Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/22

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 22 (Grudzień 2010)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Grudzień jest miesiącem kończącym rok, miesiącem, w którym Prawi Wolacy składają sobie życzenia, a spotkania wigilijno-noworoczne kończą tradycyjną, patriotyczną pieśnią nadziei "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". Niestety był to także miesiąc dalszego zamulania katastrofy smoleńskiej, w której to rozbijacko-dywersyjnej działalności uczestniczy bezczelnie wykreowany przez wrogie media wraży pisowiec. Pomimo 2 traumatycznych porażek wyborczych okupantów umęczony lud musi nadal dźwigać na plecach ten worek kamieni, jakim jest Tymczasowy Rząd Okupacyjny et consortes.

Kolejnym gigantycznym skandalem było wycenienie "7 cudów Tuska" powyżej wartości "7 dziadów stołecznych". Iskrą nadziei natomiast stała się zapowiedziana przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego na 2011 rok ofensywa ekonomiczna, której strategicznym celem jest zbudowanie twierdzy "Duża konferencja ekonomiczna" będącej kluczem do miażdżącego sukcesu medialnego. Na jego niezwłoczne ogłoszenie czekają Prawi Wolacy i Media Przyjazne Narodowi.

Tradycyjnie życzymy miłego zwiedzania!  • Knowania

Wraży pisowiec

Autor: Buldozer et al.Wraży PiSowiec w pozie charakterystycznej dla wrażych PiSowców (fot. K. Wellman, Forum Film)

Wraży pisowiec - postać fikcyjna, służąca zohydzaniu w społecznej świadomości PiS-u, PiSowców, PiSjonarzy i PiSjanistów. O istnieniu tego głównego narzędzia propagandy anty-PiSowskiej, stosowanego przez potężny front mediów i mającego niewątpliwy związek z paradygmatem obciach-cool, brawurowo poinformował ogłupione społeczeństwo waleczny, niezłomny i nieustraszony działacz Ruchu Oporu, Joachim Brudziński, w wypowiedzi dla skądinąd nie mniej ohydnej Gazety Wybiórczej (14.12.2010):

Producent serialu Ranczo, Maciej Strzembosz, tak charakteryzuje postać wrażego pisowca:

Jak widać, cechy szczególne tej niesympatycznej postaci faktycznie pasują do profilu charakterologicznego wielu typowych członków Ruchu Oporu. Tym większym zagrożeniem jest upowszechnianie tego podłego stereotypu pisowca wśród Wolaków.

...czytaj dalej>>

  • Patriotyzm genetyczny

Ojczyznę wolną, racz nam wrócić Panie

Autor: Wahadłowiec4 et al."Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" - błaganie uciemiężonych przez gubernatoru Tusku Prawych Polaków wznoszone z narażeniem życia do Boga, w którym jedyna nadzieja na zrzucenie okowów.

Ta wersja pieśni "Boże coś Polskę" pochodzi z XIX wieku, kiedy Wolska jęczała pod butami zaborców. Powrócono do niej w czasach okupacji hitlerowskiej i w PRL:

Kolejne jej odrodzenie nastąpiło w dniu 03.08.2010, w trakcie heroicznej walki o symbol wolnej Wolski - krzyż smoleński.

...czytaj dalej>>

  • Ekonomia IV RP

Ofensywa ekonomiczna

Autor: Cruiser21 et al.Ofensywa ekonomiczna - zapowiedziane przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego na 2011 rok brawurowe działania mające na celu rozwiązanie zadłużenia, aby wyprzedzić zwijający zadłużenie Tymczasowy Rząd Okupacyjny gubernatoru Tusku.

Nie bacząc na ryzyko bezprawnego skopiowania jego brawurowych planów ofensywnych, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w dniu 17.12.2010 ogłosił błyskotliwe strategiczne wytyczne w tej sprawie dla ogólnonarodowego Ruchu Oporu:

...czytaj dalej>>

  • Nowomowa

Worek kamieni

Autor: Cruiser21 et al.Worek kamieni - nowoczesny i wysoce użyteczny termin wprowadzony do tezaurusa nowomowy przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, opisujący obrazowo brzemię, pod jakim ugina się Wolska pod rządami skorumpowanej łże-elity, układu i korporacji, a od 21 października 2007 roku także pod rządami gubernatoru Tusku et consortes.

Niestety knowania wrogów narodu i określonych sił doprowadziły do klęski październikowej i wprowadzenia stanu wojennego 2007. W konsekwencji PiS musiało zejść do podziemia, odkładając budowę IV RP ad calendas grecas.

...czytaj dalej>>

  • Pijar

7 cudów Tuska

Autor: Cruiser21 et al."7 cudów Tuska" - seria numizmatów emitowanych przez Mennicę Łebską, tę samą, która wyemitowała "7 dziadów stołecznych". Przedsięwzięcie o rzekomym charakterze kolekcjonerskim, w oczywiście oczywistym gruncie rzeczy, o charakterze rozbijacko-wywrotowym, o czym świadczy fakt ustalenia kursu wymiany na poziomie 10 ., podczas, gdy kurs wymiany "7 dziadów stołecznych" ustalono na poziomie 7 . Jest to nieudolna i z góry skazana na niepowodzenie próba wyceny nieistniejących "cudów" Tusku powyżej realnych osiągnięć największego prezydęta wszech czasów - Miłościwie Nam Chwilowo Obecnego i Chronicznie Niepoinformowanego. W tym kontekście należy uznać za typowy wyrób przemysłu pogardy.

Tuskcudone.jpeg

...czytaj dalej>>

  • Knowania

Zamulanie katastrofy smoleńskiej

Autor: Cruiser21 et al.Zamulanie katastrofy smoleńskiej - nowoczesny i wysoce użyteczny termin wprowadzony do tezaurusa nowomowy przez wybitną patriotkę i Prawą Wolkę, prof. dr hab. Hannę Ambroż, w jej liście otwartym do odszczepieńców z PJN, opublikowanym w dniu 30.11.2010 na portalu pis.org.pl. Termin ten pozwala każdemu Wolakowi intuicyjnie zrozumieć, że wokół katastrofy smoleńskiej wrogowie narodu dopuszczają się czynów haniebnych

Wiodące sieci handlowe oferują szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do odmulania katastrofy smoleńskiej

...czytaj dalej>>

Powiedzieli