PKB

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Spis treści

Charakterystyka

Pod brutalnym nadzorem okupantów PKB rośnie w oszczach

PKB - Pompowany Kryzysem Balon vel GDP (ang.: Gaffy Development Pumped up) - kryptonim operacyjny tajemniczego wroga Wolski, który od początku 2009 roku bezczelnie sabotuje heroiczną walkę Ruchu Oporu o uświadomienie cynicznie okłamywanym przez okupantów Wolakom, oczywiście oczywistej prawdy o katastrofalnej sytuacji Wolski, wobec której Tymczasowy Rząd Okupacyjny jest nie tylko całkowicie bezradny, ale w dodatku swymi głęboko przemyślanymi antywolskimi pociągnięciami, świadomie ją - na zlecenie Niemiec i Rosji oczywiście - podsyca.

Ekstremalnie wroga postawa PKB ma charakter notoryczny i przejawia się w szczególności w takich jego haniebnie kolaborujących zachowaniach, jak:

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2009

Dla pełnego zilustrowania głęboko antywolskiej postawy PKB i bezdyskusyjnego wykazania jego niesłychanej przebiegłości i przewrotności, wszystkie niepodważalne dowody jego kolaboracji z okupantami zaprezentowano w układzie chronologicznym, w rozbiciu na poszczególne kwartały.

I kwartał 2009 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 0,8 %

Początek wielkiej manipulacji - maj 2009
 1. "Opóźnienie [ rozwinięcia się pełnej sekwencji kryzysowej w Wolsce ] jest naturalne, ma przyczyny strukturalne, na przykład fakt, że w Polsce eksport nie wnosi tak wysokiej kontrybucji do PKB, jak w gospodarkach państw zachodnioeuropejskich" - Zyta Gilowska, komentując w wywiadzie na łamach "Gościa Niedzielnego" wzrost PKB za I kwartał 2009 r. (18.05.2009)
 2. "Niespecjalnie jest prawdopodobne, że jest to wynik na kolejne kwartały. W tym przypadku wzrost PKB musiałby być trochę lepszy i to jest zła wiadomość. Spadek będzie następował. To jest wina rządu, gdyby dokonał przełomu w sprawie wydawania środków unijnych, to kryzysu mogłoby nie być" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie (29.05.2009)
 3. "Polska jest na etapie wchodzenia w kryzys i dane za kolejne kwartały na pewno będą gorsze niż te przedstawione przez GUS. [...] Kryzys jest bardzo głęboki. Wzrost PKB jest w granicach błędu statystycznego" - doradca prezydenta Adam Glapiński, w wypowiedzi do dziennikarzy po zakończeniu spotkania prezydenta z byłymi ministrami finansów (29.05.2009)
 4. "Sytuacja społeczno-polityczna jest dynamiczna. Mamy kryzys. Co prawda przebiega on u nas w miarę łagodnie dzięki Zycie Gilowskiej, która obniżyła podatki i składkę rentową, pobudzając w ten sposób popyt wewnętrzny. Pani profesor powinna być za to całowana w rękę. Także za to, że nie próbowała wprowadzać euro, bo przy sztywnym kursie złotówki byłoby jak na Litwie. Nisko, bardzo nisko kłaniać się trzeba też Grażynie Gęsickiej. To one stworzyły kapitał, z którego dziś korzystamy" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (22.06.2009)
 5. "Natomiast to, że dzisiaj tak przechodzimy miękko tę część kryzysu, jest też zasługą w ogromnej części rządów Prawa i Sprawiedliwości, bo co w Polsce pobudza gospodarkę przy tej sytuacji kryzysowej? Popyt wewnętrzny. A popyt wewnętrzny został rozbudzony w latach 20062007, wzrósł wtedy 31 %" - Przemysław Edgar Gosiewski, komentując w rozmowie z Wiesławem Molakiem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia wzrost PKB za I kwartał 2009 r. (30.07.2009)

