Opole 2017

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Festiwal-Opole-2017---.jpg

LIV Krajowy Festiwal Piosenki Wolskiej w Opolu (niem. Oppeln), zaplanowany na 9-11 czerwca 2017, to odzyskany w ramach podłej dobrej zmiany festiwal pieśni i kabaretów patriotyczno-spiskowych sabotowany przez wrogich wszystkiemu co wolskie tak zwanych artystów, de facto popleczników niejakiego Donaldu Tusku, totalnej opozycji i wszelkiej maści wywrotowców spod znaku KOD i spod szmaty UE.

W ramach odzyskiwania festiwalu wybitny prezes narodowej TVP Jacek Kurski jedynie słusznie nie zgodził się na występ (rzekomo z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz) niejakiej Kayah, która popiera osławiony KOD, zionie nienawiścią do podłej dobrej zmiany, megamocnego rządu oraz samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego.

Wykluczono także niejakiego Arkadiusza Jakubika i Dr Misio za klip szargający wartości chrześcijańskie. Utwór "Pismo" zespołu Dr Misio przedstawia muzyków przebranych za księży, a bezczelnie zamierzony wydźwięk klipu jest ewidentnie antyklerykalny - pokazuje księży jako osoby rzekomo chciwe.

Ten patriotyczny krok pojednania spowodował masowe protesty rzekomych artystów oraz bojkot festiwalu ze strony zakamieniałych wrogów narodu.

Lista wstydu festiwalu

Opole-20172.jpg
Festiwal-Opole-2017---2.jpg

Wymienieni poniżej osobnicy i osobniczki z gatunku pełniących obowiązki Wolaka sami oczyścili odzyskany festiwal odmawiając w nim udziału pod pretekstem wprowadzenia cenzury. Każdy Prawy Wolak, świadom praw i obowiązków wobec podłej dobrej zmiany winien zapamiętać te nazwiska, aby nigdy nie kupić biletu na ich antywolskie występy.

