Nelly Rokita

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Charakterystyka postaci

Nelly Rokita grozi palcem tym wszystkim, którzy dopatrują się związku między jej rezygnacją z członkostwa w PO, a poparciem dla kandydata PiS, udzielonym przez Jana Marię w wyborach samorządowych. Fot.: wp.pl
"Rogacz" Jan Maria Rokita nie zdaje sobie najwidoczniej sprawy z niewierności żony
Od jesieni 2007 roku intelektualny potencjał pani Nelly rozchodzi się po całym PiS, pokaźnie zwiększając zasoby myślowe Partii
Jaka Nelly jest każdy widzi
Nowy image Nelly

Nelly Rokita (staropol.: Nerwy Rakieta), vel Nelly Rokita-Arnold, zwana także Kobyłą Trojańską bądź Szaloną Kapelusznicą - małżonka Jana Marii Władysława Piotra, od 2. połowy 2007 r. działaczka i jedna z czołowych intelektualistek Partii Rządzącej.

Znana głównie z zamiłowania do fantazyjnych kapeluszy, dziwnego akcentu i spektakularnego gestu wystąpienia z PO, matecznika łże-elit i zgnilizny moralnej.

W wywiadzie udzielonym 02.01.2007 Programowi 3 Polskiego Radia powiedziała (akcentując wprowadzające oba zdania zaimki):

W dniu 14.09.2007 Nelly została doradcą prezydenta Kaczyńskiego do spraw kobiet.

Nie jest jasne w tej chwili, czy nie chodzi tutaj o rozpaczliwą próbę zdyskredytowania prezydenta przez wrogi Układ. Nie jest również jasne, o jakie "nasze kobiety" chodzi tutaj.

W dniu 14.09.2007 stało się też jasne, kto u Rokitów rządzi: Jan Maria Rokita ogłosił na antenie TVN 24, że nie wystartuje w wyborach.

Kariera parlamentarna

23.10.2007 - Nelly Rokita zostanie posłanką! Mimo nieznanej, niskiej liczby oddanych na nią głosów, utalentowana mówczyni skorzystała z przywileju wysokiego miejsca na liście wyborczej PiS i tylko dzięki temu dostanie się do Sejmu. [3]

Już na samym początku swojej błyskotliwej kariery parlamentarnej pani Nelly dała się poznać jako osoba funkcjonująca na wyższym poziomie świadomości i postrzegania niż większość ludzkości. Ujawniła mianowicie, iż posiada zdolność postrzegania obiektów otaczającej ją rzeczywistości za pomocą perspektywy dookolnej, dotychczas dostępnej jedynie najwybitniejszym przedstawicielom kubizmu [4] (jak np. Pablo Picasso i inni twórcy, których obrazy osiągają na aukcjach ceny milionów dolarów). Dzięki tak unikatowym mechanizmom percepcji, pani Nelly siedząc w 8. rzędzie ław sejmowych jest w stanie dostrzec nie tylko plecy liderów Platformy (jak przeciętny człowiek), ale również złość malującą się na ich twarzach.

Najwybitniejsze osiągnięcia naukowe

Olbrzymi wkład w rozwój psychoanalizy politologicznej

Do największych dokonań Frau Arnold należy bez wątpienia zaliczyć porażające swym rozmachem, głębokością i trafnością analizy dewianckich zachowań największego zdrajcy Wolski, ponurego herszta przestępczej Platformy Obywatelskiej, Donaldu Tusku, jak również szajki jego liberalnych kamratów, tworzących Tymczasowy Rząd Okupacyjny.