II kwartał 2009 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 1,1 %

Show must go on - sierpień 2009
 1. "W tej sprawie nie będę się na razie wypowiadał, bo chciałbym sobie zestawić pewne dane, które się nie zgadzają" - Lech Kaczyński do dziennikarzy proszących o komentarz do danych o wzroście PKB opublikowanych przez GUS (28.08.2009)
 2. "Z jednej strony cieszy nas to, że jest pozytywny wynik PKB na drugi kwartał, z drugiej strony, przedstawienie tego tylko w postaci propagandy sukcesu jest dosyć przykre, ponieważ tak naprawdę ten wzrost zawdzięczamy tylko i wyłącznie eksportowi. [...] Mamy niższą produkcję przemysłową oraz mniejszy popyt wewnętrzny, co świadczy o tym, że ten kryzys będzie nas dotykał coraz mocniej" - prezydencki minister Paweł Wypych, komentując na antenie TVN 24 wzrost PKB za II kwartał 2009 r. (28.08.2009)
 3. "[...] większy wpływ na ten wzrost [ PKB ] miał rząd niemiecki niż rząd polski. Dlatego że to Niemcy wprowadziły w ramach pakietu antykryzysowego dopłatę 2,5 tys. euro przy zakupie nowego samochodu, gdy był złomowany stary. Wzrost PKB wynika między innymi z eksportu, który to w przemyśle motoryzacyjnym został zainicjowany przez wymianę samochodów. A więc przyczyną wzrostu PKB jest wzrost eksportu spowodowany niską wartością złotego" - Paweł Poncyljusz w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (01.09.2009)
 4. "Głównym powodem dobrej koniunktury w Polsce jest eksport, a eksport jest wynikiem słabej złotówki. Kiedy złotówka się wzmocni, te parametry mogą ulec pogorszeniu" - Adam Lipiński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" (07.09.2009)
 5. "A po drugie - i to chcę podkreślić - to nasze chwalenie się naszym wzrostem gospodarczym jako sporym sukcesem jest nieco komiczne. Bo to jest wzrost bardzo mały, mieszczący się w granicach błędu statystycznego" - Zyta Gilowska w rozmowie z Michałem Karnowskim na łamach "Metra" (08.09.2009)
 6. "[...] przecena złotówki sprawiła, że polski eksport jest w tej chwili główną siłą napędową wzrostu naszej gospodarki. I temu przede wszystkimi zawdzięczamy obecne rezultaty" - niesłychanie wybitny doradca prezydenta Ryszard Bugaj, w wywiadzie na łamach "Dziennika" (08.09.2009)
 7. "Wystarczy przypomnieć przecież, że PiS, w okresie swych rządów, obniżyło podatki, dzięki czemu obecny kryzys gospodarczy nie dotknął Polskitak bardzo. Tylko dzięki temu mamy w obecnej chwili wzrost gospodarczy" - rzecznik PiS Mariusz Błaszczak w rozmowie z Wiesławem Molakiem i Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (30.09.2009)
 8. "Ale to [ że Wolska wśród wszystkich krajów europejskich najlepiej radzi sobie z kryzysem ] zawdzięczamy nie temu rządowi, a profesor Zycie Gilowskiej. To ona, będąc ministrem finansów, przeznaczyła wiele miliardów złotych na konsumpcję. Obniżając składki, podatki, podnosząc płace w służbie zdrowia. I to w tej chwili ciągnie gospodarkę" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Dziennika" (05.10.2009)
 9. "Wy się lubicie chwalić, że jesteście na plusie, tymczasem nie ma w tym zasługi rządu, że jesteście na plusie" - Jacek Kurski w programie "Tomasz Lis na żywo" zastosował skrót myślowy, który oznaczał, że dodatni wzrost PKB w Wolsce w drugim i trzecim kwartale 2009 roku nie jest zasługą rządu Tusku (16.11.2009)

