Objawy schizofremii

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Diagnoza

Sytuacja w służbie zdrowia

W związku z wrogą i perfidnie antywolską postawą lekarzy, którzy swoimi strajkami nie tylko godzą w podstawy ustrojowe PiSjanizmu, ale także uniemożliwiają dostęp do usług medycznych większości Wolaków, niezbędne stają się działania ograniczające opłakane skutki społeczne tych akcji dywersyjnych.

Środki przeciwdziałające

Jedną z alternatywnych form takich działań może być propagowanie wśród społeczeństwa elementarnej wiedzy na temat ważniejszych schorzeń i ich charakterystycznych objawów przez media. Pozwoli to niewątpliwie na wcześniejsze diagnozowanie niektórych chorób i/lub dysfunkcji, a tym samym na szybsze udzielanie pomocy dotkniętym nimi osobom.

Podwaliny pod ten nurt wsparcia obywatelskiego w trudnych dla Wolaków chwilach, stworzył wybitny psychiatra kliniczny z niepublicznej poradni zdrowia psychicznego, Tadeusz Rydzyk, który w przeszłości diagnozował już u wybranych pacjentów schizofremię, nieprawidłowo zwaną wcześniej przez wykształciuchów schizofrenią.

Należy z pełną satysfakcją zauważyć, że w działania w tym zakresie ostatnio włączyły się nawet wrogie media, a w szczególności prasa polskojęzyczna, która coraz częściej publikuje materiały popularnonaukowe, prezentujące w przystępnej formie objawy schorzeń najczęściej występujących w niektórych środowiskach.

Poradnik medyczny "Gazety Wyborczej"

Do tego typu wydawnictw zaliczyć można z całą pewnością zaprezentowany w dniu 01.08.2007 na łamach "Gazety Wyborczej", poradnik autorstwa Agnieszki Kublik i Moniki Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"). Ten wyjątkowo kompetentnie opracowany materiał szkoleniowy, zatytułowany "Chory system pewnych elit", zawiera wyczerpujący zestaw objawów, pozwalający na bezbłędne zdiagnozowanie pacjenta nawet przez zupełnego medycznego laika.

Charakterystyczne objawy

Poniżej zestawiono zaczerpnięte z treści poradnika najbardziej charakterystyczne i specyficzne objawy, które pozwalają na postawienie jednoznacznej i bezbłędnej diagnozy stanu zdrowia pacjenta:

Rozpoznanie

Przytoczone w materiale szkoleniowym objawyjednoznacznie charakterystyczne dla schizofremii paranoidalnej, która – według Wiki – cechuje się rozbudowanym i złożonym systemem urojeń (najczęściej prześladowczych, wielkościowych, urojeń odsłonięcia i oddziaływania zewnętrznego, urojeń nasyłania i wykradania myśli, ksobnych, czasem także urojeń zdrady, pochodzenia, hipochondrycznych) oraz niekiedy nasilonymi halucynacjami (najczęściej słuchowymi, praktycznie nigdy wzrokowymi). Częstokroć urojenia przybierają tak skomplikowaną formę, iż stają się zrozumiałe tylko i wyłącznie dla chorego.

Inne materiały pomocne do diagnozowania schizofremii

W słuszny nurt wspierania kulejącej wskutek intryg Układu służby zdrowia, za przykładem "Gazety Wyborczej", włączają się także inne media. Coraz częściej publikują one bardzo przydatne materiały źródłowe, stanowiące klasyczne przykłady urojeń, charakterystycznych dla najgroźniejszych postaci schizofremii. Zanotowano następujące publikacje wydane ramach takiej akcji:

  1. 28.08.2007 - w audycji radiowej "Sygnały Dnia" opublikowano opis charakterystycznego dla schizofremii paranoidalnej zespołu urojeń, wygenerowany przez nieleczonego dotychczas pacjenta z wysoce zaawansowaną postacią tej jednostki chorobowej:
  2. 05.09.2007 - Informacyjna Agencja Radiowa wyemitowała tekst urojeń tego samego pacjenta, wygenerowany przez niego jako komentarz do faktu, że "Gazeta Wyborcza" opublikowała wyniki sondażu, który wskazywał na 30% poparcie dla Partii:

Patrz też

Linki zewnętrzne