Najnowsze badania naukowe

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Najnowsze badania naukowezwiązek frazeologiczny będący dowodem naukowym w każdej sprawie mogącej być przedmiotem sporu. Zwrot zrodził się najprawdopodobniej w Toruńskim Ośrodku Medialno-Akademickim podczas dyskusji o ochronie życia poczętego.

Dziś trudno wyobrazić sobie polemikę w kręgu przekonujących już przekonanych, bez powołania się na dowód w postaci NBN. Jednak ich podstawową funkcją jest otwieranie rozmówców na nowe nie znane im dotąd fakty. Nie jest to jednak zwykłe otwieranie oczu, bo niemal zawsze towarzyszy temu zburzenie dotychczasowego światopoglądu słuchacza.

Uczestnik dyskusji mógł dotąd całe swoje życie być przekonanym, że prezerwatywa chroni przed niechcianą ciążą, jak i chorobami, aż tu znienacka zostaje zastrzelony informacją pochodzącą z uniwersyteckich kręgów w NYC, iż najnowsze badania naukowe wskazują na to, że jest to tylko mrzonka, gdyż dzięki odkryciu amerykańskich naukowców wiemy już o istnieniu porów, przez które swobodnie przenikają zarówno plemniki, jak i wirusy.

Najnowsze badania naukowe - warianty

NBN występują w dwóch wariantach:

Patrz też