III kwartał 2009 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 1,7 %

 1. "Rzeczywiście jest trochę lepiej niż się spodziewaliśmy, ale to nie upoważnia nas jeszcze do mówienia, że jesteśmy potęgą gospodarczą, bo realny wzrost gospodarczy wynosi u nas zaledwie 1,6 proc. Trzeba też pamiętać, że do tego wyniku przyłożył się także fakt, że w tym roku Polacy nie wyjechali na urlopy za granicę, tylko spędzili lato w Polsce. A poza tym trudno mówić o potędze gospodarczej w sytuacji, gdy kraj ma tak gigantyczny deficyt budżetowy i grozi nam dług publiczny powyżej 55 % PKB. [...] Faktem jednak jest, można było wcześniej przygotować pakiet antykryzysowy. A tymczasem uchwalono go wtedy, gdy już prawie żadna firma nie mogła z niego skorzystać. Podobnie jest teraz, chociaż NBP ma płynność finansową, jakoś nie kwapi się do uruchomienia kredytów dla przedsiębiorców. A przecież gdyby firmy w Polsce dostały pieniądze, mogłyby się szybciej rozwijać. A to niewątpliwie byłoby z korzyścią dla naszej gospodarki" - wybitny doradca prezydenta Adam Glapiński, w wywiadzie dla dziennika "Polska. The Times" (01.12.2009)
 2. "[ Gratulacje ] Na pewno nie dla rządu tylko dla polskiej gospodarki, czyli dla polskich przedsiębiorców, dla konsumentów, którzy spowodowali ten lepszy wynik, aniżeli to było do tej pory, no i przede wszystkim jest to też efektem zwiększenia eksportu, dlatego że w innych krajach sytuacja się poprawia, towary i usługi polskich przedsiębiorców znajdują popyt i dzięki temu możemy sprzedawać, tak że rząd tutaj moim zdaniem niewiele ma, znaczy miał do zrobienia" - Grażyna Gęsicka przed kamerami TVN (01.12.2009)
 3. Twardym dowodem manipulacji danymi, dokonywanej ustawicznie przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny, jest informacja Eurostat: według danych wyrównanych sezonowo nasz PKB w III kwartale, licząc w skali roku, wzrósł o 1 % (o 1,7 % zgodnie z danymi nierównanymi, powszechnie używanymi w Wolsce)
 4. "Radzenie sobie ze światem nie polega na organizowaniu radosnych konferencji prasowych. A ogłoszenie Polski zieloną wyspą było mocno naciągane. Wie o tym każdy statystyk. Tempo wzrostu gospodarczego w Polsce spadło o 6 punktów procentowych. I tylko dlatego, że wcześniej było bardzo wysokie, nie przebiło zera" - Zyta Gilowska w wywiadzie dla "Dziennika - Gazety Prawnej" (11.01.2010)
 5. "A więc mamy wzrost gospodarczy w granicach błędu statystycznego i olbrzymią dziurę budżetową, która będzie negatywnie jednak wpływała na stan polskiej gospodarki w tym roku i w latach następnych" - Mariusz Błaszczak w rozmowie z Wiesławem Molakiem i Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (12.01.2010)
 6. "Ta zielona wyspa to z jednej strony zasługa naszych rządów i popytu wewnętrznego, miliardów złotych, które zostały w kieszeniach Polaków dzięki obniżeniu podatków za naszych czasów. A z drugiej strony zasługa tego, że PRowskie i absurdalne propozycje Tuska nie weszły w życie" - Jacek Kurski w rozmowie z Anieszką Sopińską na portalu dziennik.pl (12.01.2010)

IV kwartał 2009 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,1 %

Członkowie Ruchu Oporu głęboko i jedynie słusznie zbyliniebywale kłamliwą informację pogardliwym milczeniem, choć dla porządku i poprawy samopoczucia ogólnonarodowej większości prawdziwych patriotów, krótkie stanowisko w sprawie tej bulwersującej manipulacji, zdecydowała się zająć wybitna szefowa klubu parlamentarnego PiS Grażyna Gęsicka, która w dniu 09.03.2010 w programie "Bronisław Wildstein przedstawia" na antenie TVP zakomunikowała:

Ta ponura, lecz niestety jedynie słuszna prognoza dla Wolski stoi w jaskrawej sprzeczności z wypowiedzią Kaspara Richtera, starszego ekonomisty Banku Światowego, który obłudnie podwyższył prognozę wzrostu PKB dla Wolski w 2010 roku z 2,2 % do 2,5-3 %:

Ta oczywista manipulacja została następnie poparta lizusowską wypowiedzią jednego z dyrektorów tej żydo-masońskiej instytucji, Petera Harolda:

Podsumowanie roku 2009

Według zmanipulowanych danych GUS, średni roczny wzrost PKB wyniósł ostatecznie 1,7 %. Jak pisze "The Economist", rzekomo jeszcze nigdy w swojej historii Polska nie była lepiej zarządzana, bogatsza ani bezpieczniejsza. W 2009 r. jej PKB na głowę mieszkańca wzrósł z 50 do 56 proc. unijnej średniej.

Według żydo-masońskiej agencji ratingowej Fitch Ratings, wzrost gospodarczy Wolski w roku 2010 wyniesie jakoby 2,3 %. Jest to oczywiste kłamstwo, na co niezbitym dowodemprognozy tejże agencji z połowy stycznia, przewidujące wzrost PKB w 2010 roku na poziomie zaledwie 1,5 %.

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2010

I kwartał 2010 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,0 %

Jak było do przewidzenia, jedynie słuszne prognozy Ś.P. Grażyny Gęsickiej sprawdziły się w pełni, co zmuszony był przyznać nawet opanowany przez okupantów żydo-masoński Główny Urząd Statystyczny, który chyłkiem i bez nagłośnienia poinformował, że wzrost PKB Wolski w pierwszym kwartale 2010 roku był aż o 0,1 % niższy, niż w IV kwartale roku 2009.

Ta porażająca i skwapliwie ukrywana informacja niewątpliwie potwierdza jednoznacznie całkowitą porażkę polityki okupantów oraz do cna kompromituje samozwańczego premieru Donaldu Tusku, a w szczególności desygnata do urzędu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który w trybie natychmiastowym powinien nie tylko zrezygnować z desygnowania, ale także jak najszybciej podać się do dymisji jako Marszałek Sejmu.