 1. niejaka Kayah (oczywiście KODziara) - "Po raz pierwszy zabieram głos w tej sprawie, bo póki co cały czas było o mnie, beze mnie... ale drodzy Państwo nie dam sobie wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Na Festiwalu w Opolu w tym roku nie wystąpię. I jest to moja decyzja. Na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza. Dziękuję wszystkim za publiczne i prywatne wyrazy wsparcia. To bardzo wiele znaczy dla nas jako Polaków." (Facebook, .05.2017)
 2. niejaka Maryla Rodowicz
 3. niejaka Kasia Nosowska - "Nie wystąpię w Opolu, bo wykluczenie, w jakiejkolwiek odsłonie, uznaję za zawstydzające. Gdyby mój syn otrzymał zaproszenie na urodziny kolegi, którego mama nie uwzględniłaby na liście dzieci (i tu dowolnie): z domów niezamożnych, innego wyznania itp. - to zostałby w domu. Po prostu. Po ludzku." (Facebook, .05.2017)
 4. niejaki Szymon Wydra z zespołem "Carpe Diem" - "Zawsze, jako zespół byliśmy apolityczni. Muzyka jest dla nas tym, co kochamy i czym żyjemy. Taką obraliśmy ścieżkę i tym bardziej boli nas obraz żenującego spektaklu, który rozgrywa się na scenie "opolskiego amfiteatru". Niezrozumiałe i niepojęte dla nas jest wykluczanie Artystów za ich sympatie polityczne, przekonania religijne, oraz światopogląd. Zawsze uważaliśmy, że Festiwal Piosenki Polskiej, był festiwalem piosenki, a nie polityki. Gramy dla Was, istniejemy dla Was i mimo tego, że wielu z Was proponowało, abyśmy na przekór tej sytuacji wystąpili na festiwalu, chcąc pozostać w zgodzie z naszymi sumieniami, z przykrością jesteśmy zmuszeni nasz tegoroczny opolski występ odwołać. Jak śpiewał klasyk: "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie..." My w to wierzymy!" (Facebook, 21.05.2017)
 5. niejaka Urszula - "Kochani ! Pytacie, czy w tym roku usłyszycie w Opolu Dmuchawce i Konika ? Otóż nie, ponieważ wycofaliśmy się z udziału w tegorocznym festiwalu. Bardzo cieszy mnie atmosfera solidarności między nami :))) Dzisiaj gramy w Berlinie, kto ma blisko, niech wbija, czekamy na Was na letnich koncertach!!!" (Facebook, 21.05.2017)
 6. zespół Pectus - "Tym razem niestety wygrała polityka, a nie sztuka, czego niezmiernie żałujemy. W wolnej Polsce każdy obywatel ma prawo do własnych poglądów politycznych, czy to lekarz, nauczyciel, czy artysta. Polityka jest bagnem, do którego mimowolnie dzisiaj wciągnięci zostali wszyscy, nawet nasi fani, którzy wcale nie muszą mieć na to ochoty. I to Was drodzy fani przepraszamy, że jednak nie będziemy mogli, w tym dla nas ważnym festiwalu, gdzie 10 lat temu debiutowaliśmy, uczestniczyć. [...] "Iluzja", nasza premierowa piosenka jest właśnie o tym, z czym dziś przyszło nam się mierzyć, że nie zawsze czarne jest czarne, a białe jest białe, bez względu na jaki kanał przełączymy. Jest też o tym, że to w nas samych musimy znaleźć mądrość w ocenie rzeczywistości." (Facebook, 21.05.2017)
 7. zespół AudioFeels - "W tegorocznym Opolu jest coraz mniej muzyki i coraz więcej polityki."
 8. niejaka Lanberry - "Kochani, z wielkim bólem serca chciałam Was poinformować, że rezygnuję z udziału w konkursie Premier Festiwalu Opolskiego. Możliwość występu na opolskiej scenie była dla mnie ogromnym zaszczytem i dużym wyróżnieniem, jednak obrona ważnych dla mnie wartości i solidarność były, są i będą dla mnie najważniejsze." (Facebook, 20.05.2017)
 9. niejaka Kasia Kowalska - "W obliczu niepokojących wydarzeń towarzyszących festiwalowi w Opolu, podczas którego miałam wystąpić, informuję, że rezygnuję z udziału w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że za rok będzie już normalnie." (Facebook, 20.05.2017)