Dla utrwalenia tych unikatowych na skalę światową, niespotykanie oczywiście słusznych przemyśleń i odkrywczych diagnoz, Dyrekcja Muzeum IV RP zdecydowała się na zebranie myśli uczonej o Donaldu Tusku i zbrodniczej PO, rozproszonych w licznych luźniejszych wystąpieniach i utrwalenie ich w skondensowanej, zwartej formie dla przyszłych pokoleń filozofów nurtu PiSjanistycznego. Oto najbardziej błyskotliwe z tych przemyśleń:

 1. "Szkoda, że Donald Tusk w telewizji swoim smutnym i groźnym wzrokiem straszy nasze dzieci" - na konwencji wyborczej Partii w Warszawie (30.09.2007)
 2. "PO chce rządów dyktatorskich" - w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie RMF FM (19.10.2007)
 3. "Współpraca z Donaldem Tuskiem zawsze się układała na nie [...]" - na konferencji prasowej (19.10.2007)
 4. "Platforma niczego się nie nauczyła. Tak naprawdę dwór Donalda Tuska sam kręci i broni krętactwa" - ibidem
 5. "Widzimy jakimi metodami rządzi Tusk. To nie przypadek, że dzisiaj mojego męża nie ma na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej, to nie jest przypadek, że on dzisiaj milczy" - ibidem
 6. "Najlepszą wiadomością dla Polski jest to, że Samoobrona i LPR nie wejdą do Sejmu. To jest sukces PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, a nie Donalda Tuska" - w wypowiedzi dla portalu Wirtualna Polska (22.10.2007)
 7. "[Jarosław Kaczyński] To jest uczciwy polityk, który przez dwa lata podejmował bardzo odważne decyzje. Nie wiem, czy Donalda Tuska będzie kiedykolwiek stać na takie decyzje" - ibidem
 8. "Donald Tusk postawił wszystko na jedną kartę, odsuwając od siebie nawet Jana Rokitę. To było bardzo brutalna gra wewnątrz Platformy" - ibidem
 9. "Koalicja PO-PiS byłaby dobra dla Polski, ale wszystko wskazuje na to, że Tusk nie ma politycznej odwagi, aby taką koalicję stworzyć" - ibidem
 10. "Ale powiem: ludzie z Platformy Obywatelskiej od dawna chcą, by nasz związek się rozpadł. Więc może ta propozycja bycia ambasadorem wcale nie wyszła ze szczerego serca, a jest planem?" - o swoim małżeństwie z Janem Rokitą w wywiadzie dla gazety "Super Express" (14.11.2007)
 11. "Czy w Platformie jest możliwe, żeby posłowie mówili inaczej niż im każe to kierownik ich budowy, którym jest Grzegorz Schetyna. [...] To jest jedna osoba, która się nazywa Donald Schetyna, że mają dwa ciała to jest jakby może i normalne w polityce. [...] Donald Schetyna jest taką roślinką bez korzeni i te korzenie to jest Grzegorz Schetyna" - w wywiadzie dla portalu gazeta.pl (05.12.2007)
 12. "Jeżeli ktokolwiek myśli, że Donald Tusk jest w stanie funkcjonować sam, to się myli. Donald Tusk w ogóle nigdy nie był w stanie funkcjonować sam, bo wcześniej miał niejakiego Pawła Piskorskiego" - ibidem
 13. "W PO nie panują takie zwyczaje, ludzie boją się opuszczać partię. Nie wiem, czym im tam grożą" - do dziennikarzy, komentując opuszczenie Partii przez Pawła Zalewskiego, Kazimierza Ujazdowskiego i Piotra Krzywickiego (13.12.2007)
 14. "Donald niczego się nie nauczył. Nadal straszy, grozi, wszyscy się go boją. [...] Że zwolni. [...] Nawet w sądach zaczynają się bać" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (22.12.2007)
 15. "Gabinet Donalda Tuska nie jest przygotowany do rządzenia, robi za to dużo szumu. On sam to taki 'funny boy', jeździ po Europie i wszystkim rozdaje prezenty, chce pokazać, że jest miły. Sam wepchnął się w taką rolę a polityka polega przecież na odwadze" - w TVN 24 (31.12.2007)
