Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/4

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 4 (Czerwiec 2009)


 • Nowomowa

Traumatyczna porażka

Autor: Jendras et al.Traumatyczna porażka - nowoczesny związek frazeologiczny służący do opisu wyniku uzyskanego przez Platformę Obywatelską w każdych wyborach, przeprowadzanych do dowolnego ciała lub organu władzy ustawodawczej bądź samorządowej, na poziomie krajowym lub międzynarodowym.

To błyskotliwe wyrażenie wprowadzone zostało do repozytorium nowomowy, a tym samym do obrotu oralnego w dniu 09.06.2009, po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, przez wybitną intelektualistkę Ruchu Oporu, Elżbietę Jakubiak, która w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet", brawurowo oznajmiła:

...czytaj dalej>>

 • Kampania wyborcza

Plakaty wyborcze

Autor: Cruiser21 et al.Komentarz uczciwego Wolaka - "les_grossman" (zachowano pisownię oryginału):

Do reklamówki PO odniósł się także Jarosław Kaczyński:

Dywersja PO i innych wrogów narodu na plakatach PiS

Podłe insynuacje wrogów narodu na plakatach wybitnego Wolaka

...czytaj dalej>>

 • Niuansy

Kontekst

Autor: Dariusz 32 et al.Kontekst - magiczny przedmiot, wewnątrz którego znajdują się wszystkie autentyczne fakty, stanowiące dowody zaszczytnych czynów dokonanych pod światłym przywództwem Jarosława Kaczyńskiego.

Poprzez wyjęcie, a nawet niesłychanie brutalne wyrwanie z kontekstu, wrogie media oraz wszelkiej maści inni wrogowie narodu, dokonują cynicznych manipulacji, mających dyskredytować działalność PiS-u i zasłaniać oczywiste nieróbstwo oraz zwierzęco antywolski charakter rządu Donaldu Tusku, a także jego sługusów i popleczników.

Wyjmowanie (wyrywanie) z kontekstu jest czynnością stosowaną porażająco powszechnie i bezczelnie, o czym łatwo się przekonać słuchając komentarzy najwybitniejszych przedstawicieli Najlepszego Rządu w Dziejach Wolski, potem niesłychanie merytorycznej opozycji, a następnie megamocnego rządu Biało-Czerwonego Obozu, na temat doniesień wrogiej prasy, radia lub telewizji. ...czytaj dalej>>

 • Humor

Humor prosto z anteny

Autor: Jendras et al.
...czytaj dalej>>

 • Ważne rocznice

18 czerwca

Autor: McDuck et al.18 czerwca 2047 (lub wg wykształciuchów - 18 czerwca 1949) – najważniejszy dzień wolskiego kalendarza. Dzień, w którym na świat przyszli Bracia Kaczyńscy Zjawisko biologiczne, Ojcowie IV RP, Dualizmu kaczologicznego i PiSjanizmu.

...czytaj dalej>>

 • Prawi i Sprawiedliwi

Prezydent rozsławia

Autor: Jendras et al.Prezydent Lech Kaczyński jest bez najmniejszych wątpliwości największym (zaraz po swym bezpośrednim przełożonym, prezesie-premierze Jarosławie Kaczyńskim), patriotą w dziejach Wolski i - co za tym idzie - najbardziej oddanym rzecznikiem Wolski i Wolaków w świecie.

Oczywiście oczywisty jest zatem fakt, że w każdym swoim wystąpieniu publicznym, Lech Kaczyński rozsławia imię Wolski i niestrudzenie propaguje jej liczne sukcesy i osiągnięcia, jak również konsekwentnie podkreśla na każdym kroku unikatowe przymioty Wolaków, traktując rozsławianie wolskości jako swój podstawowy patriotyczny obowiązek, wynikający z konstytucyjnie mu przypisanego zaszczytu bycia najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej i Narodu Wolskiego.

Swą misję rozsławiania Ojczyzny Lech Kaczyński realizuje z pełnym zaangażowaniem w licznych wystąpieniach, wygłaszanych przez niego w środowiskach międzynarodowych - zarówno podczas swych niesłychanie owocnych oficjalnych wizyt zagranicznych, jak i na odbywających się w Wolsce międzynarodowych konferencjach, na które prezydent jest niesłychanie często zapraszany, jako osoba o niespotykanie szerokich horyzontach, wybitnej wiedzy specjalistycznej we wszystkich nieomal dziedzinach nauki i kultury oraz znany erudyta i wybitny mówca.

