Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/11

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 11 (Styczeń 2010)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Wchodzimy w Nowy Rok z nowymi nadziejami i nowym Kalendarzem Prezydenta. Kalendarz ten jest niewątpliwie ładnym gestem i miłą pamiątką dla każdego Wolaka. Cóż bowiem może nam cudniej osłodzić gorycz mijajacego czasu, jak widok Dostojnej Osoby w trakcie wykonywania swych rozlicznych obowiązków? I czyż nie jest tak, ze nic nie wzbogaca na przednówku naszych organizmów w siły witalne tak, jak świadomość, że On, wraz ze swoim Bratem współzjawiskiem biologicznym, czuwa nad losem naszej znękanej Ojczyzny? Dlatego zachęcamy do zakupu tego okolicznościowego wydawnictwa, dostępnego na każdym bazarze, po 1.22 z VAT.

Ruch oporu wkroczył w ten decydujacy rok serią silnych inicjatyw: Krajową Radą Rozwoju, Wspólnotą Małych Ojczyzn oraz Polską Plus.

Doprawdy trudno wskazać która z nich jest najlepsza. Co więcej, wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczensego świata, Prezydent przećwiczył składanie E-podpisu. Zwracamy równiez uwagę szanownych Zwiedzających na pojawienie się nowych nurtów w medycynie IV RP. Chodzi mianowicie o leczenie ospy tyfusem oraz medialną deteflonizację.

Naszym najmłodszym sympatykom przedstawiamy natomiast bajkę o strasznym kocurze, autorstwa samego Prezesa. Należy oczekiwać, że bajka ta, po odtworzeniu jej treści, zostanie dołączona do tomiku dzieł zebranych Wodza, który każde wolskie dziecko będzie nosiło w kieszonce w formie małej, czerwonej książeczki.

Tradycyjnie życzymy wszystkim miłego zwiedzania!


 • Patriotyczne gadżety

Kalendarz prezydenta

Autor: Cruiser21 et al.Po oszałamiających sukcesach kolejnych Kaczorynek, Wielki Tabloid postanowił obdarować swymi dostojnymi wizerunkami szersze rzesze Wolaków, a w szczególności organa samorządowe, wykorzystując w tym celu bogato ilustrowany kalendarz na 2010 rok. Szacowne to i niespotykanie unikatowe wydawnictwo nosi tytuł:

"Szczęścia i pomyślności w 2010 roku życzy Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką"
Okładka ładnego gestu

...czytaj dalej>>

 • Wielkie inicjatywy

Wspólnota Małych Ojczyzn

Autor: Cruiser21 et al.Samo logo świadczy o pokrętnych zamiarach

Wspólnota Małych Ojczyzn - rzekome stowarzyszenie o charakterze partii politycznej założone w maju 2009, m.in. przez Macieja Eckardta relegowanego z szeregów PiS po swoim antypaństwowym wyczynie (patrz: Krótka charakterystyka członka-założyciela). Jej celem jest odebranie poparcia Ojca Dyrektora jedynie słusznej partii w wyborach samorządowych 2010.

...czytaj dalej>>

 • Nowoczesność

Prezydent e-podpisuje

Autor: Jendras et al.Jak doskonale pamiętają wszyscy prawdziwi patrioci i sympatycy Ruchu oporu, w dniu 22.12.2008 Kancelaria Prezydenta z dumą poinformowała o niesłychanym osiągnięciu Lecha Kaczyńskiego, jakim było odebranie wystawionego przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego wraz z kartą kryptograficzną, zwanego powszechnie podpisem cyfrowym lub e-podpisem.

Oczywiście oczywiste jest dla każdego, że posługiwanie się tak supernowoczesną i wyrafinowaną technologią komputerową, wymaga nie lada zdolności, niebywałej bystrości umysłu oraz porażającej wiedzy specjalistycznej, której opanowanie zajmuje przeciętnemu człowiekowi długie lata.

Tym większą dumą napawać powinna wszystkich patriotów wspaniała wiadomość, że dzięki przyspieszonym i niesłychanie intensywnym kursom, nauka perfekcyjnego posługiwania się e-podpisem zajęła naszemu umiłowanemu prezydentowi zaledwie niewiele ponad rok. Poinformowała o tym z satysfakcją w specjalnym komunikacie na stronie internetowej www.prezydent.pl w dniu 13.01.2010 Kancelaria Prezydenta.

