Muzeum IV RP:Archiwum Biuletynu/9

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum

Kacz godlo.png Muzeum IV RP
BIULETYN INFORMACYJNY
Nowe eksponaty, ciekawostki, komentarze
Numer 9 (Listopad 2009)

Od redakcji

Szanowni Zwiedzający!

Idą ciężkie czasy. W listopadzie obchodziliśmy smutną rocznicę powstania Tymczasowego Rządu Okpuacyjnego, który od dwóch lat ciemięży Wolski naród. Pomimo licznych afer oraz kompromitujących, traumatycznych porażek tego rządu, zmanipulowane sondaże opinii publicznej niezmiennie wykazują wysokie społeczne poparcie dla zbrodniczej Platformy. Co gorsze, zmanipulowane sondaże dotyczące wyborów prezydenckich pokazują, że najlepszy z możliwych kandydatów na Prezydenta Wolski może nawet nie wejść do drugiej tury wyborów. Nie jest więc dobrze. A to nie koniec złych wieści. Kolejna smutna sprawa, to fakt ostatecznego zwojewódczenia Wolski, czemu bohatersko, ale niestety bezskutecznie, przeciwstawiło się Pióro Prezydenta, odmawiające podpisania Traktatu Lizbońskiego.

Pod ciężkim butem siepaczy Donaldu Tusku nasz Naród potrzebuje autorytetów moralnych i przywódców obdarzonych szczególną charyzmą. Dlatego tak ważne jest, aby rosła i rozkwitała Charyzma Jarosława, której poświęcamy szczególne miejsce w naszym Muzeum. Jednak, pomimo jaśniejącej aury roztaczanej przez Charyzmę Jarosława, wielu z nas, w chwilach zwatpienia, zapewne zechce emigrować wewnętrznie do nadrzeczywistości.

Jeśli już się to zdarzy, być może uda się komuś z nas spotkać tam komunistycznego pachołka, szubrawca i mordercę, Henryka Batutę. Należy go wtedy opluć i naprać po pysku. Dla uniknięcia pomyłki przedstawiamy jego portret pamięciowy i krótką charakterystykę postaci.

Innym sposobem złagodzenia piekącej frustracji może być dla niektórych zniszczenie jakiegoś dzieła sztuki, jak to się przytrafiło niegdyś z rzeźbą "La Nona Ora", stanowiącą przykład wściekłego ataku określonych sił. Gorąco zachęcamy wszystkich Wolaków i Patriotów do podobnych aktów wzniosłego wandalizmu.

Tym, którzy zepchnięci na dno depresji bedą poszukiwać jakiegoś rozwiązania ostatecznego, przedstawiamy eksponat Tsunami. Ale nie desperujmy! Nic straconego! Katastrofy można jeszcze uniknąć! Ratunkiem dla Narodu może się bowiem okazać powszechny program szczepień Wolaków, zwany immunizacją.

Tradycyjnie życzymy miłego zwiedzania!


 • Prawi i Sprawiedliwi

Charyzma Jarosława

Autor: Jendras et al.Jarosław sam na sam ze swoją charyzmą ...

Charyzma Jarosława - ogół niebywale unikatowych cech Jarosława Kaczyńskiego, składających się na jego absolutny geniusz i w sposób oczywiście oczywisty predestynujących go do zajmowania dowolnych najwyższych stanowisk w Wolsce i na świecie, a w szczególności do co najmniej dożywotniego piastowania funkcji prezesa Wiodącej Siły Narodu.

Na Ch. J. (nie czytać: ChuJ) składa się cały szereg drobniejszych elementów, które występują niekiedy pojedynczo u innych patriotycznie zorientowanych obywateli, jednakże ich unikatowe w skali świata, a faktycznie nadludzkie wprost nagromadzenie u jednej osoby, przesądza o jej wyjątkowości i przeznaczeniu do najwyższych zadań.

