Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/8

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 8 (Październik 2009)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Październik był w PRL miesiącem oszczędności, co zapewne tłumaczy ohydny zamach dokonany przez PO et consortes na szalenie niski budżet Kancelarii Prezydenta. Mimo tego, Miłościwie Nam z Okazji Afer Obecny wykazał się wzmożoną aktywnością określając raz na zawsze zasady aresztowania wrogów narodu i aferzystów.

Bezpośrednią podnietą do skodyfikowania szeregu zasad postępowania okołoaferalnego była dymisja szefa CBA Mariusza Kłamińskiego, która przyczyniła się także do wzbogacenia tezaurusa nowomowy o niezbędne terminy wyjaśniające, co to jest twierdzenie niebywale wręcz paradoksalne, jak na przykład dokumenty antydatowane, czy też donaldyzacja prawa.

Dokumentacja historii Wolski wzbogaciła się o jeden z cenniejszych eksponatów jakim jest historia pre-wolskiej partii Porozumienie Centrum. Odkryto także wizjonerskie występy "Starszych Panów" udostępnione P.T. Publiczności w eksponacie: "Kaczyński jestem".

Z kolei konsekwentny rozwój spójnego aparatu komunikacyjnego IV RP zaowocował syntezami wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy, które zastąpiły jakże zasłużone tezy do wystąpień medialnych. Jednym z olśniewających przykładów nowego narzędzia jest biegunka polizbońska, stanowiąca, na szczęście, dzięki Okazyjnie Zepsutym Piórem się Podpisującemu, zamknięty rozdział medycyny IV RP.

Troska o dobro narodu nakazała utajnić nazwiska ekspertów wspierających filar przyszłego rządu wyzwolonej IV RP, jakim jest ZPP.

Bilans tego, jakże ekscytującego i obfitującego w nagłe zwroty akcji na scenie politycznej restaurowanej III RP, miesiąca zamyka historia wolskiego Jamesa Wiel-błąda, tak miłego sercu wielu pań.

Obywatelu pamiętaj: Każdy kilogram zwiedzającego Muzeum IV RP mniej to bezpośrednia strata dla narodu!


 • Filary demokracji PiSjanistycznej

Czuły Tomek

Autor: Cruiser21 et al."Czuły Tomek" vel Tomasz Piotrowski, vel Tomasz Małecki - czołowy agent-inspirator CBA, tajna cudowna broń szefa tej jakże zasłużonej dla PiSorządności instytucji państwowej - Mariusza Kamińskiego.

Ponieważ agent-inspirator jest osobą owianą mętną mgłą tajemnicy państwowej, jedyne dostępne publicznie materiały pochodzą, niestety, ze znanej z bezczelnej nałaźliwości swych reporterów i fotografów, wydawanej przez niemieckie wydawnictwo Axel Springer, gazety "Fakt" (ang.: Fucked) 1), której reputacja jest powszechnie znana.

Kustoszom Muzeum IV RP udało się dotrzeć do najściślej chronionych akt operacyjnych Departamentu I restaurowanej na wzór SB "Ochrany" (ros. Krysza) Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, gdzie wybitny agent-inspirator CBA zarejestrowany jest pod kryptonimem "James Wielbłąd IV RP". O nieudolności tych służb świadczy dobitnie to, że zawierają one jedynie materiały opublikowane przez "Fakt", co jest oczywiście oczywistym marnowaniem pieniędzy podatników.

...czytaj dalej>>

 • Schorzenia IV RP

Biegunka polizbońska

Autor: Cruiser21 et al.W dolnej połowie ryciny - miejsce powstawania biegunki polizbońskiej (wg Leonarda da Vinci - ok. 1510 r.)

Biegunka polizbońska (łac.: Diarrhoea Olisiposis, ang.: Lisbonian diarrhoea, niem.: Lissabon Durchfall, Lissabon Diarrhö) - schorzenie układu pokarmowego (nie mylić z Układem), które może być wywołane przez silny szok psychiczny.

Oficjalnie biegunka polizbońska określana jest "schorzeniem dolnych dróg pokarmowych" lub "dyspepsją". W kręgach łże-elit używane są natomiast inne określenia - między innymi "choroba prasowa" i "sraczka". Ponieważ choroba ma podłoże psychiczne, przez niektórych lekarzy klasyfikowana jest jako nerwica polizbońska.

Dodatkowym argumentem na rzecz rozpoznania nerwicowego podłoża zachorowań, jest powszechnie znana niespotykana prawdomówność Lecha Kaczyńskiego, która wyraźnie wskazuje na utratę kontaktu z rzeczywistością przez twierdzących jakoby prezydent nie miał zamiaru dotrzymać wielokrotnie danego słowa. Obłożnie chorzy posuwają się do cytowania starego i powstałego w zupełnie innej rzeczywistości politycznej dowcipu z czasów PRL:

...czytaj dalej>>

 • Materiały samokształceniowe

Syntezy wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy

Autor: Cruiser21 et al.Syntezy wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy - po oszałamiającym sukcesie tez do wystąpień medialnych postanowiono podnieść je na jeszcze wyższy poziom kaczologiczny, dzięki czemu powstały propozycje partyjnej argumentacji, której poseł PiS może użyć, gdy w jakiejś sprawie nic nie przychodzi mu do głowy albo nie chce podpaść kierownictwu Partii.