Dla zachowania pełnej prawdy historycznej o tej niespotykanie doniosłej dla całej Wolski chwili, poniżej zacytowano pełny tekst wiekopomnego komunikatu.

...czytaj dalej>>

 • Nowomowa

Medialna deteflonizacja

Autor: Cruiser21 et al.Medialna deteflonizacja - zdumiewająco błyskotliwy związek frazeologiczny nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, wprowadzony do jej tezaurusa przez samego Bulteriera Kaczyńskich, krótko i zwięźle określający pobożne życzenia prezesa PiS i odnowicieli, aby poparcie sondażowe dla PO wreszcie jakikolwiek szlag trafił.

M. d. PO została wykreowana po opublikowaniu jednego i tylko jednego sondażu, wykonanego na zlecenie TVN. Oto echa, które odbiły się w Internecie w dniu 12.01.2010:

...czytaj dalej>>

 • Dla najmłodszych Wolaków

Bajka o strasznym kocurze

Autor: Cruiser21 et al.


Ojciec Narodu zna też inne bajeczki o zwierzątkach (Fot.: Waldemar Gorlewski / Agencja Gazeta)

Ten znakomity twór literacki to kolejny dowód geniuszu prezesa-premiera Jarosława, który tym razem objawił się w postaci bajki opowiadanej silnie przestraszonej córce prezydenta wtedy, kiedy tenże nim jeszcze nie był.

Bajka zaczyna się tak:

Bajki prezesa-premiera zawsze oddziaływały na słuchaczy z wielką siłą:

Jak widać Geniusz Mazowsza do perfekcji opanował sztukę straszenia każdego, kto znajdzie się w jego zasięgu.

Patrz też

Linki zewnętrzne • Wielkie inicjatywy

Narodowa Rada Rozwoju

Autor: Buldozer et al.Na inaugurację obrad Narodowej Rady Rozwoju dostali się spiskujący kamerzyści. W wyniku ich niechlujstwa i złej kalibracji aparatury, przy standardowej operacji pomniejszania Prezydenta, oberwało się również postronnemu członkowi rady (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)

Narodowa Rada Rozwoju (NRR) - niezwykle cenna inicjatywa Prezydenta, zmierzająca do podniesienia Wolski z upadku po dwóch latach rządów Donaldu Tusku. Pierwszym sukcesem Prezydenta jest już to, że żaden z zaproszonych do udziału w tej radzie nie odmówił (z wyjątkiem tych, którzy mieli już inne zobowiązania). A zaprosił on specjalistów z różnych dziedzin i różnych orientacji politycznych, omijając jedynie skrzętnie przedstawicieli obecnego, chylącego się ku upadkowi reżimu. Oznacza to, że naród wolski dumnie podnosi głowę spod jarzma ucisku i, widząc nadchodzący nieuchronnie upadek tyranii, nie daje się zastraszyć bezwzględnym siepaczom Donaldu Tusku.

Inicjatywa ta stała się uzupełnieniem dla stworzonego wcześniej Zespołu Pracy Państwowej, na którego czele stanął niezrównany Przemysław Edgar Gosiewski. Obie inicjatywy mają na celu przygotować Wolskę do wyzwań, jakie staną przed nią po upadku rządu Donaldu Tusku, kiedy będzie pilna potrzeba podniesienia kraju z gospodarczej i cywilizacyjnej zapaści.

Do rady została powołana symboliczna liczba 44 członków. Jej pierwsze posiedzenie, które odbyło się w dniu 07.01.2010, było poświęcone zagadnieniom demografii. Spadający przyrost naturalny Wolski stał się dramatycznym problemem, co w swoim wystąpieniu szczególnie podkreślił Prezydent. Od 2017 roku zmienia się bowiem w Unii Europejskiej sposób podejmowania decyzji - siła decyzyjna każdego kraju zależeć będzie od jego populacji.