...czytaj dalej>>

 • Medycyna IV RP

Immunizacja

Autor: Kompan et al.Immunizacja - dawniej pojęcie to oznaczało uodpornienie się organizmu na określony antygen, np. w wyniku przebycia choroby lub podania szczepionki. Adaptowane do palących potrzeb Państwa Podziemnego przez Geniusza Mazowsza, weszło na stałe do tezaurusa najważniejszych terminów nowomowy, wskazując na duchową potrzebę szczepień ochronnych u młodzieży, którą zasygnalizował sam prezes--premier Jarosław Kaczyński podczas II Kongresu Partii:

Wobec nowych, wszechobecnych i szerzących się niczym plaga zagrożeń ze strony m.in. wiadomych sił, wrogich mediów oraz Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, konieczne okazało się wzmocnienie układu immunologicznego Naszej Partii i Odnowicieli.

...czytaj dalej>>

 • Nadrzeczywistość

Henryk Batuta

Autor: McDuck et al.Henryk Batuta - właśc. Izaak Apfelbaum (ur. 1898 w Odessie, zm. 1947 pod Ustrzykami Górnymi), polski komunista, działacz międzynarodowego ruchu robotniczego. Uczestnik wojny domowej w Rosji, po powrocie do kraju członek Komunistycznej Partii Polski.

Na mocy partyjnych wyroków organizował zabójstwa tajnych współpracowników policji politycznej, których wykonawcą był m.in. Wacław Komar. Sprawa ta wyszła na jaw dopiero w latach 50. W latach 1934-1935 więzień Berezy Kartuskiej, później na emigracji.

...czytaj dalej>>

 • Knowania

La Nona Ora

Autor: Buldozer et al.La Nona Ora (wol.: Dziewiąta godzina) - rzeźba autorstwa Maurizio Cattelana, przedstawiająca sylwetkę papieża Jana Pawła II przygniecionego meteorytem. Stanowi typowy przykład wściekłego ataku określonych sił na autorytet moralny Wolski. Rzeźba została wystawiona w warszawskiej Zachęcie w roku 2000, za przyzwoleniem urzędnika państwowego żydowskiego pochodzenia, Andy Rottenberg.

Obrzydliwa ta prowokacja spotkała się ze słusznym gniewem Wielkich Wolaków, Witolda Tomczaka, wówczas posła LPR, oraz Haliny Nowiny-Konopczyny, posłanki zrzeszonej w kole poselskim "Porozumienie Polskie". Wdarłszy się przez barierki, usunęli oni meteoryt przygniatający figurę papieża, niechcący urywając jej lewą nogę. W wyniku tej patriotycznej akcji dyrektor Zachęty, Anda Rottenberg, została zmuszona do zrezygnowania z funkcji.

...czytaj dalej>>

 • Wrogowie Narodu

Dwa lata rządów Platformy

Autor: Jendras et al.W dniu 16.11.2009 cały Naród w powadze i skupieniu obchodził drugą tragiczną i bolesną rocznicę rozpoczęcia przez liberałów okupacji Wolski.

Nie było to niestety łatwe, gdyż całe stada funkcjonariuszy reżimu okupacyjnego oraz lotne watahy sowicie opłacanych w niemieckiej i rosyjskiej walucie kolaborantów i sprzedawczyków, w całym kraju usiłowały wprowadzić nastrój histerycznej radości z powodu rzekomych sukcesów i osiągnięć przestępczej szajki liberałów.

Zdradzieckim bojówkom okupantów skwapliwie wtórowały wrogie media, do cna skorumpowane i nasycone do granic możliwości wszelkiej maści tajnymi agentami WSI, SB, UB, KGB, GRU, Mosadu, Stasi, BND i innych służb specjalnych. Cyniczne te media w hurraoptymistycznym tonie podsycały histerię, starając się utrwalić w społeczństwie wszechobecny kult Tuska i jego przestępczej ekipy.