 16. "Dla Putina Tusk jest chłopcem na posyłki, dla Europy trochę też. Czy Tusk jest na tyle sprytny i potrafi zrozumieć, o co chodzi Putinowi?" - ibidem
 17. "Nic nadzwyczajnego nie można się spodziewać po tych wizytach. W ogóle Donald Tusk jeździ po tych krajach i Unii Europejskiej i Rosji i Ameryki tak naprawdę trochę dla przyjemności, dla robienia wrażenie. On gra w Polsce, on gra za granicą. Zobaczymy jak długo będzie grał" - we wrażej telewizji Polsat (09.03.2008)
 18. "Pewnie bym nie startowała w wyborach, gdyby mój mąż nie wycofał się z polityki. On to zrobił pod wpływem pogróżek, szantażu i pewnej presji ze strony dworu Donalda Tuska. [...] planował on wykorzystać moją decyzję o doradzaniu prezydentowi przeciwko mojemu mężowi. Chciał w ten sposób pozbyć się go z partii" - w wywiadzie dla "Dziennika" (15.03.2008)
 19. "Donald Tusk, który boi się utraty poparcia opinii publicznej, nie chce podejmować żadnej merytorycznej rozmowy. On po prostu woli skupiać się na marketingu politycznym i w tym jest niezły. Tylko co z tego, polityka jest miałka. Czegoś jej brak" - ibidem
 20. "On nie poddaje się różnym manipulacjom. W przeciwieństwie do Donalda Tuska, która stara się za wszelką cenę przypodobać opinii publicznej, Kaczyński nie dba o swój wizerunek" - ibidem
 21. "Zdziwiłoby mnie, gdyby poszła plotka, że Donald Tusk ma kochankę" - w reakcji na informację, że Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka są narzeczonymi (24.04.2008)
 22. "Donald Tusk lubi przypisywać sobie sukcesy innych ludzi. Jeżeli ktoś już coś zrobił, to on wyskakuje na trybunę sejmową i ogłasza, że właśnie tym problemem będzie się zajmował. I po chwili się okazuje, że on ten problem rozwiązał. Otóż nie on rozwiązał ten problem. Rozwiązał go w większości rząd Jarosława Kaczyńskiego" - o głodnych dzieciach w wypowiedzi dla serwisu politbiuro.pl (08.05.2008)
 23. "Mam wrażenie, że wszyscy się czepiają tej ładnej blondynki, która w TVP pracuje. Pracuje i mnie ciężko jest ocenić na dzień dzisiejszy, czy to jest dobra praca czy nie. Natomiast, co dotyczy telewizji publicznej, jak ona ma pracować - o tym trzeba mówić, a nie szukać tematów zastępczych, jak abonament" - na antenie radia Tok FM (10.05.2008)
 24. "Nie wymagam tego [obiektywizmu] od telewizji, żadnej. Telewizja z natury nigdy nie jest obiektywna. Żadna telewizja, żadne radio, żaden dziennikarz. I tego nie wymagam też od żadnego dziennikarza ani telewizji, żeby była obiektywna. Wymagam, żeby miała misję" - ibidem
 25. "Ja mam wrażenie, że Donald Tusk nie jest do końca potworem i nie jest złym człowiekiem z natury. I dlatego chyba stara się wycofywać. To co zrobił w Brukseli, kiedy zrozumiał, że popełnia straszny błąd. Potrafi przepraszać. Poza tym, Donald Tusk miał prawdopodobnie strasznie ciężkie życie, tak opowiadają ludzie z Platformy Obywatelskiej. Może teraz po tym jak walczył o to, by wyjść z tego podwórka z którego pochodzi, z tej rodziny z której on pochodzi, teraz kiedy on osiągnął to wszystko - to się zmęczył. Mam wrażenie, że jest trochę zmęczony" - w rozmowie z Agnieszką Burzyńską i Andrzejem Stankiewiczem w audycji "Kontrapunkt" na antenie RMF FM (20.12.2008)
 26. "Mam wrażenie, że Donald Tusk unika ludzi, którzy są mądrzejsi od niego. [...] Mam wrażenie, że otacza się ludźmi, którzy muszą ukrywać, że są lepsi od niego. Przecież Grzegorz Schetyna jest genialny" - w wywiadzie dla "Polska The Times" (02.01.2009)