Z tego względu patriotyczno-genetycznym obowiązkiem każdego Wolaka jest uzupełnienie zasobów ludzkich w ciągu nadchodzących 7 lat tak, aby nasz głos liczył się na równi z głosem Niemiec i Francji. Samo porównanie populacji Wolski (38 mln) i Niemiec (82 mln) pokazuje, jak wiele pozostało jeszcze do zrobienia. Narodowa Rada Rozwoju ma więc za zadanie dać Wolakom dobry przykład. Dlatego należy się spodziewać, że jej liczebność wkrótce gwałtownie wzrośnie, osiągając liczbę 444 członków.

...czytaj dalej>>

 • Wielkie inicjatywy

Polska Plus

Autor: Jendras et al.Polska Plus - nowoczesna i potencjalnie niespotykanie postępowa partia polityczna, powołana w obliczu śmiertelnego zagrożenia Ojczyzny w dniu 09.01.2010, podczas obradującego w Warszawie wielkiego kongresu założycielskiego.

Na zjeździe założycielskim wybrano też 28-osobowy zarząd partii, z 6-osobowym prezydium na czele, w którym - obok pana Polaczka - znaleźli się sami najwybitniejsi myśliciele współczesności, wychowankowie samego Ojca Narodu i byli gorliwi wyznawcy PiSjanizmu:

...czytaj dalej>>

 • Medycyna IV RP

Leczenie ospy tyfusem

Autor: Cruiser21 et al.Leczenie ospy tyfusem - nowoczesny skrót myślowy określający sposób poprawy wizerunku PiS, wprowadzony do zasobów wolskiej lingwistyki stosowanej w związku z ogłoszoną 06.01.2010 dalekowzroczną decyzją Prezesa Jarosława Geniusza-Kaczyńskiego, w wyniku której ocierający łzy wzruszenia Panzeredgar zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS uchodząc na stanowisko szefa ZPP, a jego miejsce zajęła wybitna odnowicielka Grażyna Gęsicka, która w strukturach ZPP będzie podlegać Panzeredgarowi. Dzięki temu Wielki Szachista zaszachował po mistrzowsku członków przyszłej frondy w swej Partii, która mogłaby powstać w wyniku przegrania kolejnych wyborów do czegokolwiek.

...czytaj dalej>>

Powiedzieli

Z Księgi Gości

 • Bardzo żałuję, że tak późno do Waszego Muzeum dotarłam. Jest tu po prostu pięknie.
  • boena 2010-01-06 @ 00:01:31
 • Paskudna strona. Won do łopaty , kłamcy
  • Nela, 2010-01-01 @ 12:01:35, IP: [79.185.227.162]

Narodziny nowej świeckiej tradycji

Uważna lektura wpisów najwybitniejszych patriotów do Księgi Gości Muzeum, pozwala na stwierdzenie, że na naszych oszczach tworzy się nowa, niebywale pożyteczna patriotyczna tradycja.

Polega ona na organizowaniu patriotycznych spotkań zbiorowych, podczas których uczestnicy, korzystając z jednego komputera, wspólnie zapoznają się z najcenniejszymi eksponatami.

Taki sposób penetrowania zasobów Muzeum godny jest polecenia i szerszego rozpropagowania, gdyż pozwala na wspólne przeżywanie i omawianie na bieżąco najwspanialszych chwil i miażdżących sukcesów Ruchu Oporu pod wodzą prezesa-premiera Jarosława Kaczyńskiego i jego bezpośredniego podwładnego - Lecha Kaczyńskiego.

Z drugiej strony, zespołowe zwiedzanie Muzeum, niewątpliwie prowadzi do integracji grupy wokół najważniejszego dla wszystkich prawdziwych Wolaków celu, jakim jest odzyskanie Wolski z brudnych rąk okupantów.

Korzystając z okazji Dyrekcja Muzeum serdecznie pozdrawia twórców nowej tradycji - Nelkę, Marka i Patryka Pietrka, którzy zainaugurowali Nowy Rok patriotycznym spotkaniem przed komputerem.

Wyrażamy jednocześnie graniczącą z pewnością nadzieję, że integracja tej grupy wokół śmiałych idei Jarosława Kaczyńskiego, już w niedalekiej przyszłości zaowocuje powstaniem kolejnej komórki Ruchu Oporu, a docelowo doprowadzi do osiągnięcia stanu doskonałości, w którym wszyscy członkowie i sympatycy Ruchu Oporu zgromadzą się przy jednym komputerze.