...czytaj dalej>>

 • Kontrowersje

Pióro prezydenta

Autor: Jendras et al.Pióro prezydenta - zdrajca czy bohater?

Pióro prezydenta - wieczne pióro włoskiej marki Stipula, z nadrukiem "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej", jeden z najważniejszych artefaktów IV RP.

Pióro prezydenta trwale zapisało się w historii IV RP w dniu 10.10.2009, kiedy to - pomimo prowadzenia go filigranową, ale niespotykanie wprawną i pewną rączką prezydenta - zdecydowanie odmówiło złożenia podpisu ratyfikującego traktat lizboński.

Kontrowersje dotyczące przyczyn i znaczenia niedyspozycji Pióra prezydenta

Biorąc pod uwagę fakt, że ta nagła niedyspozycja Pióra prezydenta przydarzyła się w niespotykanie doniosłym momencie historycznym, na oszczach przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Szefa Komisji Europejskiej José Manuela Barroso oraz setek milionów telewidzów z całego świata, z prawdopodobieństwem bliskim pewności stwierdzić można, że awaria ta nie była przypadkowa.

...czytaj dalej>>

 • Przyroda

Tsunami

Autor: Cruiser21 et al.Tsunami pacyficzne

Tsunami - (jap.: 津波 – tsunami – fala portowa (tsuport, nami – fala)) – fala oceaniczna wywołana podwodnym trzęsieniem ziemi, wybuchem wulkanu bądź osuwiskiem ziemi (lub cieleniem się lodowców), rzadko w wyniku upadku meteorytu.

Rodzaje tsunami

 1. lokalnemiejsce wzbudzenia fali znajduje się blisko wybrzeża, a czas jej przybycia wynosi do pół godziny, przykład: klasyczna konferencja prasowa;
 2. regionalnefale mogą zagrozić większemu obszarowi przybrzeżnemu (juhu), czas przybycia do 5 godzin od wzbudzenia, przykład: Zespół Pracy Państwowej;
 3. ponadregionalne (pacyficzne) – mogą objąć wiele obszarów po obu stronach Pacyfiku, czas przybycia fali od kilku do kilkunastu godzin w zależności od odległości wzbudzenia, przykład: przedterminowe wybory.

...czytaj dalej>>

Z życia Muzeum IV RP

Nowe wyposażenie Muzeum

Dzięki niesłychanej kompetencji merytorycznej oraz iście stachanows PiSjanistycznej pracowitości Zasłużonego Kustosza Kompana, w listopadzie 2009 roku wyposażenie badawcze naszej placówki wzbogacone zostało o niebywale użyteczny i niespotykanie wysoko wydajny aparat do semiautomatycznego generowania linków wewnętrznych pomiędzy eksponatami.

Zastosowanie tego wspaniałego narzędzia pozwala na znaczne unowocześnienie sposobu prezentacji bogatych zasobów muzealnych, znakomicie wspomagając Zwiedzających w ogarnięciu całości ekspozycji oraz śledzeniu powiązań i współzależności pomiędzy poszczególnymi eksponatami.

Niewątpliwie przyczyni się to w znacznym stopniu do uzmysłowienia sobie przez Gości Muzeum żelaznej logiki trudnych procesów budowy IV RP i jej obrony przed wszelkiej maści wrogami narodu, jak również nieodwołalnej konieczności historycznej jej ostatecznego zwycięstwa i odzyskania Ojczyzny z brudnych rąk Platformy Obywatelskiej, tymczasowo administrującej nią na zlecenie żydo-masońsko-liberal-postkomunistycznych mocodawców z Unii Europejskiej.

O Muzeum napisali

Z Księgi Gości

 • internetowy śmietnik -trafiłem tu przez przypadek i prawie postradałem zmysły od tego smrodu
  • adam 2009-11-15 @ 19:11:55
 • Ciekawa stronka.
  • Urszula 2009-11-10 @ 14:11:38