Prawo i Sprawiedliwość

Z Muzeum IV RP
(Przekierowano z PIS)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Prawo i Sprawiedliwość [ a właściwie POKANAZI - Populistyczno-Katoliccy-Narodowi-Socjaliści, zwani w skrócie kato-lewakami ] (PiS - ang.: Piss, niem.: Piß, fr.: Pissuar politique, wł.: Dobro a Ziobro) - partia polityczna braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego, rządząca Wolską od października 2005 do listopada 2007 r. W swojej kampanii wyborczej obiecywała solidarność i wspólną walkę o dobro Polski, w efekcie jest pierwszą partią polityczną w III RP, która tak mocno poróżniła naród.

Po Po wytrwalej ośmioletniej walce 25 października 2015 r. Partia odniosła miażdżący sukces zdobywając większość mandatów umożliwiającą samowolne rządzenie Naszemu Umiłowanemu Przywódcy, Nowemu Zbawicielowi Wolski, niezłomnemu i charyzmatycznemu, przypadkowo niedointernowanemu, Cudownie Ocalonemu Prezesowi-Premierowi-prawie Prezydentowi Jarosławowi (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionemu-Kaczyńskiemu i tym samym żmudny proces budowy Narodowo-Socjalistycznej Republiki Kibolskiej, wspierany dobrą zmianą, został podjęty na nowo.

Określone siły twierdzą, że partia PiS jest tylko żartobliwie nazywana "Prawo i Sprawiedliwość". Wrogowie narodu skupieni głównie w PO, a także w szarej sieci i w ZOMO, stosując semantyczne nadużycie i dialektykę stosowaną, twierdzą, że obecnie PiS to "Prawo i Samoobrona" (a Sprawiedliwość w Strasburgu).

Cyniczne rozwinięcia skrótu PiS

Godło PiS po wyborach 2015
PiS.jpeg
Grafiti PiS proklamuujące działanie w Ruchu Oporu
Pisowskie kulinaria
Rozwinięcia skrótu PiS funkcjonują też w praktyce
Nowa oferta LIDLa
21.10.2008: Panna Jola sprząta, a poseł Mularczyk (przy drzwiach) za chwilę zgasi światło
Plakat PiS-u (który właśnie skonsumował Przystawki) w przedterminowych wyborach

Tworzone przez Układ mają za zadanie mącenie w głowach uczciwych Wolaków:

Rozpowszechniane przez Wrogów Narodu określenia członków PiS

Plagiaty

Demokracja wewnątrzpartyjna

Partia jest najbardziej demokratyczną organizacją w historii Wolski:

Potwierdzeniem tej opiniiniezwykle demokratyczne kongresy partii. Jedynym punktem kongresu Prawa i Sprawiedliwości (08.12.2007) było głosowanie w sprawie wotum zaufania dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS chciał w ten sposób uniknąć dyskusji na temat sytuacji w partii. Zapowiedział to na posiedzeniu klubu parlamentarnego (06.12.2007):

Informatorzy "Wprost" twierdzą, że Jarosław Kaczyński powiedział również, iż nie ma możliwości, by rozszerzyć porządek obrad o inne punkty. Oznacza to, że nie tylko nie dojdzie do rozliczenia wyborczej porażki, ale delegaci nie będą nawet mogli odnieść się do sytuacji wewnątrz partii.

Kształt Partii

W pierwszym roku restauracji, 22.01.2017 r. IV RP sam Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński określił w narodowym Radiu Opole obecny kształt Partii i dalekowzrocznie wskazał, jak Partia ma wyglądać w przyszłości:

Zmianie kształtu będą służyć następujące działania diagnostyczno-gimnastyczno-likwidacyjne:

Klucze wiceprezesówny i wiceprezesów

W dniu 22.12.2007, na posiedzeniu zarządu głównego Partii Naczelny DE-mokrata przedstawił klucz, według którego w miejsce Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego wskaże trzech nowych wiceprezesów. Mają nimi zostać kobieta (Anna Fotyga, przedstawiciel środowiska akademickiego i ktoś młody. Dzięki tej światłej zasadzie utrzymany zostanie trójpodział władzy, jak też zapewniony zostanie parytet 25 % udziału kobiet w najwyższych władzach Partii.