 10. peerelowski zespół Papa D - "Kochani Fani ! Za starzy jesteśmy na takie szopki ! Wycofaliśmy się z udziału w Festiwalu w Opolu." (Facebook, 21.05.2017)
 11. niejaki Michał Szpak - "Kochani. Nie zobaczymy sie w tym roku na Festiwalu w Opolu.Do zobaczenia (byc moze...) za rok." (Facebook, 20.05.2017)
 12. niejaki Grzegorz Hyży - "Kochani! Niestety, nie zobaczymy się w tym roku na Festiwalu w Opolu, być może za rok w przyjemniejszych okolicznościach. Pamiętajcie PEACE, LOVE & MUSIC! I do zobaczenia na koncertach!" (Facebook, 20.05.2017)
 13. niejaka Kasia Cerekwicka
 14. niejaka Kasia Popowska - "Moi drodzy, sprawy wokół 54. KFPP w Opolu przybrały fatalny obrót. Uważam, że muzyka i festiwale artystyczne powinny być ponad polityką. Żaden z artystów nie powinien być "karany" wykluczeniem z koncertu za własne poglądy. Mam wrażenie, że stwierdzenie "żyjemy w wolnym kraju" jest mocno przeterminowane. Nie chcę być częścią festiwalu, który coraz mniej związany jest z muzyką, wobec tego rezygnuję z pojawienia się w koncercie PREMIER. Do zobaczenia na przyszłych koncertach! K" (Facebook, 19.05.2017)
 15. niejaki Andrzej "Piasek" Piaseczny
 16. zespół Blue Cafe - "Kochani!!! Niestety, nie zobaczymy się w tym roku na Festiwalu w Opolu, być może następnym razem w przyjaźniejszych okolicznościach. Zawsze najważniejsza była i będzie dla nas muzyka i Fani. MUZYKA PONAD WSZYSTKO... Do zobaczenia na koncertach!" (Facebook, 21.05.2017)
 17. niejaki Mesajah - "Jak wiecie, rok temu wraz z I Grades i Riddim Bandits wygraliśmy konkurs Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zostałem zaproszony na tegoroczną edycję festiwalu, aby wystąpić gościnne jako zeszłoroczny laureat... Niestety od zeszłego roku wiele się zmieniło - wokół festiwalu powstało wiele szumu, zamieszania i negatywnych emocji - dlatego DZIĘKUJĘ, ale NIE WYSTĄPIĘ. Jestem zwykłym artystą, który chce mieć w końcu WOLNE od tej całej polityki..." (Facebook, 21.05.2017)
 18. niejaka Natalia Szroeder - "Moi Drodzy, Wielkie panuje zamieszanie wokół tegorocznego Opolskiego Festiwalu. Z przykrością chciałabym poinformować, że ja rownież zrezygnowałam z udziału w koncercie. Decyzje podjęliśmy juz jakiś czas temu, ale długo sie zastanawiałam czy jest potrzeba zabierać głos i mowić o tym publicznie. Z szacunku do Was, droga publiczności, postanowiłam napisać. Bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Do zobaczenia na koncertach podczas letniej trasy! Ściskam." (Facebook, 21.05.2017)
 19. niejaki Mateusz Ziółko - "Kochani ,w związku z masą zapytań które do mnie napływają potwierdzam oficjalnie komunikat wydany przez mojego wydawcę GORGO MUSIC 20-go maja o 16:15, że nie wezmę udziału w koncercie "Od Opola Do Opola" podczas 54 KFPP w Opolu. Do zobaczenia na moich koncertach w całej Polsce :-). Szczegóły już wkrótce." (Facebook, 21.05.2017)
 20. niejaki Arek Kłusowski - "Moi Drodzy! Udział w konkursie Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu był moim wielkim marzeniem. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i wiarę we mnie. Solidaryzując się z resztą artystów rezygnuję z udziału w tegorocznym konkursie "Debiuty" w TVP. To nie czas ani miejsce na taki DEBIUT. Przepraszam wszystkich, którzy pracowali ze mną przy piosence "To już za nami": zespołowi, producentowi i managerom. "Wiele sie zdarzyło, tyle sie zmieniło.. czekamy znów na drugą szansę"!" (Facebook, 20.05.2017)
