Parlamentarna banda czworga

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Parlamentarna banda czworga - wroga Wolsce organizacja przestępcza, która mamiąc naród opanowała Sejm I kadencji restaurowanej III RP, a której głównym celem jest poszerzanie w Polsce socjalizmu i utrzymanie się przy władzy, dzięki koncesjonowaniu mediów.

Drugim fundamentalnym celem bandy jest przeszkadzanie liberalnym partiom prawicowym, których program zakłada zmiany ustrojowe. Do realizacji tych celów w demokratycznej Polsce, banda czworga zastosowała technikę podziału na zwalczające się bloki polityczne: lewicowe, centrolewicowe oraz prawicowe. Podział ten jest sztuczny i został wprowadzony, aby zaspokoić gusta wyborców. Probierzem skuteczności ich działańwybory do Parlamentu Europejskiego.

Pierwowzór

Banda czworga (chin. upr.: 四人帮; chin. trad.: 四人幫; wym.: pinyin Sì rén bāng) to nazwa odnosząca się do czwórki radykalnych i skrajnie lewicowych działaczy Komunistycznej Partii Chin (KPCh), którzy po śmierci Mao Zedonga usiłowali kontynuować zapoczątkowaną przez niego rewolucję kulturalną.

W skład Bandy czworga wchodzili Jiang Qing (żona Mao Zedonga) oraz trzech działaczy KPCh z Szanghaju: Zhang Chunqiao, Wang Hongwen, Yao Wenyuan. Z bandą ściśle współpracowali Kang Sheng, Xie Fuzhi i Chen Boda.

Skład bandy

Demaskacja bandy

Termin P.b.c. wprowadził do repozytorium nowomowy w dniu 23.05.2009 Artur Zawisza, który grzmiał z anteny TVP Info:

Zdrowe media wspierające Libertas w walce z bandą

Patrz też

Linki zewnętrzne