Zasada "kołtuna"

SPiSek jest partią o silnym rodowodzie pisteligenckim w rozumieniu tej formacji intelektualnej zdefiniowanym na przełomie XIX i XX wieku. Jej typowe zachowania zostały opisane przez znaną pisarkę - Gabrielę Zapolską - m.in. w dziele "Moralność pani Dulskiej" należącym do kanonu lektur szkolnych w czasach PRL. Jednym z nich jest zasada prania brudów we własnym domu.

Wywiad potwierdzający konieczność stosowania zasady "kołtuna"

19 listopada 2007 r.

Jak łatwo zauważyć poseł Hofman odwołał się do wielowiekowej tradycji kołtuństwa w Europie, aby potwierdzić i precyzyjnie unaocznić konieczność jej stosowania.

Potwierdzenie zasady "kołtuna" a.d. 2011

Sam Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński potwierdził niepodważalność zasady "kołtuna" po spotkaniu z prezydentem Barackiem Obamą (28.05.2011) [8]:

Zasada załatwiania do wewnątrz mimo

Charakterystyka członków i sympatyków PiS

Nie czując się dostatecznie kompetentnymi do rzetelnego scharakteryzowania przeciętnych członków lub sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, kustosze Muzeum IV RP zdecydowali się na bezpośrednie zaprezentowanie ich poglądów zwiedzającym.

Należy przyznać, że choć nie zabierają oni głosu przesadnie często, to jednak wypowiedzi sympatyków PiS są pełne treści merytorycznej, jednocześnie wzbogaconej o charakterystyczne dla kwiatu wolskich odnowicieli nowoczesne środki wyrazu, nieosiągalne jak dotychczas dla innych, niewątpliwie wrogich przedstawicieli opozycji. Takie środki wyrazu wznoszą niewątpliwie dyskusję polityczną na niespotykanie wysoki poziom, zbliżony do poziomu reprezentowanego przez najwybitniejszych liderów PiS. Jednocześnie trzeba dodać, że żaden lider PiS nie potrafi wprost odpowiedzieć na zadane mu pytanie, a w wywiadach ciągle powtarza to samo. Jest to prawdopodobnie związane z tajemniczą chorobą zwaną "zacięta płyta".

Poniżej zacytowano charakterystyczne wpisy na stronach dyskusyjnych lub forum Muzeum, dokonane przez typowych członków lub sympatyków PiS (linki wewnętrzne w wypowiedziach uzupełnione przez Kustoszy):

II kongres PiS

I Posiedzenie

PiSie odchody na I Posiedzeniu

3 czerwca 2006 r., o godzinie 10:30, w budynku Międzynarodowych Targów Łódzkich, przy ul. Wólczańskiej 199 w Łodzi odbył się dwudniowy II Kongres Prawa i Sprawiedliwości i nikt (może oprócz Prezesa) nie spodziewał się, że impreza trwać będzie dłużej niż tradycyjne polskie wesele z poprawinami. W trakcie I Posiedzenia uchwalono statut PiS-u , którego art. 5 pkt 3 mówi, iż:

Oznacza to, że Kongres PiS-u to ciało podobne do polskiego Sejmu, zbierającego się w trakcie kadencji na dorocznych posiedzeniach. Jest to jak najbardziej jedynie słuszne podejście, twórczo rozszerzające angielską koncepcję "gabinetu cieni" o "parlament cieni".