...czytaj dalej>>

 • Wybitni Wolacy

Matka Elżbieta

Autor: Buldozer et al.Matka Elżbieta dba o Zjawisko biologiczne jak o własne. Osobiście robi zakupy łakoci dla Prezydenta
Matka Elżbieta od PiS-u PJN-u w Radiu "Zet"

Elżbieta Jakubiak (znana jako Matka Elżbieta od PiS-u PJN-u) - wybitna działaczka Ruchu Oporu, od lat związana z Braćmi Mniejszymi Zjawiskiem biologicznym. Prywatnie jest wzorową żoną i matką trójki dzieci, w tym zjawiska biologicznego o imionach Joanna i Tomasz. Od wielu lat pełni liczne ważne funkcje państwowe, jako sekretarka kolejnych marszałków Sejmu, Prezydenta Warszawy, a potem Prezydenta Wolski, Lecha Kaczyńskiego. Dla tego ostatniego zawsze była jak matka, latami dbała o to, aby nikt mu nie dokuczał i nie zabierał zabawek. Jak anioł stróż czuwała nad dobrym samopoczuciem Prezydenta. A przy tym jest to intelekt najwyższych lotów z wysokiej półki kulturowej. Nie pozwoli się zapędzić w kozi róg żadnemu cwanemu redaktorkowi, i nawet Monika Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"), rozmawiając z nią, popada w depresję.

...czytaj dalej>>

 • Nowomowa

Półka kulturowa

Autor: Buldozer et al.Charakterystyka

Półka kulturowa - klasyfikacja ludności ze względu na przynależność do określonych warstw społecznych, w zależności od miejsca urodzenia, wykształcenia, kolegów oraz poglądów politycznych. Pojęcie to wprowadził do repozytorium nowomowy w dniu 01.06.2009 Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w wypowiedzi dla TVN 24:

O tym, że Bracia Mniejsi Zjawisko biologiczne znajdują się bez wątpienia na najwyższej półce kulturowej decydują między innymi Lepsze Miejsce, w którym się wychowali oraz patriotyzm genetyczny, który im wpojono w dzieciństwie, a nawet w okresie prenatalnym.

O niskiej półce kulturowej Donaldu Tusku decyduje podwórko, na którym się wychował oraz dziadek w Wehrmachcie. Sam Donaldu Tusku nie ma zresztą co do tego złudzeń:

...czytaj dalej>>

 • Materiały samokształceniowe

Krótki kurs dziennikarstwa patriotycznego

Autor: Jendras et al.W mrocznych czasach zniewolenia Wolski przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny, który objął władzę w wyniku zmanipulowanych wyborów 21.10.2007, wszelkie działania liberalnych wrogów narodu podporządkowaneoszukiwaniu społeczeństwa, budowaniu kompletnie zafałszowanego i podporządkowanego wymogom pijarowskim wizerunku partii rządzącej oraz wzbudzaniu nienawiści do sił wolności i postępu, reprezentowanych przez Ruch Oporu.

Do tych haniebnych celów okupanci wykorzystują wszystkie możliwe narzędzia i metody, angażując w przemyślane akcje propagandowe olbrzymie środki i podporządkowane sobie wrogie media, a w szczególności zatrudnionych w nich tak zwanych "dziennikarzy", którzy w istocie są głęboko zakonspirowanymi agentami WSI, Układu oraz międzynarodowych struktur żydo-masońsko-liberal-postkomunistycznego lewicowego spisku, wymierzonego w byt narodowy Wolski i jej emanacji państwowej - IV RP.

...czytaj dalej>>

 • Prawi i Sprawiedliwi

List Kaczora do PiSiorów

Autor: McDuck et al.List Kaczora do PiSiorów, zwany też Listem o eurowyborach - według niepotwierdzonych, pochodzących z wrogich mediów plotek, jest to list, w którym Jarosław Kaczyński z dumą potwierdza, że Partii udało się "pokrzyżować wyborcze plany PO, która miała osiągnąć wynik dwukrotnie wyższy od PiSu" w wyborach do Europarlamentu w czerwcu 2009 roku.

