Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/14

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 14 (Kwiecień 2010)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

10 kwietnia - podczas próby podejścia do lądowania w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewierny w Rosji, w trudnych warunkach atmosferycznych (mgła ograniczająca widoczność do 400 m) o godzinie 08:41 czasu wolskiego (10:41 czasu miejscowego) samolot TU - 154M zahaczył o drzewa i uległ kompletnemu rozbiciu. Zginęło 96 osób, m.in. Prezydent IV RP z Małżonką.

W odruchu solidarności i współczucia dla ofiar tej tragedii oraz ich rodzin postanowiliśmy zawiesić działalność naszego Muzeum. Zdaliśmy sobie sprawę, że wraz ze śmiercią elity politycznej Wolski nie pozostaje nic innego, jak ogłosić koniec idei IV RP i zamknąć rozwój naszego Muzeum, zamieniając je w Mauzoleum IV RP, jako wieczną pamiątkę dla potomnych. Z tego powodu w kwietniu nie przybyły nowe eksponaty.

Jednak już kilka dni po ogłoszeniu żałoby zobaczyliśmy jak bardzo myliliśmy się w rachubach! Oto, dzięki błyskotliwej akcji Prezesa nasz Prezydent zostaje pochowany na Wawelu wśród największych bohaterów narodowych, oto sam Tadeusz Rydzyk wyraża się o nim w największych superlatywach, oto tysiące Wolaków oddaje hołd i opłakuje najlepszego Prezydenta od czasów Mieszka I. I oto wreszcie jego wielki i umiłowany przez cały Naród Brat ogłasza, że będzie starał się o urząd Prezydenta, aby wypełnić testament zmarłego Brata! Tak więc najpierw szok i niedowierzanie, a potem duma i radość! Umarł Król - niech żyje Król! Więc jednak można znów otworzyć podwoje naszego Muzeum! Nowe eksponaty już czekają w kolejce! Pomimo piany na pyskach poitycznych i medialnych karłów, duch IV RP nadal krąży po Europie!

Jeszcze Wolska nie zginęła!

Tak więc znów zapraszamy do naszego, odrestaurowanego Muzeum IV RP i tradycyjnie życzymy wszystkim miłego zwiedzania!

Powiedzieli