 21. niejaki Grzegorz Skawiński i peerelowski zespół "Kombii" - "Oświadczenie.... Jesteśmy tylko muzykami i chcemy do końca nimi pozostać .... Festiwal Opolski zawsze był dla nas największym świętem Polskiej Piosenki, tu odnosiliśmy jedne z naszych największych sukcesów ..... Z przykrością podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z tegorocznego festiwalu. Atmosfera jaka się wytworzyła wokół tego wydarzenia z muzyką ma niewiele wspólnego..... .... Do zobaczenia na koncertach Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk KOMBII" (Facebook, 20.05.2017)
 22. niejaka Tatiana Okupnik (miała prowadzić koncert "Od Opola do Opola") - "Ci, którzy mnie znają wiedzą dobrze, że nie komentuję publicznie gorących wydarzeń, nie włączam się do dyskusji w mediach społecznościowych i nie mówię głośno o swoich planach czy też decyzjach. Pierwszy raz złamię swoje zasady. Milczeć nie będę, bo tym razem czuję głęboko, że byłoby to równoznaczne z przyzwoleniem na wyrządzanie krzywdy. Tym razem ofiarą padła Muzyka. [...] W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi segregacji wykonawców podjęłam decyzję o wycofaniu się z prowadzania koncertu. Solidaryzuję się ze wszystkimi w środowisku artystycznym, którzy czują że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w XXI wieku w wolnym kraju. Jednocześnie życzę nam wszystkim, żeby różnice między nami były powodem do spotkań i rozmów a nie skreśleń." (Facebook, 21.05.2017)
 23. niejaka Karolina Leszko - "Kochani!!! To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Nigdy nie spodziewałam się, że będę musiała powiedzieć NIE marzeniu mojego życia. W obliczu tego, co dzieje się wokół Festiwalu w Opolu, solidaryzuję się z resztą Artystów i rezygnuję z udziału w koncercie Debiuty. Nie w takiej atmosferze chciałam TAM zaśpiewać. Wybaczcie i trzymajcie za mnie kciuki! What doesn't kill you makes you stronger!!! #opole2017" (Facebook, 21.05.2017)
 24. niejaka Anna Wyszkoni - "Kochani, nie będzie mnie w tym roku na festiwalu w Opolu. Poinformowałam o tej decyzji (nie bez żalu) reżysera i producenta koncertu Od Opola do Opola, w którym miałam wystąpić, już w sobotę. Chciałam bez żadnych oficjalnych oświadczeń, ale informuję, ponieważ telefon nie milknie, wszyscy pytają. Do zobaczenia za tydzień na Polsat SuperHit Festiwal i, mam nadzieję, za rok w Opolu." (Facebook, 21.05.2017)
 25. niejaki Piotr Zioła - "W ubiegły piątek u boku Wojtka Mazolewskiego i jego znamienitych gości zaśpiewałem na deskach amfiteatru opolskiego. Opole to piękne miasto. Urodziłem się tutaj i lubię powracać. Na festiwalu nie wystąpię." (Facebook, 21.05.2017)
 26. niejaki Artur Orzech - prowadzący
 27. peerelowski zespół Formacja Nieżywych Schabuff - "Formacja Nieżywych Schabuff wycofuje swój udziału w KFPP Opole 20. Mając w pamięci (nie tylko artystycznej) czasy "komunki",nie chcemy być narzędziem jakiejkolwiek propagandy (cenimy niezależność) Zastanawia jedynie fakt wycofania niektórych artystów, gdy zabiegało się o swój koncert autorski w TV od miesięcy, lub miało świadomość że jest się zaproszonym..:) ukłon w przód" (Facebook, 22.05.2017)
 28. niejaka Ania Dąbrowska - "Kochani, Jestem wokalistką, kompozytorką i tylko nią chce pozostać dlatego nie chce, aby moje nazwisko było wykorzystywane w rozgrywkach politycznych. Zawsze stoję z dala od wszelkich podziałów. Nie jest to dla mnie radosna wiadomość, ale chciałbym Wam przekazać informację o wycofaniu się przeze mnie z udziału z 54. KFPP w Opolu." (Facebook, 22.05.2017)