 27. "Schetyna ma wielką sprawność organizacyjną. Ten związek mnie fascynował od samego początku, a obserwuję ich od dawna. [...] Oni wirtualniejedną osobą. [...] Słyszałam, że jak Schetyna gdzieś idzie, to Tusk pyta: Gdzie ty idziesz? Dlaczego ty mnie opuszczasz?" - ibidem
 28. "Chce wprowadzić euro, znaczy wszystkie kroki, które on [ Donald Tusk ] podejmuje, to świadczy o tym, że są chaotyczne czy są raczej związane z nastrojem Donalda Tuska, a nie prawdziwą sytuacją w Polsce" - w rozmowie z Wiesławem Molakiem i Jakubem Ulrichem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (01.04.2009)
 29. "Donald Tusk nie chce do tego się przyznawać i mówi często nieprawdę, jakby przywołując jakieś fakty z historii, i wszystko to nie trzyma się kupy tylko dlatego, że Donald Tusk nie chce się przyznać, że teraz, jak on nic nie jest w stanie zrobić, a mimo wszystko w Polsce jest dobrze, właśnie dzięki tym poprzednim rządom, między innymi..." - ibidem
 30. "Wszystkie problemy polskie to związane naprawdę z problemami Donalda Tuska, z jego nastrojem" - ibidem
 31. "Gdyby Donald Tusk pił o butelkę wina dziennie mniej, to byłoby lepiej dla Polski" - w programie "24 godziny" na antenie TVN 24 (15.06.2009)
 32. "Tusk zachowuje się wszędzie dobrze - wszystko gra i się kłania, a jak ukarze, to tak, żeby nikt nie wiedział. A karał zawsze ostro, brutalnie. A Jarosław Kaczyński nie jest brutalny. Nasza słabość to nieumiejętność wypromowania jego dobrych cech" - ibidem
 33. "Donald Tusk prowadzi politykę pajacowania, podobnie, jak minister finansów." - w programie TVN24 "Kropka nad i" (24.06.2009)
 34. "Donald Tusk nadaje się na prezydenta bo jest z natury leniuchem. On uważa, że przez manipulację i zagadywanie odrzuca od siebie problemy" - na antenie TVP Info(20.07.2009)
 35. "Także uważam, że jest to fajna gra, bo Donald Tusk coraz bardziej mi przypomina Putina. Bo Putin powiedział kiedyś, że on wybiera opozycję. Ja mam wrażenie, że Donald Tusk coraz bardziej go przypomina na przykład proponując, żebyśmy milczeli, żebyśmy dali im 500 dni. To jest nowy trik propagandowy? Może Donald Tusk chciałby żebyśmy zawiązali języki sznurkiem. Ja się czuję powoli, jakby rządził nami Putin" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (07.07.2010)
 36. "Wcześniej przeszkadzał mu prezydent Lech Kaczyński, tak mówił, więc teraz musiał pokazać, że gdy PO ma pełnię władzy to będzie reformować. Moim zdaniem widzimy kolejne pijarowskie sztuczki. Machiavelli byłby dumny z Donalda Tuska. On mógłby być jednym z jego najpojętniejszych uczniów" - w wywiadzie dla portalu onet.pl (31.10.2010)
 37. "To nikt inny jak Donald Tusk rozpętał bratobójczą nienawiść w Polsce i to już się później potoczyło efektem kuli śnieżnej. Myślę, że on dzisiaj żałuję, że uruchomił machinę, której nie potrafi zatrzymać" - ibidem
 38. "Przychodzi mi do głowy dziwna myśl, że Donald Tusk to taki surogat. Może pan Tusk to awatar. On jest fenomenalny i przemyślany w każdym calu. On mówi o cudach i dzieją się cuda. Dzień przed katastrofą smoleńską on powiedział, że jeśli nie będziemy go słuchać, to wyginiemy jak dinozaury, a w sobotę wydarzył się Smoleńsk. On jest takim zaprogramowanym surogatem, który już nie potrafi się zatrzymać. On ma dobre uczucia, ale jest już takim człowiekiem-komputerem, doskonałym człowiekiem, któremu wszystko się udaje. Może on sam się sobie dziwi, że wszystko się mu tak udaje. Przecież nawet zginął w wypadku samochodowym Bronisław Geremek, który też był przeciwnikiem polityki Tuska. Rzeczy dzieją się niebywałe, czasami niezależne od niego. Niezależne od Donalda Tuska" - ibidem