Skutkiem sposobu wyboru delegatów na Kongres są wirtualne puste krzesła w pierwszym rzędzie na kolejnych posiedzeniach. O ile na zdjęciach z I Posiedzenia II Kongresu widać, jak w pierwszym rzędzie siedzą obok siebie Marek Jurek, Ludwik Dorn i Kazimierz Marcinkiewicz, to ich mandaty po opuszczeniu PiS-u nie są obsadzone - grupa delegatów w ciągu 4 lat kadencji się nie zmienia. Dlatego też, dzięki wrodzonej dalekowzroczności Geniusza Mazowsza wybrano 1506 delegatów na tę kadencję, by nawet na ostatnim posiedzeniu jeszcze było komu głosować.

Proklamowanie Wolski

W dniu 3 czerwca 2006 po raz pierwszy odśpiewano zmienioną wersję Mazurka dąbrowskiego, w której zamiast zwrotki: "Z ziemi włoskiej do Polski" Jarosław Kaczyński zaśpiewał "Z ziemi polskiej do W(ł)olski". Nastąpiło tym samym porzucenie starego i próba budowy nowego, lepszego państwa, na wzór Oceanii.

II Posiedzenie

Uczyniliśmy pierwszy ważny krok, by odzyskać władzę

Odbyło się 8 grudnia 2007 r. Jego jedynym celem było udzielenie wotum zaufania dotychczasowemu prezesowi - Nieomylnemu Szachiście, co potwierdzają poniższe słowa:

Frekwencja

Na 1506 uprawnionych de-legatów przyjechało 1024 (68%), w głosowaniu za wotum zaufania dla Zwycięzcy wzięło udział 937 de-legatów (62%), z czego 75 osób wstrzymało się od głosu, a 50 głosowało przeciw.

Wrogie media zaczęły natychmiast przytaczać kłamliwe statystyki, twierdząc, że:

 • 53% de-legatów uprawnionych do wzięcia udziału w obradach głosowało za;
 • 32% uprawnionych de-legatów olało kongres;
 • 87 de-legatów bało się wziąć udział w głosowaniu;
 • 13% głosujących de-legatów ośmieliło się mieć inne zdanie, niż kwintesencja: "Jarosław Kaczyński jest kwintesencją PiS" - diagnoza Jacka Kurskiego.

Jeżeli spojrzymy na liczbę okręgów PiS (41) versus liczbę tych, które protestowały w sprawie wykluczenia z kongresu Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego i Pawła Zalewskiego (tzw. banda "Duz"), to jest ich aż 14% (6 okręgów).

Prawda jest taka:

Komentarze

III Posiedzenie

Kolejny rok uśpienia II Kongresu poświęcony został sprawom programowym. III posiedzenie II Kongresu PiS odbyło się w Krakowie 31 stycznia 2009 i uchwaliło program "Nowoczesna, solidarna, bezpieczna Polska".

IV Posiedzenie

IV Posiedzenie II Kongresu zostało legalnie przełożone z lipca na wrzesień 2009 z uwagi na brak odpowiedniego ośrodka.

26.09.2009 - Warszawa - jak przystało na organizację podziemną IV Posiedzenie II Kongresu PiS zostało utajnione i zgodnie z regułami konspiracji informacje o jego przebiegu są znane wyłącznie z przecieków:

W kręgach zbliżonych do wrogów narodu mówi się, że delegaci jeszcze nie wiedzą, że niepotrzebnie się fotygowali do Warszawy. A wystarczyło spojrzeć do statutu PiS, którego art. 92 mówi tak:

 1. Delegaci na II Kongres PiS, zachowują swoje mandaty do końca trwania jego kadencji, o ile z innych przyczyn nie będą mogli pełnić tej funkcji.
 2. Delegaci na Zjazdy Regionalne, których kadencja trwała przed dniem pierwszego posiedzenia II Kongresu PiS, uzyskują mandat delegata na właściwy terytorialnie Zjazd Okręgowy, do końca trwania kadencji I Zjazdu Okręgowego, o ile z innych przyczyn nie będą mogli pełnić tej funkcji.
 3. Jeżeli w wyniku zastosowania ust. 2 uprawnionych do udziału w Zjeździe Okręgowym jest mniej niż 200 delegatów, delegatami na I Zjazd Okręgowy zostają osoby kandydujące na te funkcje w wyborach przeprowadzonych przed dniem pierwszego posiedzenia II Kongresu, które uzyskały co najmniej jeden głos, o ile z innych przyczyn nie będą mogły pełnić tej funkcji.