Zgodnie z logiką III RP pojęcie syntezy zakłada, że istnieją elementy na nią podatne i jej wymagające, czyli właśnie uprzednie wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy. Ponieważ IV RP wprowadziła zupełnie nowe standardy logiczne synteza powstaje przed wypowiedziami polityków PiS na bieżące tematy.

...czytaj dalej>>

 • Rozrywka

"Kaczyński jestem"

Autor: Bis kup et al."Kaczyński jestem" - wspaniały hołd złożony Braciom Kaczyńskim Zjawisku Biologicznemu przez Kabaret Starszych Panów.

Uroczyste złożenie hołdu miało miejsce w latach 60. XX wieku. Zdumienie budzi fakt, że tym wybitnym prorokom udało się przewidzieć geniusz Zjawiska niemal 90 lat przed jego przyjściem na świat. Hołd ten nie mógł zostać przekazany dosłownie, gdyż Wolska była wtedy objęta zaborem UBekistanu, został więc przekazany w formie skeczu.

...czytaj dalej>>

 • Prawo i Sprawiedliwość

Donaldyzacja prawa

Autor: McDuck et al.Definicja

Donaldyzacja prawa - jeden z przejawów niesłychanej bezczelności bezkarnie kpiącego sobie z prawa zdrajcy Donaldu Tusku, blisko związany z innym przejawem tejże bezczelności - odwołaniem absolutnie bezstronnego, i w sposób oczywiście oczywisty apolitycznego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego.

Ten, jakże istotny dla wolskiej lingwistyki stosowanej termin nowomowy, wprowadził do jej repozytorium w dniu 14.10.2009 na antenie "Radia Zet" wybitny wolski uczony i działacz Partii Zbigniew Wassermann, który tym samym ma szansę awansować na kolejnego wybitnego analityka wolskiej sceny politycznej:

To bardzo groźne zjawisko jest blisko spokrewnione z inną plagą grożącą Wolsce, jaką jest macdonaldyzacja społeczeństwa. Całkowitym przeciwieństwem donaldyzacji jest kaczoryzacja.

...czytaj dalej>>

 • Historia

Porozumienie Centrum

Autor: Cruiser21 et al.Porozumienie Centrum (PC) - pre-wolska partia polityczna o profilu chrześcijańsko-demokratycznym powstała 29 marca 1990 w przededniu "wojny na górze" i rozbicia obozu solidarnościowego.

Stworzona została przez działaczy zgrupowanych pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. O utworzeniu partii jej przywódcy powiadomili dziennikarzy zgromadzonych na konferencji prasowej 12 maja 1990. Dzień ten uważa się za oficjalną datę powstania partii, nazywanej później "zakonem".

...czytaj dalej>>

 • Knowania

Dokumenty antydatowane

Autor: Jendras et al.Dokumenty antydatowane - ultranowoczesne wyrażenie z tezaurusa nowomowy, określające wszelkie dokumenty, które stanowią rzekomo porażające dowody, rzekomego kłamstwa jednego z najwybitniejszych Wolaków i oddanych sprawie bojowników Ruchu Oporu, byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego, który jedynie słusznie stwierdził, że nieprawdą jest, jakoby rząd zlecił CBA nadzorowanie przetargów na prywatyzację stoczni.

Choć dla każdego logicznie myślącego Wolaka i patrioty oczywiście oczywiste musi być, że pan Kamiński jest najbardziej wiarygodną - po Jarosławie Kaczyńskim i jego bezpośrednim podwładnym, Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - osobą w Wolsce, a jego prawdomówność i poczucie honoru stały się już faktycznie legendarne, dla zachowania prawdy historycznej i wierności faktom, poniżej przedstawiono cytaty z wypowiedzi pana Kamińskiego na ten temat, wygłoszonej w dniu 20.10.2009, w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie TVN 24:

...czytaj dalej>>

 • Nowomowa

Twierdzenie niebywale wręcz paradoksalne

Autor: Jendras et al.Twierdzenie niebywale wręcz paradoksalne - błyskotliwe wyrażenie z repozytorium nowomowy, zwięźle określające każde krytyczne w stosunku do PiS lub dowolnego z jego członków bądź sympatyków twierdzenie, wygłoszone w szczególności przez któregokolwiek z funkcjonariuszy Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, dowolnego członka Platformy Obywatelskiej lub kolaborującego z nią Polskiego Stronnictwa Ludowego, bądź też dowolnego sympatyka którejkolwiek z tych partii politycznych.

Jako zawierające elementy krytyczne dla PiS, wyrażenie "twierdzenie niebywale wręcz paradoksalne" jest z założenia całkowicie kłamliwe, co dla każdego myślącego Wolaka i patrioty jest niespotykanie oczywiście oczywiste.

