Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/18

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 18 (Sierpień 2010)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

W miesiącu sierpniu Ruch Oporu rozpoczął wielką akcje krzyżowania Wolski, której wściekle przeciwstawiają się zapateryści pod wodzą łże-prezydenta Bronisława Komorowskiego (ros.: Бронислав Коморовский, pseudonim operacyjny: "Gajowy"). Walka sił światła i ciemności przybiera na sile, a wraz z nią ujawniani są kolejni ukryci wrogowie narodu, jak Henryka Krzywonos, czy też wilk w owczej skórze, Tadeusz Mazowiecki. Wielka walka o jedynie słuszną wersję historii toczy się na Krakowskim Przedmieściu. Urzędnicy łże-prezydenta wmurowali na ścianie Pałacu Prezydenckiego tablicę pamiątkową.Tablica to za mało - mówią jednak obrońcy krzyża i żądają wzniesienia ośmio-metrowego obelisku ku czci Lecha Kaczyńskiego z Małżonką oraz innych poległych męczenników.

Przeciwko nim uruchomiono przemysł pogardy, stosowany wcześniej z sukcesem przeciwko zamorodowanemu pod Smoleńskiem Prezydentowi. Obłudni zapateryści, jedzący kaszankę z truskawkami i bitą śmietaną i śpiewający Balladę o Bronku zdołali odsunąć obrońców od krzyża i ustawić za barierkami po drugiej stronie ulicy. Ale nie udało im się zgasić w nich zapału. Wytrwają, pomimo nadchodzących chłodów i słoty, aż do momentu, gdy ośmiometrowy obelisk przesłoni siedzibę łże-prezydenta.

Tradycyjnie życzymy miłego zwiedzania!


  • Wrogowie narodu

Henryka Krzywonos

Autor: Jendras et al.Cyniczna agentka "Głupia Krowa" spasła się nieźle na putinowych i tuskowych srebrnikach

Henryka Krzywonos-Strycharska (ur. 27.03.1953 w Olsztynie), pseudonim operacyjny: "Głupia Krowa"1) (amer.: Butterbean Pro) - jedna z najgroźniejszych uśpionych agentek reżimu okupacyjnego Donaldu Tusku, przemyślnie ulokowana przez jego tajne służby już przed 30 laty w strukturach NSZZ "Solidarność", jedynej organizacji rzetelnie reprezentującej interesy Prawych Wolaków oraz bohatersko współpracującej z tajnymi komórkami ogólnowolskiego Ruchu Oporu, kierowanego przez prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego.

...czytaj dalej>>

  • Wrogowie narodu

Zapateryzm

Autor: Cruiser21 et al.Zapateryzm - to wysoce pożyteczne i pojemne określenie, importowane prosto ze słonecznej Hiszpanii wprowadził do tezaurusa nowomowy sam prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński nadając mu tym samym rangę PiSjanistycznego dogmatu.

Ta jakże prosta, nie wymagająca egzegezy semantycznej, zrozumiała dla każdego Prawego Wolaka definicja wskazuje wyraźnie, że zapateryzm stanowi znacznie większe zagrożenie od komunizmu per se. Jest to logiczne, bowiem w okresie swej cudowanej przemiany prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński uznał SLD za partię legalną, a Edwarda Gierka za patriotę.

...czytaj dalej>>

  • Przedsiębiorczość

Przemysł pogardy

Autor: Cruiser21 et al.Definicja, charakterystyka i właściwości przemysłu pogardy, tzw. KOD-u nienawiści

Przemysł pogardy - wprowadzone do szerokiego, codziennego obiegu komunikacyjnego Prawych Wolaków i tezaurusa nowomowy określenie permanentnych i bezpodstawnych wściekłych ataków na najwybitniejszego prezydenta IV RP i wszechczasów, za które nikt nie chce, pomimo męczeńskiej śmierci Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem, przeprosić.

Zapewniał też, że nie jest to objaw wojny wolsko - polskiej.

...czytaj dalej>>


  • Gry i zabawy

Krzyżowanie Wolski

Autor: Kompan et al.Krzyżowanie Wolski - rozpowszechniony świecki obyczaj praktykowany przez wyznawców Kościoła Toruńsko-Katolickiego, przejawiający się w ozdabianiu krajobrazu znakiem krzyża. Oznaczony w ten sposób teren staje się początkowo punktem spotkań towarzyskich i modlitw Prawych Polaków, a następnie miejscem budowy pomników, kościołów lub bazylik. Należy przy tym zauważyć, iż postawienie krzyża w dowolnym miejscu Wolski, z definicji roztacza aurę świętości, promieniującą na całą okolicę i stanowi wyjątkowo skuteczne, niepodważalne i moralnie słuszne zaanektowanie najbliższego terytorium na potrzeby duchowe Prawych Polaków.

...czytaj dalej>>

  • Polityka historyczna

Tablica to za mało

Autor: Wahadłowiec4 et al.Tablica to za mało - orzeczenie wypowiedziane ustami Prawych Wolaków w odzewie na wrogie plany budowy tablicy w miejscu krzyża smoleńskiego. Niesłychanie prowokacyjny napis na tablicy głosi:

...czytaj dalej>>

  • Wrogowie narodu

Tadeusz Mazowiecki

Autor: Wahadłowiec4 et al.Tadeusz Mazowiecki (ur. 18 kwietnia 1927 r. w Płocku -) - polski publicysta, działacz społeczny i polityk należący do łże-elity, współtwórca i przewodniczący Unii Demokratycznej i Unii Wolności, ostatni premier PRL i pierwszy premier III Rzeczypospolitej w latach 1989–1990, poseł na Sejm PRL III, IV i V kadencji ("Znak"), poseł na Sejm RP I, II i III kadencji (w latach 1991–2001). Popierający bezczelnie rząd Donaldu Tusku.

Posiada wykształcenie średnie. Zakamieniały liberał. W 1989 r. brał udział w piciu wódki z komunistami i Adamem Michnikiem w trakcie rozmów Okrągłego Stołu.

...czytaj dalej>>

  • Wrogowie narodu

Ballada o Bronku

Autor: Wahadłowiec4 et al.Reakcja Beaty Kempy na wieść o emisji filmu

"Ballada o Bronku" - film propagandowy z 2010 r., w którym przechodnie złapani na ulicach podszywają się pod przyjaciół tytułowego Bronka i przekonują do niego wyborców wypróbowanego przyjaciela Rosji, prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego.

Bronisław Komorowski (ros.: Бронислав Коморовский, pseudonim operacyjny: "Gajowy") został także przedstawiony jako cudotwórca. Pewien rybak powiedział:

Film został wyprodukowany przez studio kota palącego cygara.

Jak dowiodło śledztwo jedynych słusznych służb, film był wymierzony przeciwko PiSowi.

...czytaj dalej>>

  • Kuchnia wolska

Kaszanka z truskawkami i bitą śmietaną

Autor: Cruiser21 et al.Kaszanka z truskawkami i bitą śmietaną - nazwa własna raportu komisji hazardowej, którego nie należy nazywać klopsem, nadana mu w dniu 04.08.2010 na posiedzeniu komisji hazardowej przez wybitnego posła PiS - Andrzeja Derę, który wykazał się tak rzadko spotykaną pośród okupantów, erudycją i pomysłowością kulinarną:

...czytaj dalej>>

Powiedzieli