II kwartał 2010 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,5 %

W efekcie dokonanego przez siły okupacyjne zamachu na demokrację, wszelka społeczna kontrola rzetelności danych makroekonomicznych, podawanych przez GUS, stała się fikcją. Stąd wiedzę na temat rzeczywistej, katastrofalnej sytuacji gospodarczej Wolski możemy czerpać jedynie z prognozy Wybitnego Ekonomisty z dnia 29.05.2009 (patrz wyżej). Do czasu ogłoszenia przez niego nowej prognozy, Ruch Oporu będzie ignorować oficjalne dane podawane przez GUS i skupi się na dogłębnym wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej.

Niezależnie od tego, Dyrekcja Muzeum czuje się w obowiązku poinformować zdezorientowane społeczeństwo, że opublikowanie przez GUS tej wyjątkowo niebywale kłamliwej informacji dokładnie w dniu 30.08.2010, było oczywiście oczywistą bezczelną manipulacją, mającą na celu stworzenie tematu zastępczego dla przykrycia 30 rocznicy wspaniałego sukcesu prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, jakim było bohaterskie podpisanie przez niego Porozumień Sierpniowych 1980 roku.

Dodatkowym celem tej obrzydliwej manipulacji była próba ratowania wizerunku skompromitowanego do cna reżimu okupacyjnego oraz poprawienie lecących na łeb na szyję notowań samozwańczego marionetkowego prezydenta, Bronisława Komorowskiego (ros.: Бронислава Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy"), do którego pod koniec sierpnia zaufanie zadeklarowało zaledwie 63 % respondentów.

III kwartał 2010 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 4,2 %

Kontynuując swą haniebną działalność dezinformacyjną, pozbawiony już wszelkich zahamowań GUS, podał w sposób oczywiście oczywisty kłamliwą informację o kolejnym rzekomym wzroście PKB, i to - według tak zwanych "wybitnych ekspertów" z tej placówki - aż o 4,2 %. Jest to ewidentne kłamstwo, na co dowodemprognozy żydo-masońskich ośrodków finansowych, które zakładały wzrost nie przekraczający 3,7 %.

Warto tu zauważyć naciski polityczne wywierane przez Donaldu Tusku na marionetkowy GUS - zaledwie kilka dni wcześniej Tusku powiedział oficjalnie, że wzrost PKB w III kwartale 2010 będzie w granicach 4 %. W ten sposób nie pozostawił GUS-owi wyboru - zaprzeczenie słowom dyktatora musiałoby się skończyć tragicznie dla kierownictwa tej instytucji.

W swoim serwilizmie, kolaborujący z okupantem GUS posunął się jednak do niespotykanie bezczelnego nadużycia, całkowicie bezpodstawnie twierdząc, że jeżeli dane o PKB zostałyby wyrównane sezonowo (zgodnie z metodologią stosowaną przez unijne biuro statystyczne Eurostat), to wynik byłby jeszcze lepszy - wzrost o 4,7 procenta i taki właśnie wynik będzie decydował o miejscu Wolski w zestawieniach międzynarodowych.

Na szczęście jeszcze w tym samym komunikacie GUS, jego bezmyślni pracownicy zamieścili konstatację jednoznacznie obnażającą ich podłe kłamstwa i manipulacje, że "Motorem napędzającym PKB były zakupy konsumentów i inwestycje firm". Informacja ta pozwala na ostateczne odrzucenie przez społeczeństwo suflowanej mu propagandowej i pijarowej sieczki, gdyż każdy rozsądnie myślący Wolak i patriota doskonale wie, że w obliczu dramatycznej biedy, będącej rezultatem trzyletnich rządów Platformy Obywatelskiej, w przymierającym z głodu społeczeństwie nie może być mowy o jakichkolwiek "zakupach konsumentów", a tym bardziej o inwestycjach firm, które celowo doprowadzane są przez okupantów do bankructwa, aby umożliwić ich szybkie przejęcie przez oligarchów wywodzących się z mocarstw-zaborców: Rosji i Niemiec.

IV kwartał 2010 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 4,5 %

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2011

I kwartał 2011 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 4,4 %

Ewidentnie zaczyna się zarysowywać, nawet w tych sfałszowanych komunikatach, katastrofalny spadek wzrostu gospodarczego Wolski. To właśnie tę narastającą tendencję spadkową już w maju 2009 roku przewidział Wybitny Ekonomista, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński

II kwartał 2011 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 4,3 %

Przedstawiciele reżimu oraz ich wspólnicy z Unii Europejskiej, nie bacząc na katastrofalny spadek wzrostu PKB w ostatnich kwartałach, bez żenady uprawiają bezczelną propagandę sukcesu:

Na szczęście Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński daje zdecydowany odpór tym oczywiście oczywistym haniebnym manipulacjom, stosując miażdżącą argumentację:

III kwartał 2011 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 4,2 %

Tak oto, pomimo wściekłego i ustawicznego fałszowania wskaźników makroekonomicznych, prawda o katastrofalnej sytuacji gospodarczej Wolski powoli wychodzi na jaw, uwidaczniając w całej pełni głęboką znajomość ekonomii Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, który już w 2009 roku przewidział ten właśnie gwałtowny spadek.