 29. zespół Swiernalis - "Moi Drodzy. Z niesamowitą przykrością przyglądamy się temu, co dzieje się w tym roku z legendarnym wydarzeniem jakim jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ucieszyliśmy się jak dzieci, gdy okazało się, że wygraliśmy konkurs i możliwość występu na tym wydarzeniu. Zdawało nam się, że spełnimy jedno z naszych marzeń. Jednak nie - staliśmy się świadkami i uczestnikami wojny, w której trzeba stanąć po którejś sprawie. Dlatego oznajmiamy, iż NIE WYSTĄPIMY W TYM ROKU NA FESTIWALU OPOLE. Jest nam bardzo przykro, że festiwal ten stał się areną walk. Ale może to i dobrze, bo przecież od tego jest sztuka. A my nie chcemy mieć nic wspólnego z tym co się tam dzieje. Pragniemy przeprosić i podziękować naszym Fanom, którzy głosowali na nas w konkursie, dziękujemy i przepraszamy Mela Koteluk i Piotr Stelmach za głosy - których nie wykorzystamy odwołując nasz występ. Kibicujemy Prezydentowi Miasta Opole - Arkadiuszowi Wiśniewskiemu w podtrzymywaniu pięknej tradycji. Pozdrawiamy Was - Paweł, Jacek, Szymon" (Facebook, 22.05.2017)
 30. niejaki Kapitan Nemo - "REZYGNUJĘ Z UDZIAŁU W FESTIWALU OPOLSKIM. Artyści i Muzyka powinni znajdować się ponad podziałami. Wiele lat temu, świat obiegło moje hasło: SZTUKA + POLITYKA = PROPAGANDA "ZE WSZYSTKICH JEDNO JEST OD DAWNA DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE BEZ NIEGO TRACI SENS I KOŃCZY SIĘ MÓJ ŚWIAT SŁODKIE SŁOWO WOLNOŚĆ..." Pozwólcie mi zatem nie uczestniczyć w festiwalu bez muzyki! Pozwólcie mi także nie komentować. Pozwólcie mi tworzyć i śpiewać. Do zobaczenia na koncertach. Bogdan Gajkowski - Kapitan Nemo" (Facebook, 22.05.2017)
 31. zespół Varius Manx - "Zespół Varius Manx nigdy nie potwierdził i nie potwierdza udziału w tegorocznym festiwalu opolskim." (Facebook, 22.05.2017)
 32. niejaka Margaret - "Drodzy, w tym roku nie zobaczymy sie na festiwalu w Opolu. Mam nadzieje, że następnym razem -niepodzieleni - bedziemy mogli cieszyć się i świętować polska muzyke. Pzdr Margaret" (Facebook, 22.05.2017)
 33. niejaki Norbi - "Opole,Opole o ja.....cię kręcę;)))" (Facebook, 22.05.2017)
 34. niejaka Monika Lewczuk - "Kochani, chociaż jest to dla mnie bardzo trudna decyzja, bo muzyka jest całym moim życiem, a każdy wystep traktuje jako nasze wspólne święto, ze względu na okoliczności, postanowiłam zrezygnować z udziału w Festiwalu w Opolu. Liczę na to, ze spotkamy się na koncertach, gdzie będziemy się świetnie bawić w cudownej i pokojowej atmosferze. Z góry dziękuje za zrozumienie i do zobaczenia! #muchlove" (Facebook, 22.05.2017}
 35. niejaki Wojciech Gąssowski - "Szanowni Państwo, w związku z kontrowersjami towarzyszącymi tegorocznemu Festiwalowi w Opolu, zdecydowałem, że nie wystąpię w niedzielnym koncercie. Mam nadzieję, że uda mi się spotkać z opolską publicznością przy innej okazji. Pozdrowienia, Wojtek Gąssowski" (Facebook, 22.05.2017)
 36. niejaka Doda - "Kochani, pytacie o Opole. Oto lista moich koncertów na czerwiec. W razie kolejnych wątpliwości wystarczy zawsze wejść na moją stronę koncertową www.doda.net.pl gdzie wisi lista występów! Zapraszamy serdecznie" (Facebook, 22.05.2017)
 37. zespoł Happysad - "Powodem odmowy były zaplanowane już wakacje, ale i tak nie chcielibyśmy firmować swoją nazwą czegoś, co nam się nie podoba. Pomysł organizowania festiwalu opolskiego w Kielcach jest absurdalny." (Paweł Hordejuk, menedżer)