W liście prezes podkreśla też, że choć w sposób oczywiście oczywisty "wszyscy zaangażowani w kampanię wywiązywali się ze swoich obowiązków", to jednak konieczne jest wyciągnięcie wniosków z kampanii i przeanalizowanie, które z jej punktów nie przyniosły efektu (w którym to celu ma odbyć się - w czasie bliżej niesprecyzowanym - specjalne partyjne spotkanie).

Plotki o istnieniu LKdP wprawiły w niezrozumiałą radość odszczepieńca Ludwika Dorna, który posunął się do bezczelnego i całkowicie kłamliwego stwierdzenia, iż:

...czytaj dalej>>

 • Okuppanci

Polityka iluzjonistów

Autor: Jendras et al.Polityka iluzjonistów - jedno z błyskotliwych określeń zgubnej dla Wolski polityki Donaldu Tusku i jego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem Jacka Vincenta Rostowskiego - Komisarza ds. Okradania Uczciwych Obywateli.

Termin ten wprowadzony został do repozytorium nowomowy przez wybitnego intelektualistę Ruchu Oporu, Pawła Kowala w dniu 11.05.2009 w porywającym wywiadzie na łamach "Głosu Wielkopolskiego", w którym bezwzględnie zdemaskował on podłe i przewrotne działania iluzjonistów z Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, prowadzone z wyjątkową perfidią i wyrachowaniem w celu omamienia społeczeństwa. Kluczowe fragmenty wywiadu, błyskotliwie obnażające całą prawdę o polityce iluzjonistów, przytoczono poniżej:

...czytaj dalej>>

 • Okupanci

Polityka pajacowania

Autor: Cruiser21 et al.Polityka pajacowania - błyskotliwe w swej lapidarności i zwięzłości określenie polityki Donaldu Tusku i jego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem Jacka Vincenta Rostowskiego - ministra finansów.

Określenie to zostało wprowadzone do tezaurusa nowomowy w dniu 24.06.2009 przez jedną z najwybitniejszych Wolek - posłankę PiS Nelly Rokitę, w trakcie programu TVN24 "Kropka nad i":

...czytaj dalej>>

 • Okupanci

2030

Autor: Cruiser21 et al.2030 - kolportowany pod pseudonaukową nazwą: "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe" propagandowy dokument Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, mający zamydlić oszczy uczciwym Wolakom i odciągnąć ich uwagę od codziennej nieudolności rządu sterowanego przez ludzi z PO. Jest to nic innego jak osławione wunderwaffe i dlatego wyląduje na śmietniku historii.


Ukryte tymczasowo wilcze zęby mają zmylić uczciwych Wolaków

...czytaj dalej>>

 • Mądrej głowie...

Przysłowia IV RP

Autor: Cruiser21 et al.Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - ilustracja postrzeczywistości IV RP

Przysłowie (łac.: proverbium lub adagium) - zdanie utrwalone w tradycji oralnej, bezpośrednio lub metaforycznie wyrażające myśl o charakterze ogólnym, ale odnoszącą się do określonej sytuacji życiowej. Nauką o przysłowiach jest przysłowioznawstwo, dzielące się na paremiografię, to jest zbieranie przysłów oraz paremiologię, to jest ich analizę historyczno-kulturową.

Przysłowie jest bardzo swoistym gatunkiem literackim, stojącym na pograniczu literatury i języka potocznego. Przybiera postać stwierdzenia lub pouczenia, przeważnie jednozdaniowego. Bardzo często zbudowane jest na zasadzie paralelizmu (wprowadzenia dwóch powiedzi analogicznych, podpadających pod wspólny schemat) lub kontrastu znaczeniowego i składniowego - np. "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Częste w przysłowiachrymy wewnętrzne, np. "W marcu jak w garncu".