IV kwartał 2011 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 4,3 %

Festiwal kłamstwa i obłudy trwa w najlepsze! Wbrew oczywiście oczywistym dowodom i niesłychanie obiektywnym odczuciom kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków, którzy w efekcie zbrodniczej polityki reżimu okupacyjnego klepią straszliwą biedę, Główny Urząd Statystyczny kłamliwie poinformował, że PKB rzekomo wzrósł w 2011 roku o rzekomo 4,3 %, rzekomo r/r.

Prasa polskojęzyczna też łże jak najęta

PKB2011.jpg

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2012

I kwartał 2012 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,5 %

Pomimo bezczelnych starań i manipulacji okupantów, nie udaje się dłużej oszukiwać społeczeństwa! Jak to genialnie przewidział już przed laty Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, wzrost PKB zaczyna gwałtownie spadać! Przy okazji wychodzi na jaw, że reżim okupacyjny dla ratowania nurkującego jak batyskaf PKB haniebnie okradał uczciwych obywateli, którzy zmuszeni byli finansować go z własnych kieszeni, czego nie udało się ukryć nawet wrogim mediom:

II kwartał 2012 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 2,4 %

Genialne prognozy Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, w sposób oczywiście oczywisty stają się faktem, którego nie jest w stanie zmanipulować nawet wysługujący się reżimowi GUS. Staje się porażająco jasne, że pod przestępczymi rządami okupantów Wolska milowymi krokami nieuchronnie zmierza do przepaści!

III kwartał 2012 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 1,4 %

Radosna wiadomość dla wszystkich Prawych Wolaków i prawdziwych patriotów: przepaść coraz bliżej! A w dodatku reżim manipuluje żeby ją ukryć!

IV kwartał 2012 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 1,1 %

Kolejne potwierdzenie genialnych wizji Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i marzeń kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków: staczanie się Wolski w przepaść pod przestępczymi rządami liberałów nabiera tempa!

W dniu 22.04.2013 na jaw wyszły haniebne kłamstwa i manipulacje okupantów, którzy - jak się okazało - wcześniej bezczelnie zmusili GUS do opublikowania sfałszowanych danych. Na szczęście dzięki zdecydowanej postawie Ruchu Oporu, który w trybie ciągłym precyzyjnie informuje społeczeństwo o gwałtownie pogarszającej się i coraz bardziej katastrofalnej sytuacji gospodarczej Wolski pod przestępczymi rządami reżimu liberałów, GUS zmuszony został do wycofania się ze swoich kłamliwych twierdzeń i ujawnienia gorzkiej prawdy, że w IV kwartale 2012 roku, wartość PKB faktycznie wzrosła zaledwie o 0,7 % (!), co z całą pewnością mieści się w granicach błędu statystycznego i o żadnym wzroście świadczyć w żaden sposób nie może.

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2013

I kwartał 2013 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 0,4 %

II kwartał 2013 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 0,8 %

III kwartał 2013 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 1,9 %

IV kwartał 2013 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 2,7 %

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2014

I kwartał 2014 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,3 %

II kwartał 2014 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,3 %

III kwartał 2014 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,3 %

IV kwartał 2014 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,1 %

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2015

I kwartał 2015 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,5 3,6 %

II kwartał 2015 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,3 %

III kwartał 2015 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,5 %

IV kwartał 2015 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,9 %

Porażające dowody dywersyjnych zachowań PKB - 2016

I kwartał 2016 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 2,9 %

II kwartał 2016 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 3,1 %

III kwartał 2016 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 2,4 %

IV kwartał 2016 - GUS opublikował kłamliwą informację, że PKB wzrósł o 2,5 %

15.11.2016 - niespotykanie błyskotliwa i głęboka ekonomicznie spiskowo-układowa analiza przyczyn spowolnienia wzrostu gospodarczego w Wolsce została przedstawiona przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Naczelnika Państwa Wolskiego, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcę Europy przed islamem, Wielkiego Higienistę, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego na antenie TVP Info:

Inwestycje – spadły o 7,9 proc.