Inne komentarze wrogów narodu

 1. niejaki Paweł Kukiz na Facebooku (20.05.2017):
 2. niejaka Elżbieta Zapendowska, rzekomo trener emisji głosu i jurorka w programach telewizyjnych, w rozmowie z nto.pl (21.05.2017)
 3. Na Facebooku pojawiła się informacja, jakoby wybitny prezes TVP Jacek Kurski przygotował swój własny występ, w ramach którego zaśpiewa nową kolędę: "Lulajże Jezuniu, podłej zmiany dobrej zmiany prześpij czas."
 4. "Mam na myśli, że to on jest polityką. Jest politykiem. A jako polityk nie powinien kierować publiczną telewizją, w dodatku za moje pieniądze. Nie zgadzam się na to. Telewizją powinien kierować fachowiec. Tymczasem widzisz - disco polo nie zabiło Opola, a zabił je prezes Kurski. Owszem, z telewizją bywało różnie. My też jako WOŚP mieliśmy sytuacje lepsze i gorsze. Ale nigdy nie dochodziło do takich kontrowersji jak teraz. Że na przykład wymazuje się serduszko z kurtki rozmówcy." - niejaki Jurek Owsiak w wywiadzie dla osławionej "Gazety Wybiórczej" (29.05.2017)

Lewacki cios w plecy1) odzyskanego festiwalu

W dniu 22.05.2017 r. niejaki Arkadiusz Wiśniewski, podający się za prezydenta miasta Opola (niem. Opplen), rzekomo niezależny lewak zadał odzyskanemu festiwalowi legendarny cios w plecy bezczelnie i bezpodstawnie wypowiadając narodowej TVP umowę organizacyjną:

Alternatywne miejsca organizacji jedynie słusznego festiwalu

Wiadomosci--o-Opolu.jpg

W dniu 22..05.2017 r. wybitny prezes narodowej TVP Jacek Kurski w programie "Gość Wiadomości" wlał nadzieję w serca umęczonego lewackim prowokacjami ludu pracującego miast i wsi restaurowanej IV RP jednocześnie wskazując winnych i poszkodowanych oraz ciemne kulisy całej tej hucpy rozdmuchanej przez menstringowe media:

Według osób z kręgów zbliżonych do dobrze poinformowanych o organizację festiwalu ubiegają się miasta San Escobar: Santo Subito i Al Pacino oraz, w ramach rewitalizacji festiwalu piosenki żołnierskiej, a właściwie wojsk obrony terytorialnej, rdzennie wolski Kołobrzeg (niem. Kolberg).

Płock (niem. Schröttersburg)

Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu Partii w płockiej radzie miasta w dniu 24.05.2017 r. rozesłała mediom radosne i jedynie słuszne oświadczenie:

Wrogi wszystkiemu co wolskie przypadkowy prezydent miasta, niejaki Andrzej Nowakowski już dwa dni wcześniej na Facebooku wyrzekł się tej niepowtarzalnej szansy:

W rozmowie z osławioną "Gazetą Wybiorczą" przypadkowy prezydent Płocka bezczelnie potwierdził, że:

W dniu 01.05.2016 r. w mieście odbywała się Płocka Noc Kabaretowa. W ramach podłej dobrej zmiany na 4 dni przed imprezą TVP odwołała bezpośrednią transmisję z amfiteatru nad Wisłą.

Zielona Góra (niem.: Grünberg in Schlesien)

Jacek Budziński, radny Naszej Partii, zaproponował na Facebooku, żeby odwołany festiwal w Opolu zorganizować w Zielonej Górze.

Migawki z festiwalu Opole 2017

Migawki z zakończonego gigantycznym sukcesem festiwalowego koncertu najwybitniejszego barda współczesności, oddanego patrioty i niestrudzonego bojownika o wolność umęczonej Dojczyzny, Jana Pietrzaka (16.09.2017)


(Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

Tendencyjne komentarze rzekomych widzów, którzy wyszli w trakcie koncertu

Zapewne przez pomyłkę po kilku piosenkach amfiteatr opuścił członek Partii Michał Siek, opolski kurator zdereformowanej podłą dobrą zmianą oświaty. Ostatecznie, wg osławionej "Gazety Wybiórczej" do finału dotrwało rzekomo około 200 osób.

Najcelniejsze i najsubtelniejszcze skecze najwybitniejszego barda współczesności, oddanego patrioty i niestrudzonego bojownika o wolność umęczonej Dojczyzny, Jana Pietrzaka

Przypisy

Patrz też

Linki zewnętrzne