W języku polskim zwrot "o ile" jest synonimem "jeżeli", więc z powyższego zestawienia wynika wprost, że delegatem na Kongres może być tylko osoba, która delegatem nie może być. Kongres jest więc nieważny, CBDU.

V kongres PiS

02.07. 2016 jedyne i jedynie słuszne przemówienie wygłosił przewodniczący partii Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński:

 1. O konstytucji IV RP:
 2. O modelu rządów Partii pod jego kierownictwem:
 3. O "ostatecznym odrzuceniu Balcerowicza":
 4. O poprzednim nie-rządzie:
 5. O Zrodzonym Przez Błogosławione Łono i Wykarmionym Przez Błogosławione Piersi, drugim najlepszym w dziejach Wolski prezydencie - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnym, dlatego dobrze stojącym, obrońcy dobrej zmiany, Andrzeju Dudzie (pseudonim sceniczny "Maliniak") i swojej asystentce:
 6. O sobie jako "przedmiocie obróbki" i uchylaniu się:
 7. O rozciągniętej kolumnie:
 8. O Bretiksie i zadaniu opanowania UE:
 9. O Wolsce sprawiedliwej inaczej:
 10. O Trybunale Konstytucyjnym i niejakim Rzeplińskim:
 11. O ponownym wyborze na prezesa:

Ciekawostki

W programie Szymon Majewski Show, w "Rozmowach w Tłoku", Violetta Villas zdradziła, że zagłosowała na partię "Pies". (Chodziło o PiS)
W tym samym programie wygłoszono słynne hasło wyborcze: "PiS da".

Partia zawarła ścisły sojusz strategiczny z ojcem Tadeuszem Rydzykiem prowadzącym Radio Maryja. Sojusz przejawia się w tym, że redemptorysta może bez większych konsekwencji nazywać prezydenta kraju oszustem, a jego żonę - czarownicą zasługującą na eutanazję (patrz taśmy Rydzyka). Jak wyjaśniają politycy PiS:

W związku z tym reakcje polityków - zazwyczaj wołających o skandalu, zbrodni, ataku i grożących prokuraturą za najmniejszy przejaw krytyki ze strony mediów lub opozycji - w przypadku sojuszniczego ojca Tadeusza były następujące:

Dnia 03.08.2007 ujawnił się Układ zakonspirowany w Państwowej Komisji Wyborczej. PKW bezprzykładnie zaatakowała PiS, odrzucając sprawozdania dotyczące źródeł pozyskania środków finansowych w 2006 roku. Dodatkowym policzkiem jest fakt, że odrzucone zostało również sprawozdanie SLD, co w oburzający sposób stawia obie partie na jednym poziomie. Sprawozdanie PiS odrzucono z powodu przyjęcia przez partię środków finansowych pochodzących od cudzoziemców oraz od osób prawnych.

Uchybienia, niepowodujące jednak odrzucenia sprawozdań, PKW wskazała w sprawozdaniach 12 partii, w tym m.in. w dokumentach LPR, Samoobrony (co świadczy o zmasowanej napaści na koalicję) i SdPl. Bez zastrzeżeń przyjęto sprawozdania 52 partii, w tym - niewątpliwie złośliwie i z premedytacją, wbrew porażającym dowodom niesłychanych malwersacji finansowych - PO, PSL i Partii Demokratycznej - demokraci.pl. [13]

Ciąg dalszy problemów finansowych: ponieważ cofnięcie subwencji na kolejne trzy lata grozi partii bankructwem (stanowią 90% przychodów), jednym z rozwiązań mogą być przedterminowe wybory, które anulują karę nałożoną przez PKW. [14] Istotnie, liderzy PiS od pewnego czasu podchwycili tę propozycję jako jedyne, a zatem najlepsze rozwiązanie sytuacji.