Zawarte w takim wyrażeniu kłamstwa i/lub oszczerstwa w szczególności sprowadzają się do następujących oburzających stwierdzeń:

...czytaj dalej>>

 • Ważne zajęcia prezydenta

Prezydent wydaje

Autor: Cruiser21 et al.Wydawanie jest sztuką, którą Miłościwie Nam Chwilowo Obecny i Chronicznie Niepoinformowany opanował do perfekcji. Wykorzystując doświadczenie zebrane w związku z występowaniem w dualnej roli narzędzia i instytucji polityki historycznej rozwinął bogatą działalność na szeroko pojętym polu wydawniczym.

Jak przystało na Wielki Tabloid wydał w 2010 r. kalendarz.

Poza tym niewątpliwym sukcesem jest oczywistą oczywistością, że utrzymanie samego prezydenta, jak i jego pałacu kosztuje. Restauracja III RP obnażyła w całej rozciągłości podłe zamiary Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, który postanowił doprowadzić Pałac Prezydencki do ruiny, posługując się przy tym podstępnie przysługującym sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich uprawnieniem do weryfikacji i kontroli budżetu prezydenta IV RP.

Tymczasowy Rząd Okupacyjny obciął wydatki pałacu o 2 mln . Rzekomo z tym samym dniu obcięto wydatki na Kancelarię Premiera o 6 mln . (29.11.2007)

Chcąc uderzyć jak najboleśniej wybrano jako cel to, co dla każdego Wolaka jest podstawą bytu. Dlatego obcięto:

Chcą, tym samym, pozbawić prezydenta i jego personel środków na utrzymanie rodzin, zamorzyć ich głodem, a to wszystko ma się dokonać w ruinach, przy braku ogrzewania i przeciekających dachach.

...czytaj dalej>>

 • Ważne zajęcia prezydenta

Prezydent aresztuje

Autor: Cruiser21 et al.Wielki Strażnik PiSorządności (WSP) nigdy nie dopuściłby nawet myśli, że przestępcy mogliby chodzić wolno, podczas kiedy uczciwi Wolacy ciężko pracują i walczą ze skutkami kryzysu wywołanego w drugiej połowie 2009 roku przez spisek rekinów finansjery, działających wspólnie i w porozumieniu z niejakim PKB.

Zgodnie z obowiązującymi od czasu ustanowienia IV RP standardami i postulowanymi zasadami orzecznictwa, a w szczególności zasadą Stalina-Kaczyńskiego, winien jest każdy, kto mógłby dopuścić się przestępstwa lub czynu przestępczopodobnego, albo znalazł się w kręgu podejrzeń. Jest oczywistym per se, że takich ludzi należy niezwłocznie aresztować.

Dlatego też uczciwe postawienie sprawy, polegające na żądaniu aresztowania podejrzanych, przez WSP nigdy nie może budzić wątpliwości.

...czytaj dalej>>

 • Walka z okupantem

ZPP

Autor: Spisek et al.Józef Stalin oraz...

ZPP - skrót pełnej nazwy dwóch niezwykle ważnych i absolutnie niepowiązanych ze sobą inicjatyw politycznych, realizowanych w Polsce oraz w Wolsce w XX i XXI wieku.

1. Związek Patriotów Polskich (ZPP) - organizacja polityczna, powołana w lutym 1943 przez komunistów polskich w ZSRR; narzędzie polityki Stalina w kwestii polskiej - przygotowywał warunki do przejęcia władzy przez komunistów w powojennej Polsce. [1]

2. Zespół Pracy Państwowej (ZPP) - inicjatywa polityczna, narzędzie polityki Jarosława Kaczyńskiego w kwestii wolskiej - ma przygotować warunki do przejęcia władzy przez PiS w wolnej od reżimu Donaldu Tusku Polsce.

Jego powstanie ogłosił w dniu 24.10.2009 osobiście Pan Prezes-premier Jarosław Kaczyński. Jest to kolejny wielki wkład brata Genialnego Językoznawcy w rozwój języka wolskiego i światowej polityki - w zdegenerowanych demokracjach Zachodu wynalazek ten nosi mylną nazwę gabinetu cieni.

Jarosław Kaczyński kieruje się jednak starowolską zasadąWolacy nie gęsi (ino kaczki) i swój język mają i stwierdza:

ZPP zostanie podzielony na razie na siedem sekcji, a "te z kolei na podsekcje, one jednak nie powstaną od razu, które będą mniej więcej odpowiadały resortom". W sekcjach znajdą się "osoby, które już kiedyś pracowały w naszym rządzie, albo są dobrymi parlamentarzystami lub ekspertami" co pozwala wierzyć, iż w Zespole Pracy Państwowej znajdą swe miejsce tacy fachowcy i reformatorzy jak Andrzej Lepper, Roman Giertych czy Tomasz Lipiec.

...czytaj dalej>>

Z życia Muzeum IV RP

Z Księgi Gości

 • Wielki ukłon dla wszystkich twórców strony. Tak trzymać! Pozdrowienia od emigracji
  • Adam 2009-10-20 @ 11:10:09
 • Bardzo fajna stronka, pozdrawiam :)
  • Katarzyna 2009-10-09 @ 18:10:30