Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/23

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 23 (Styczeń 2011)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Nowy rok rozpoczynamy pełni nadziei na rychły upadek reżimu. Źródła tej nadziei upatrujemy przede wszystkim w coraz wyraźniejszym obnażeniu kłamstwa smoleńskiego, do czego szczególnie mocno przyczynia się rozpowszechniany wśród Prawych Wolaków, demaskujący podłe knowania Tusku i Putina film "List z Polski". Obnażenie kłamstwa smoleńskiego musi doprowadzić do przebudzenia się narodu przed nadchodzącymi w tym roku wyborami parlamentarnymi, w których Ruch Oporu planuje swój kolejny, miażdżący sukces. Przygotowując się do przejęcia władzy, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński popularyzuje swą myśl wśród ludu za pośrednictwem licznych przypowieści i dykteryjek, zebranych pod wspólnym tytułem "Gdybym był premierem". Dzięki nim lud już niebawem się dowie jak cudownie byłoby żyć w kroju zarządzanym przez Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i jego towarzyszy broni.

Oczywiście mroczne siły Układu nie pozostają bezczynne i możemy być pewni, iż nie cofną się przed niczym. Wykorzystując polityków na zawołanie wykonują na masową skalę skrytobójcze wyroki śmierci poprzez medialny strzał w tył głowy. Ofiarami tych ludobójczych praktyk stają się członkowie i sympatycy Ruchu Oporu, tak za życia, jak i po śmierci. Choć lud srodze cierpi pod ciężkim butem okupantów, terror ten stanowi kolejną przesłankę zbliżającego się upadku reżimu. Świadczy on bowiem o narastającym, panicznym strachu dyktatora, który widzi jak lud wolski hardo podnosi głowę spod jarzma ucisku i staje do walki o lepsze jutro. Dlatego z nadzieją patrzmy na nadchodzący rok i, za przykładem naszego Wodza Naczelnego, Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, wśród ciemnej nocy okupacji wypatrujmy jutrzenki wolności.

Tradycyjnie życzymy miłego zwiedzania!  • Nowomowa

Medialny strzał w tył głowy

Autor: Cruiser21 et al.Medialny strzał w tył głowy - nowoczesny i wysoce użyteczny termin, wprowadzony do tezaurusa nowomowy w dniu 14.01.2011 podczas konferencji prasowej PiS, przez wybitnego skrzydłowego członka partii - Beatę Kempę:

...czytaj dalej>>

  • Literatura

Gdybym był premierem

Autor: Kompan et al.


"Ja sam jako premier zapowiedziałem w pierwszym przemówieniu budowę elektrowni atomowych. Gdybyśmy rządzili dalej, to byśmy te elektrownie budowali, pewnie byłoby to dużo bardziej zaawansowane, niż jest w tej chwili, bo w tej chwili to są tylko zapowiedzi. My byśmy już pewnie mieli zawarte kontrakty" ...czytaj dalej>>

  • Kinematografia

List z Polski

Autor: Cruiser21 et al."List z Polski" - wybitne dzieło filmowe nurtu patriotyczno-spiskowego, autorstwa Prawego Wolaka - Mariusza Pilisa, z którego widz dowiaduje się, że katastrofa prezydenckiego samolotu, która miała miejsce 10.04.2010 pod Smoleńskiem, była częścią planu zniewolenia Wolski i zemstą na najwybitniejszym prezydęcie wszech czasów - Lechu Kaczyńskim. Utwór wyemitowano pod koniec października 2010 r. w II programie holenderskiej telewizji publicznej VPRO. To jedyna, jedynie słuszna, szersza relacja na temat politycznego tła katastrofy smoleńskiej, którą pokazano w zachodniej telewizji.

Dokument zrealizowany jest w konwencji listu pisanego przez autora do "przyjaciół". Fragmenty przerywanerozmowami wybitnych Prawych Wolaków snujących wątek przewodni. Dbając o czystość przekazu Pilis wybrał wyłącznie takich rozmówców, dla których oczywiście oczywistym jest, że nie można katastrofy smoleńskiej rozpatrywać w kategoriach wypadku.

Po obejrzeniu filmu zachodni widz musi dojść do przekonania, że katastrofa smoleńska nie mogła być nieszczęśliwym wypadkiem spowodowanym przez ludzkie błędy. Sztuczna rosyjska mgła z ostatniej części filmu to narzędzie okrutnego spisku oficera prowadzącego Władimira Putina i jego podwładnego Donaldu Tusku, których Wolska, od 20 lat, była i jest ofiarą.

...czytaj dalej>>

  • Historia Wolski

Kłamstwo smoleńskie

Autor: Buldozer et al.Kłamstwo smoleńskie - twierdzenie, wbrew oczywistym i niepodważalnym faktom, jakoby katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem była zwykłym wypadkiem lotniczym, spowodowanym przez łamanie procedur podejścia do lądowania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz błędy pilotażu popełnione przez bohaterską załogę samolotu, a nie zamachem, zorganizowanym przez Putina i Tuska, działających wspólnie i w porozumieniu.

Na kłamstwo smoleńskie składają się również:

Rozpowszechnianie kłamstwa smoleńskiego już w najbliższej przyszłości będzie w kodeksie karnym IV RP zbrodnią główną, karaną z całą surowością Prawa i Sprawiedliwości przez Wielkiego Inkwizytora IV RP, Antoniego Macierewicza.

...czytaj dalej>>

  • Nowomowa

Polityk na zawołanie

Autor: Cruiser21 et al.Polityk na zawołanie - nowoczesny i wysoce użyteczny termin wprowadzony już 11.01.2011 do tezaurusa nowomowy przez najwybitniejszą minister spraw zagranicznych IV RP - Annę "Legendarną" Fotygę w jej oświadczeniu na temat wypowiedzi Marka Migalskiego z dnia 21.08.2008.

...czytaj dalej>>

Powiedzieli

"Zostałem nazwany przez premiera propagandzistą PiS. Premier rządu oficjalnie odebrał mi prawo wykonywania zawodu!" - Jan Pospieszalski

"Rząd Donalda Tuska niczym Czerwony Kapturek beztrosko bieży przez ciemny las" - Zyta Gilowska