Na wypadek, gdyby jednak opozycja domagała się "spektakli medialnych" zamiast proponowanego wcześniej, najlepszego dla Polski rozwiązania, plotki głoszą, że Przewodnia Siła Narodu ma tzw. Plan B.

Plan B - według niepotwierdzonych informacji - PiS miałby zmienić nazwę na "Prawo i Sprawiedliwość Rzeczypospolitej Polskiej". Asystent jednego z czołowych działaczy PiS potwierdził gazecie, że w wąskim kierownictwie partyjnym zmiana nazwy była rozpatrywana. - "Był to jednak tylko jeden z wielu wariantów branych pod uwagę" - zaznaczył. Przyznał również, iż bardziej prawdopodobne jest powstanie nowej partii założonej przez prawicowych posłów, która następnie połączy się z PiS i powstanie np. PiS RP. [15]

Pierwszy wściekły atak na politykę Prawych i Sprawiedliwych przeprowadziła 13.09.2007 polskojęzyczna "Gazeta Wyborcza", przedstawiając ohydną prowokację w postaci zmanipulowanego sondażu.

Udzielono następujących odpowiedzi na pytania "Czy politykę PiS charakteryzuje": [16]

Działania PiSTAKNIE
Szukanie haków na przeciwników politycznych 78%14%
Walka o władzę za wszelką cenę 74%20%
Walka z korupcją * 65%25%
Upolitycznienie prokuratury i służb specjalnych 61%19%
Szukanie wrogów 59%31%
Patriotyzm * 56%28%
Zwalczanie przywilejów i układów * 51%35%
Marnowanie szansy rozwoju gospodarczego 49%37%
Naruszanie demokracji 43%40%
Budowanie silnej pozycji Polski * 38%50%
Uczciwość * 36%51%
Przywracanie normalności * 35%53%
Dbanie o interesy zwykłego człowieka * 33%59%
Wrogość do Europy 32%54%
*- zasady z programu PiS, pominięto odpowiedź "trudno powiedzieć"
Lord Vader, obok Han Solo, wtedy jeszcze członek Czarnej Ikony Popkultury

W dniu 08.11.2007 ogłoszono, że w ramach dostosowywania image Partii do zainteresowań i oczekiwań naskórkowego elektoratu, a w szczególności do nastrojów młodego pokolenia wychowanego na filmach amerykańskich i grach komputerowych, nazwę partii "Prawo i Sprawiedliwość" zmieniono na "Czarna Ikona Popkultury im. Lorda Vadera". Ustalenia komitetu politycznego Partii w sprawie tej zmiany podał do wiadomości publicznej wybitny minister z Kancelarii Prezydenta, Michał Kamiński w wywiadzie dla "Dziennika":

Z kolei były premier Kazimierz Marcinkiewicz w swoim blogu nie pozostawia suchej nitki na PiS-owskiej frakcji nazywanej "zakonem":

Kolejny wściekły atak przeprowadziła 14.12.2007 r. ta sama, polskojęzyczna "Gazeta Wyborcza", przedstawiając ohydnie ohydną prowokację w postaci kolejnego zmanipulowanego sondażu

Nóż zdradziecko wbity w plecy na drugi dzień po 13 grudnia

Kłamliwa interpretacja

Tendencyjne podlizywanie się

Porażające kłamstwo

CBOS, 1-4 grudnia, próba reprezentatywna 870 osób Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Patrz też

Linki zewnętrzne