Pogorszenie Dobra zmiana podstawowych wskaźników ekonomicznych i zachowań przedsiębiorców rok od po odzyskaniu IV RP

Dzięki niewątpliwie jedynie słusznym działaniom samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i megamocnego rządu pięć podstawowych parametrów wolskiej gospodarki uległo pogorszeniu dobrej zmianie:

 1. Gospodarka rzekomo rozwija się coraz wolniej. Jeśli PKB w pierwszym półroczu rosło o 3,1 procent, a teraz rośnie wolniej, to raczej trudno będzie w całym 2016 osiągnąć wynik zapowiadany przez rząd - w okolicach 3,5 procent. Niejaka Maria Jeznach, wiceprezes GUS, przy okazji publikacji niesprawdzonych danych za wrzesień powiedziała, że:
 2. Gospodarka rozwija się coraz wolniej, bo wrogie dobrej zmianie firmy nie chcą inwestować. Według ostatnich badań NBP najbardziej rzekomo przeszkadza im niski popyt na rynku, ale wśród wszystkich wymienianych nieistotnych przeszkód najszybciej rośnie liczba wskazań na rzekomo rosnące podatki i rzekomo restrykcyjne przepisy tworzone zgodnie z paradygmatem komunistycznym, czyli aby złapać złodzieja, a nie umożliwić uczciwym przedsiębiorcom rozwój biznesu.
 3. Miażdżącym sukcesem megamocnego rządu jest dualne zjawisko ekonomiczne: dług nam narasta, a nie stwarza nam na razie żadnych kłopotów, bo megamocny rząd własnie sfinansował wszystkie tegoroczne potrzeby pożyczkowe, czyli pożyczył tyle ile trzeba, aby sfinansować całą dziurę w finansach publicznych i pospłacać wszystkie długi, które w tym roku trzeba spłacić. Tym samym udało się temu rządu wszystko zrolować - stare długi my Wolacy spłacamy nowymi długami. Oznacza to też, że od 24.10.2016 do końca roku wszystko co megamocny rząd pożyczy od inwestorów sprzedając im obligacje będzie już szło na finansowanie potrzeb w roku 2017. A te potrzeby są dość kolosalne i wynoszą 178,5 mld złotych. W tym roku było tego niewiele mniej: 174,3 mld złotych.
 4. Rzekomo notowania długu Wolski znacząco się w ciągu ostatniego roku pogorszyły. Świadczy to o tym, że IV RP jest przez inwestorów zagranicznych traktowana z nieco większą nieufnością, bo w ich oczach jest nieco bardziej ryzykownym miejscem do inwestowania, niż na przykład inne państwa z naszego regionu. Miarą zaufania/ryzyka jest rentowność obligacji danego państwa, a także różnica pomiędzy tą rentownością, a rentownością obligacji IV Rzeszy. IV Rzesza pełni tu funkcję punktu odniesienia, bo jest największą gospodarką w Europie, a do tego największym partnerem handlowym krajów Europy Środkowej. Rok temu różnica między rentownością dziesięcioletnich obligacji Wolski i IV Rzeszy wynosiła 2,11 punktu procentowego (IV Rzesza miała rentowność 0,51%, a my 2,62%). 24.10.2016 ta różnica wynosi już 2,95 punktu procentowego (oni 0,004%, my 2,95%). Nic takiego nie wydarzyło się w przypadku na przykład Węgier czy Rumunii. Tu dystans do IV Rzeszy jest taki sam jak rok temu.

Jedynie słuszny komentarz samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego jednoznacznie wskazujący na wrogie wszystkiemu co wolskie samorządy

Pogorszenie Dobra zmiana rentowności wolskich kopalń węgla kamiennego

Wolskie kopalnie produkują węgiel energetyczny (kupowany przez elektrownie i elektrociepłownie) i - w mniejszym stopniu - koksowy (wykorzystywany do produkcji stali). Przez dziewięć pierwszych miesięcy 2016 roku kopalnie wydobyły łącznie prawie 52 mln ton węgla, z czego znaczną większość - 42 mln ton - stanowił węgiel energetyczny. Sprzedano nieco więcej, niż wydobyto - 54 mln ton (to także o niecałe 3 proc. więcej niż przed rokiem). Dzięki dobrej zmianie zapasy tego surowca są najniższe od kilku lat.

Jak podaje PAP powołując się na dyrektora katowickiego oddziału ARP Henryka Paszczę, średnia cena węgla energetycznego wyniosła 213 za tonę (spadek o 9,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2015 r.), a koksowego 311 za tonę (spadek o 18 proc.), średnio 231 złotych, czyli mniej, niż cena, za jaką kopalnie są w stanie ten węgiel sprzedać. W rezultacie do każdej tony dopłacają średnio 10 złotych. Strata na sprzedaży po trzech kwartałach sięgnęła 1,3 miliarda złotych. A gdyby nie wyraźna poprawa sytuacji we wrześniu, strata byłaby jeszcze |większa. Impulsem dla zwiększenia zakupów węgla jest z jednej strony nadchodząca zima, z drugiej zaś coraz wyższe ceny węgla energetycznego na rynkach europejskich.

