Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/6

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 6 (Sierpień 2009)


Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a w dziejach naszego uciemiężonego ludu nadchodzą niełatwe czasy. Nikt, komu Wolska leży na sercu, nie może pozostać obojętny. W czasie wakacji, korzystając z nieuwagi Ruchu Oporu poddającego się zasłużonemu wypoczynkowi w Juracie i innych kurortach morskich, okupanci opanowali Najwyższą Izbę Kontroli oraz Główny Urząd Statystyczny. Celem tej operacji jest oczywiście propagandowe niszczenie najwyższych wolskich autorytetów oraz ogłaszanie fałszywych informacji o własnych sukcesach gospodarczych.

Na szczęście PiS, we współpracy z bratnim SLD, zdołał odzyskać Telewizję Publiczną. Działania te, wykonywane na froncie walki o pozyskanie wyborcy, będą miały istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia przyszłorocznych wyborów prezydenckich, w których Ruch Oporu będzie walczył o utrzymanie ostatniego przyczółka władzy. Dlatego wzywamy wszystkich Prawych i Sprawiedliwych do czujności i poświęcenia.

Młodzież do szkół, PiSarze do piór, Pasta do zębów!

 • Ekonomia

PKB

Autor: Jendras et al.Pod brutalnym nadzorem okupantów PKB rośnie w oszczach

PKB - Pompowany Kryzysem Balon vel GDP (ang.: Gaffy Development Pumped up) - kryptonim operacyjny tajemniczego wroga Wolski, który od początku 2009 roku bezczelnie sabotuje heroiczną walkę Ruchu Oporu o uświadomienie cynicznie okłamywanym przez okupantów Wolakom, oczywiście oczywistej prawdy o katastrofalnej sytuacji Wolski, wobec której Tymczasowy Rząd Okupacyjny jest nie tylko całkowicie bezradny, ale w dodatku swymi głęboko przemyślanymi antywolskimi pociągnięciami, świadomie ją - na zlecenie Niemiec i Rosji oczywiście - podsyca.

...czytaj dalej>>

 • Wrogie media

Obciachy roku 2008

Autor: Cruiser21 et al.Kontynuując nową, świecką tradycję "Der Dziennik" wysmażył kolejny ranking najbardziej obciachowych wydarzeń politycznych 2008. Z uwagą należy odnotować fakt, że - przeciwieństwie do poprzedniego rankingu - 5 na 10, czyli 50% nominacji to jedynie słuszna krytyka Tymczasowego Rządu Okupacyjnego et consortes. Kolejną zmianą jest brak szerokiego badania opinii publicznej, tendencyjnie zastąpionego sondą internetową.

...czytaj dalej>>

 • Odkłamywanie historii

Inni świadkowie

Autor: Cruiser21 et al.Inni świadkowie - według Miłościwie nam Chwilowo Obecnego i Niepoinformowanego zgłoszą się za 10, 20 i 50 lat, by dać świadectwo Prawdzie, choć istnieje - jak błyskotliwie zauważył - realne zagrożenie, że świadków nie będzie w ogóle. Zapewne chodzi o wredne i z premedytacją planowane działania okupantów, którzy nie robią literalnie nic, aby powstrzymać procesy starzenia się prawych i sprawiedliwych.

Odkrycia tej potężnej grupy prawych i sprawiedliwych i zarazem wprowadzenia tego, jakże niezbędnego, określenia do tezaurusa nowomowy, dokonał ww. podczas uroczystości z okazji 29. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku (31.08.2009):

...czytaj dalej>>

 • Turystyka

Katar

Autor: Wesoły Romek et al.Jaki Katar jest każdy widzi
Czy tak będzie wyglądało wodowanie statków przez Stocznię Gdańską, po przejęciu jej przez katarskiego inwestora?

Katar (arab.: قطر ), Państwo Katar (arab.: دولة قطر ) - państwo leżące na Półwyspie Arabskim, z którym rząd Donaldu Tusku podpisał umowę na dostawę skroplonego gazu do Wolski w latach 2014 - 2034. Umowa ta miała na celu skłonienie katarskiego inwestora do zakupu Stoczni Gdańskiej.

Pod koniec lipca 2009 roku okazało się, że inwestor z Kataru nie wpłacił za stocznię pieniędzy. W rezultacie komisarz ds. wyprzedaży wolskiego majątku narodowego - Aleksander Grad - dał inwestorowi czas na wpłatę do 18 sierpnia. Niestety nawet rozmowa Donaldu Tusku z premierem Kataru Hamadem Bin Jassim Bin Jabor Al-Thanim, która odbyła się dnia 10.08.2009 w Paryżu nic nie dała.

Nieskuteczne zabiegi Donaldu Tusku oraz Aleksandru Gradu świadczą niedobitnie o utrwalaniu przez rząd statusu żebraczego Wolski.

Katar stał się symbolem tego, co złe w realizowanej przez okupantów wolskiej polityce zagranicznej. Całkowitym zaprzeczeniem Kataru jest Gabon, z którym IV RP utrzymywała swego czasu prawdziwie dyplomatyczne stosunki, a sam Ojciec i Największy Przywódca Narodu darzył ten kraj wyjątkowo ciepłym uczuciem. O ile relacje Wolski z Gabonem są wzorem prawidłowych kontaktów pomiędzy zaprzyjaźnionymi państwami, o tyle relacje z Katarem - są jej antywzorem.

...czytaj dalej>>

 • Numerologia

Siedemnaście

Autor: Cruiser21 et al.Siedemnaście - dla przeciętnego Wolaka to tylko zwykła liczba (wprawdzie pierwsza, ale tylko liczba), a dla Miłościwie Nam Czasami Obecnego i Niepoinformowanego to istna zmora. Doniósł o tym arcyważnym dla całego narodu fakcie opinio-tfó-rczy tygodnik "Wprost" w swoim numerze z 17.08.2009 i nieprawdą jest jakoby był to artykuł inspirowany sezonem ogórkowym. Chodziło o ocieplenie wizerunku naszego ukochanego prezydenta, bo nic tak nie ociepla, jak drobne, ludzkie słabostki.

...czytaj dalej>>

Z życia Muzeum IV RP

Z Księgi Gości

 • Koszmarnie śmieszne to wszystko.KOSZMARNIE.
  • Fagot 2009-08-18 @ 22:08:56
 • Również uważam , że stronka jest bardzo ciekawa .Pozdrawiam
  • michał 2009-08-18 @ 07:08:44
 • fajna stronka
  • Zenek 2009-08-16 @ 14:08:40
 • Niesamowita strona ! Gratuluję pomysłowości i zaangażowania w upamiętnieniu twórczości artstycznej braci mniejszych ooops! sorki -zjawiska niologicznego ! Pozdrawiam i życzę wytrwałości !
  • VOR/DME KRT 2009-08-13 @ 18:08:33
 • Gratuluję pomysłu strony. Do tego podziwiam za wytrwałość i drobiazgowość w tworzeniu "eksponatów". Codzienny zastrzyk dobrego samopoczucia :)
  • Garand 2009-08-12 @ 11:08:51
 • ... od początku do końca... od powstania do zagłady... zawsze będę z Wami ;)) Jesteście, jak AK i Załoga G w jednym a za 50 lat przyznają Wam ordery ;P Może i mnie się skapnie śladem obecnych 50 letnich kombatantów wolskich ;)
  • Mefisto 2009-08-12 @ 00:08:51
 • Bardzo dobra strona. Zycze dalszych suksesów
  • Dorota 2009-08-06 @ 09:08:49