Pałac Prezydencki

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 11:11, 1 maj 2015 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Prezydencki]] [[Lech Kaczyński wraca do domu po dniu ciężkiej pracy]] '...")

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Lech Kaczyński wraca do domu po dniu ciężkiej pracy

Pałac Prezydencki - aktualna siedziba i miejsce zamieszkania Lecha Kaczyńskiego, a także ostatnia linia obrony przed siłami Układu. Pałac Prezydencki usytuowany jest w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu.

Bohaterska załoga Pałacu

W trudnych czasach niesłychanej agresji skierowanej przeciwko Wolsce i IV RP, a w szczególności w czasach bezwzględnej okupacji Wolski, do której doszło w wyniku bezczelnej manipulacji, jaką były wybory 21.10.2007, Pałac Prezydencki stał się najważniejszą ostoją najbardziej wartościowych synów Narodu, skupiającą kwiat patriotycznie nastawionej inteligencji oraz największych w dziejach Wolski intelektualistów i myślicieli.

Od jesieni 2005 r. przez Pałac przewinęło się tyle najtęższych umysłów współczesności, że bez wątpienia placówkę tę zaliczyć można do najważniejszych ośrodków intelektualnych współczesnego świata. Potwierdza to niewątpliwie lista (w porządku alfabetycznym) tak znamienitych i bohaterskich postaci zatrudnianych w Pałacu, jak:

Od 1995 roku liczba "wszystkich ludzi prezydenta" wzrosła prawie dwukrotnie. Jeszcze w 2005 roku w Kancelarii pracowało 250 osób, a we wrześniu 2009 już 343 pracowników.

Remonty i renowacje

Jako iż poprzedni mieszkaniec Pałacu pozostawił go w tragicznym stanie, niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów renowacyjnych, aby uczynić siedzibę prezydenta nadającą się do użytku w podstawowym chociaż stopniu:

  • 08.01.2007 - 6,6 mln zaplanowano w tym roku na remont prezydenckiej siedziby, z tego 3,5 mln kancelaria prezydenta chce wydać na remont pałacowej fontanny, prawie drugie tyle na chodniki i lepszy system ochrony. Wydatki te są konieczne, bo "trzeba poprawić prestiż gmachu i jego wygląd". Raptem rok wcześniej, przed zamieszkaniem Lecha Kaczyńskiego, pałac przeszedł generalny remont, który pochłonął 6,7 mln . Najwyraźniej jednak, co charakterystyczne dla poprzedniej władzy, doszło do kolejnego przekrętu, a pieniądze przeznaczone na remont zostały zdefraudowane, skoro niemal rok po rzekomym "remoncie" pałac znowu wymaga renowacji.
  • 01.02.2007 - kancelaria Małego Księcia ogłosiła przetarg na remont dziedzińca pałacu prezydenckiego. W części dotyczącej wymiany ciągów pieszych, specyfikacja istotnych warunków zamówienia obejmuje między innymi:
    • "[...] demontaż istniejącej nawierzchni i krawężników wraz z podbudową, wykonanie nowych warstw podkładowych wraz z izolacją termiczną, wykonanie systemu grzejnego z zastosowaniem kabli samoregulujących w części centralnej (podcienie) oraz wykonanie nowej nawierzchni z płyt granitowych wraz z krawężnikami".

Wartość zamówienia zostanie podana do publicznej wiadomości po otwarciu ofert. Przez czysty zbieg okoliczności, przetarg ogłoszono kilka dni po złamaniu ręki na dziedzińcu pałacu przez Jarka.

Droga dojazdowa

Wszystkim, pragnącym w najbliższym czasie (jesień 2007 r.) odwiedzić prezydenta w jego siedzibie, musimy z przykrością oznajmić, iż jest to niemożliwe. W wyniku sabotażu okupantów rządzących Warszawą, a w szczególności ich przywódczyni Hanny Gronkiewicz-Waltz (pseudonim mafijny: Bufetowa lub HGW), droga dojazdowa do Pałacu Prezydenckiego została zniszczona, wskutek czego można się tam dostać jedynie drogą powietrzną.

Patrz też