Nieodpowiedzialni wolscy przedsiębiorcy sabotując rozwój karbonizacji Wolski bezczelnie wydając cenne dla wolskiej gospodarki narodowej dewizy importują węgiel (głównie koksowy). Do końca sierpnia dotarło do Wolski 5,2 mln ton węgla z zagranicy, z czego najwięcej - 3,2 mln ton - z tuczącej sie tym samym naszą krwawicą Rosji.

Pogorszenie Dobra zmiana deficytu sektora finansów publicznych

w dniu 20.06.2017 r. pozostająca nadal w rękach okupantów, tak zwana Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, jakoby deficyt sektora w 2016 roku wynosił 49,3 miliardów złotych. Jedynie słusznym zdaniem rządu premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, twardej jak Margaret Thatcher, ale wrażliwej i ciepłej jak dziewczyna z południa Polski, Beaty Szydło wynosił on niemal pięć miliardów złotych mniej – 44.7 miliarda. Według donosu NIK rozbieżności wynikają jakoby z braku wyeliminowania po stronie dochodów Ubezpieczeń Społecznych otrzymanych z budżetu państwa z tytułu refundacji składki przekazanej do otwartych funduszy emerytalnych. W efekcie obliczenia wykonano nieprawidłowo:

Wzrost gospodarczy w latach 2014-2015 był zdecydowanie przeszacowany w górę poprzez zaliczenie fikcyjnego eksportu generowanego przez mafię VAT-owską

W dniu 22.01. 2017 r. w wywiadzie dla PAP Mateusz Morawiecki, wybitny wicepremier i minister finansów w megamocnym rządzie asystentki Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, bezlitośnie obnażył statystyczne sztuczki Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, który przy ich pomocy bezczelnie i w porozumieniu z mafią VAT-owską przy pomocy karuzeli podwyższał sobie wzrost PKB w latach 2014-2015:

W dniu 23.01. 2017 r. w wywiadzie dla TVN24 podał miażdżące, twarde dane:

Kłamliwa opinia rzekomych ekspertow gospodarczych III RP

Niebywale bezczelne kłamstwa i fałszywe prognozy na temat wolskiego PKB

W III i IV kwartale 2009 roku oraz w kolejnych kwartałach i latach, nastąpił wysyp kłamliwych i do cna zmanipulowanych prognoz dotyczących wzrostu PKB Wolski w najbliższych latach. Stanowią one oczywistą próbę zafałszowania dramatycznej sytuacji gospodarczej w kraju.