Z satysfakcją należy stwierdzić, że oprócz niesłychanych zdolności analitycznych, w szczególności w zakresie psychoanalizy złowrogiej postaci Donaldu Tusku, którego charakterystykę uczona zamieszcza w każdym praktycznie ze swych epokowych wystąpień, Frau Arnold charakteryzuje się niesłychaną skromnością i krytycznym stosunkiem do własnej osoby, z którym zresztą w całej rozciągłości należy się zgodzić:

Niespotykane zasługi na polu zwalczania Szatana

Ponura działalność Szatana i jego rosnący udział w dziele niszczenia Wolski i bytu narodowego Wolaków, jak również zacierania wszelkich śladów IV RP poprzez przeoranie całej Wolski, doczekały się wreszcie poważniejszego opracowania naukowego autorstwa Frau Arnold.

Niespotykanie przekonujące i wyczerpujące wielowątkowe doniesienie na temat rozpoznawania i zwalczania wszelkich form i przejawów konszachtów z Szatanem, uczona wygłosiła w dniu 17.07.2008 w rozmowie z Marcinem Graczykiem na antenie TOK FM. W swoim epokowym wystąpieniu pani Rokita przedstawiła między innymi następujące bulwersujące fakty oraz porażające swą głębią przemyślenia:

W dniu 03.09.2008 Wielka Demonolożka bezbłędnie rozpoznała ślady szatana oraz wykryła jego radzieckie pochodzenie podczas sejmowej debaty nad sprawą uchylenia immunitetu Zbigniewa Ziobry. O porażających dowodach na tę okoliczność, pani Nelly poinformowała w wypowiedzi dla portalu wp.pl:

Po przeprowadzeniu pogłębionych badań nad satanizmem w Platformie Obywatelskiej, Frau Arnold odważnie zidentyfikowała konkretne - obok arcysatanisty Tusku - osoby opętane lub znajdujące się na granicy opętania, o czym poinformowała opinię publiczną w dniu 02.01.2009 w wywiadzie dla dziennika "Polska. The Times":

Wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizjologii układu trawiennego okupantów

Jak przystało na prawdziwą kobietę renesansu PiSjanistycznego, pani Arnold wniosła również olbrzymi wkład w rozwój nauk biologicystycznych, w szczególności w niespotykanie trudną dziedzinę fizjologii układu trawiennego. Ilustracją imponujących odkryć na tym polu może być następujący komunikat naukowy, wygłoszony przez uczoną w dniu 09.04.2009 podczas rozmowy z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Kropka nad i" na antenie TVN 24:

W kontekście tego doniesienia warto zwrócić uwagę na podany przez badaczkę fakt naukowy, że - w odróżnieniu od Donalda Tuska - bąki puszczane przez Lecha Kaczyńskiego nieskutecznie maskowane działaniami "zaplecza", czego przykre skutki odczuwa od jesieni 2005 r. całe społeczeństwo.

Nowatorskie podejście do biologicystyki rozrodu

Jedynie prawa kobieta może odkryć prawdziwe przyczyny bezpłodności mężczyzn wskazują jedynie słuszny kierunek walki z tą chorobą.

Patrz też

Linki zewnętrzne