...czytaj dalej>>

 • Prawi i Sprawiedliwi

Prezydent się pochyla

Autor: Buldozer et al.Prezydent Lech Kaczyński kulom się nie kłania. Dał temu wyraz w swojej podróży do Gruzji (patrz: o jednym takim co się kulom nie kłaniał). W ogóle Prezydent, jako osoba z najwyższej półki kulturowej, nie kłania się prawie nikomu. Co innego jednak ukłonić się komuś, a co innego pochylić się nad kimś/czymś. Prezydent pochyla się nad ważnymi problemami państwa, nad zwykłym obywatelem, nad ustawami, a nawet nad kryzysem.

Pochylanie się Prezydenta jest niezwykle głębokie i charakteryzuje się skupieniem oraz troską. W akcie pochylenia się Prezydent wyraża bowiem swój najgłębszy patriotyzm, dbałość o lud i oddanie służbie państwowej. Jednocześnie, pochylanie się Prezydenta niemal nad wszystkim, jednoznacznie daje do zrozumienia, że Prezydent jest wysokim mężczyzną.

Najważniejsze pochylenia Prezydenta
Nad klejnotami (Prezydent wycenia precjoza w salonie jubilerskim Tiffany's) (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)
Nad słodyczami (Prezydent sprawdza świeżość tortu od "Solidarności)" (fot.: Europejskie Centrum Solidarności - www.ecs.gda.pl)
Nad wołowiną (Prezydent bada, czy Krasulasiad jest bardzo zdenerwowany)
Nad wstęgą (każdy by se chętnie z nudów coś otworzył) (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)

...czytaj dalej>>

Z życia Muzeum IV RP

Prestiżowe nagrody

Z Księgi Gości

 • Witam ! Super strona o pisowskim faszyźmie, który niestety toczył Polskę przez niecałe dwa lata. Na szczęście dla nas, kaczyński ze swoją bandą razem stwierdzili, że nie umieją rządzić i rozpisali wybory. Bóg nad nami czuwa, serio. Już się obawiałem, że będą tatuować moje dziecko pod pachą i dadzą sztylecik w podstawówce. Ale naród wyciął ten pisowski czyrak i nie sądzę żeby kiedykolwiek jeszcze dał się nabrać na ich zawodzenie. Jedyne na czym się znają to być w opozycji i knuć, jątrzyć, mieszać prawdę z fałszem. Ble. Ohydna rasa.
  • Łukasz 2009-06-30 @ 22:06:28
 • Wyjątkowo żałosna strona. Abstrahując od poglądów autorów, z którymi można się zgadzać lub nie - poczucie humoru tu prezentowane jest niezwykle płytkie i prostackie. Tworząc takie miejsca w internecie, możecie jedynie przyczynić się do wzrostu popularności PiS-u - dobrze to o Nim świadczy, że ludzie waszego pokroju są Jego przeciwnikami.
  • głupi nadziei kochanek 2009-06-29 @ 23:06:33
 • Znakomita strona, gratuluję. Osobiście traktuję ją jak odtrutkę na obecność obu kartofli w polskiej polityce.
  • Michał 2009-06-21 @ 16:06:01
 • Bardzo świetna stronka, oby tak dalej
  • Jarosław K. 2009-06-17 @ 19:06:11
 • Co za syf, ale badziew. Tyle czasu zmarnowanego na ośmieszenie się - HAHAHAHAHA !!!
  • Lukasz 2009-06-17 @ 15:06:29
 • Prymityw.
  • kk 2009-06-12 @ 14:06:31
 • Obrzydliwe. Jak można marnować tyle czasu i energii na plucie na innych? Ile w człowieku musi być chorej nienawiści i ile żółci żebu stworzyć coś tak chorego. Kto bedzie następny do oplucia, gdy zabraknie opozycji? Kogo się będzie wyszydzać zohydzać i ośmieszać? Na kogo przyjdzie kolej? Kto będzie winny temu, co sie dzieje w kraju, kim będzie można odciągnąć uwagę od swojego lenistwa nieuctwa i dyletanctwa? łysi? Matki z dziećmi? Może tym razem popiętnujemy uczciwych? Albo nie!!... Zlinczujmy oburzających się na łapówkarzy bandytów i złodziei, do piachu z nimi! Hulaj dusza piekła nie ma dobiliśmy hordy!
  • Asmo 2009-06-09 @ 08:06:25