 1. Kontynuując politykę wtrącania się w wewnętrzne sprawy Wolski, żydo-masońska instytucja Eurostat podała, jakoby Wolska, szósta pod względem liczby ludności, stała się wreszcie szóstą co do wielkości gospodarką europejską, jeżeli wziąć pod uwagę siłę nabywczą pieniądza, wyprzedzając pod tym względem Holandię, a ustępując jedynie Niemcom, Wielkiej Brytanii, Francji, Włochom i Hiszpanii. Wydaje się to pozornie sukcesem, a tymczasem jest to zaledwie wleczenie się od ogona i zajęcie miejsca, które zawsze nam się, z racji pielęgnowanego przez odnowicieli i Radio Maryja potencjału rozrodczego, należało (23.12.2009)
 2. Według żydo-masońskiego banku Citibank, żerującego na krzywdzie i poniżeniu, wzrost PKB Wolski w IV kwartale 2009 wyniósł:
 3. Ekonomiści Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju opublikowali kłamliwą informację, że PKB w 2009 roku wzrośnie o 1,3 %. W przyszłym roku jednak ma być niewiele wyższy i sięgnie 1,8 %. Ale to i tak znacznie lepiej niż odpowiednio 0 % i 0,8 % prognozowane jeszcze w maju. Ich zdaniem w IV kwartale wzrost sięgnie w Polsce już 1,6 %. Gospodarka jednak nie będzie mocno przyspieszać - w IV kwartale 2010 roku PKB będzie wyższe o 2,1 % niż w IV kwartale roku wcześniejszego.
 4. Z oczywistych względów kłamliwa jest również prognoza Banku Światowego, kontrolowanego przez światowy spisek żydo-masonerii. Twierdzą oni jakoby dynamika PKB w 2009 roku miała wynieść 1,1 %, a w roku 2010 1,3 %.
 5. Według zmanipulowanej opinii Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, tempo wzrostu gospodarczego w 2009 roku wyniesie 1,4 %, natomiast w roku 2010 przyspieszy do 2,2 %, w III kwartale wyniósł on 1,8 %.
 6. Niemałe zaskoczenie budzi wypowiedź Wielkiego Wolaka, Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, który szacuje, że wzrost gospodarczy w III kwartale 2009 r. wyniesie 1,4-1,5 %, a cały rok zakończymy ze wzrostem powyżej 1 %.
 7. Z gruntu fałszywe prognozy Komisji Europejskiej dotyczące Wolski wskazują, że PKB w 2009 roku wzrośnie o 1,2 %, w 2010 roku o 1,8 %, a w 2011 o 3,2 %
 8. Według nowej, jeszcze bardziej zmanipulowanej prognozy Banku Światowego wzrost wolskiego PKB wyniesie 3,0 % w 2010, i 4,5 % w 2011.
 9. Kolejna bezprzykładnie brutalna ingerencja żydo-masońsko-liberal-postkomu lewicowego spisku w wewnętrzne sprawy Wolski i bezczelny zamach na jej suwerenność nastąpiła w dniu 23.02.2012, kiedy to na wyraźne zlecenie KGB i WSI, samozwańcza tak zwana "Komisja Europejska", haniebnie podważyła oczywiście oczywiste prognozy Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego oraz obiektywnie obiektywne odczucia wszystkich prawdziwych Prawych Wolaków, publikując rzekomą "najnowszą" prognozę ekonomiczną, z której wynika, że wolska gospodarka w roku 2012 urośnie rzekomo o 2,5 %, co stanowić będzie rzekomo najwyższy wskaźnik spośród wszystkich krojów Unii, która "odnotuje w roku 2012 stagnację, a strefa euro przejdzie łagodną recesję"
 10. Do haniebnych knowań przeciwko Wolsce oraz Naszemu Umiłowanemu Przywódcy, Nowemu Zbawicielowi Wolski, niezłomnemu i charyzmatycznemu, przypadkowo niedointernowanemu, Cudownie Ocalonemu Prezesowi-Premierowi-prawie Prezydentowi Jarosławowi (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionemu-Kaczyńskiemu, ochoczo i bezczelnie przyłączyła się również międzynarodowa finansjera, której jedna z głównych antywolskich bojówek - Bank JP Morgan - cynicznie podwyższyła w dniu 27.02.2012 swoją prognozę PKB dla Wolski za I kwartał 2012 r. do 2,75 % rok do roku, zaś średnioroczną za 2012 rok z 2,7 do 3.0 %.

Wszystkie te prognozyoczywistym kłamstwem, na co porażającym dowodem jest jedynie słuszna i nie pozostawiająca najmiejszych wątpliwości prognoza Wybitnego Ekonomisty z dnia 29.05.2009 (patrz wyżej).

Drugie dno rzekomych wzrostów PKB

Dzięki niebywałej przytomności umysłu jednego z najwybitniejszych intelektualistów Ruchu Oporu i myślicieli nurtu PiSjanistycznego, Joachima Brudzińskiego, na jaw wyszła ściśle skrywana przez okupantów prawda, do czego faktycznie potrzebne jest wirtualne pompowanie PKB i wykazywanie jego rzekomego wzrostu.

Jak wykazało przeprowadzone przez posła Brudzińskiego drobiazgowe i błyskotliwe śledztwo oraz niespotykanie precyzyjna analiza aktualnej sytuacji Wolski na tle innych krajów Unii, cała hucpa z rzekomo wzrastającym PKB służyć ma jedynie kolejnej grabieży majątku narodowego Wolski, a konkretnie nielegalnemu wyprowadzaniu z kroju ogromnych pieniędzy.

Ta porażająca afera zorganizowana została przez bandę Donaldu Tusku i Vincentu Rostowsku, działającą wspólnie i w porozumieniu z członkami międzynarodowej szajki finansistów, blisko zakolegowanych z okupantami. Porażające dowody naokoliczność pan Brudziński przekazał wstrząśniętym Rodakom w dniu 16.11.2009, podczas rozmowy z Wiesławem Molakiem i Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia:

W tym świetle widać wyraźnie, jak cyniczne są wypowiedzi przedstawicieli łże-elit, jak choćby profesora ekonomii Jana Winieckiego, który w dniu 04.01.2010 na stronie www.dziennik.pl, obłudnie komentuje rzekomy wzrost PKB w Wolsce:

Tego typu lizusowskie wypowiedzi rzekomych profesorów ekonomii są mętną wodą na brudny młyn Donaldu Tusku, który w bezprzykładnie obłudny sposób obwinia PiS za światowy kryzys, który sam wywołał:

Patrz też

Linki zewnętrzne