Rosiaka, stwierdził:

...czytaj dalej>>

 • Historia

Premier z czapki

Autor: Cruiser21 et al.Premier z czapki - zdumiewająco błyskotliwy termin nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, wprowadzony do jej tezaurusa przez samego Prezydenta Miłościwie Nam Chwilowo Obecnego i Niepoinformowanego, oznaczający premiera przyniesionego w czapce, a nie, jak dawniej, np. za czasów PRL w teczce.

Lista premierów z czapki urzędujących w latach 1989-2009

Czyżby to o tę czapkę chodziło?
 1. Kazimierz Yes-yes-yes Marcinkiewicz

W powyżej wskazanym okresie w Wolsce urzędowało 13 premierów, a zatem do 50% brakuje 5,5 premiera z czapki. Niestety Miłościwie Nam Chwilowo Obecny i Niepoinformowany nie wskazał żadnej innej z inkryminowanych osób (Premierzy III RP).

...czytaj dalej>>

 • Historia

20 lat prześladowań

Autor: Cruiser21 et al.W grudniu 2009 r. mija 20 rocznica (okrągła rocznica) prześladowań braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego przez wszelkiej maści układ, określone siły, szarą sieć oraz korporacje i netłorki.

Ponieważ III RP powstała w czerwcu 1989 r., oznacza to, że niemrawy układ et consortes potrzebował aż sześciu miesięcy, aby zorientować się, że bracia Kaczyńscy Zjawisko biologiczne nie będąc aktywnym w czasach PRL uniknęło prześladowań. Ta konstatacja doprowadziła do niespotykanej eskalacji prześladowań, które trwają już 20 lat.

Te doniosłe wydarzenia bracia Kaczyńscy Zjawisko biologiczne uczciło wywiadem dla tygodnika "Wprost", który ukazał się oniemiałemu ze szczęścia narodowi w dniu 21.12.2009.

...czytaj dalej>>

 • Ekonomia

Fiskalizacja kryzysu

Autor: Cruiser21 et al.Fiskalizacja kryzysu - zdumiewająco błyskotliwy termin nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, wprowadzony do jej tezaurusa przez samego Prezesa Jarosława Geniusza-Kaczyńskiego, oznaczający właściwie nie wiadomo co, ale z pewnością coś bardzo ważnego i groźnego, bo występuje na całym świecie.

...czytaj dalej>>

Powiedzieli