Partia Dorna

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Charakterystyka

Wstępny projekt maskotki partii - Bombus pascuorum (fot.: Wiki)

Partia Dorna - partia polityczna, którą zamierza założyć były Wybitny Wolak, a obecnie odszczepieniec i wróg narodu, Ludwik Dorn.

Zapowiedź jej utworzenia były marszałek Sejmu ogłosił w dniu 24.09.2009 - dwa dni przed kongresem PiS-u, co oczywiście jest najzwyklejszym zbiegiem okoliczności.

W programie "Fakty po faktach" w telewizji TVN 24, w którym proklamował powstanie nowej partii, skarżył się na lekceważący ton, w jakim wypowiadali się na temat jego głęboko słusznej inicjatywy prominentni politycy PO, jak np. Stefan Niesiołowski, czy PiSu, jak np. Mariusz Błaszczak, zapowiadając jednocześnie przyszłe miażdżące sukcesy swej partii na scenie politycznej Wolski. Miarą tych sukcesów będzie niewątpliwie osiągnięcie w najbliższych wyborach parlamentarnych progu wyborczego, co oznaczać będzie uzyskanie druzgocącego dla innych partii poparcia ze strony co najmniej 3 % elektoratu.


Elementy strategii wizerunkowej i marketingowej nowej partii

Jak każdy świadomy i niespotykanie profesjonalny organizator przedsięwzięcia politycznego, Ludwik Dorn niesłychanie precyzyjnie zaplanował szczegółową kampanię wizerunkową i pijarową, nie lekceważąc nawet najdrobniejszych elementów.

W ramach swej długofalowej strategii marketingowej, pan Dorn uwzględnił nawet taki szczegół, jak partyjna maskotka. Opracowując koncepcję tego gadżetu, twórca partii nie skorzystał z przyjacielsko podsuniętego mu swego czasu przez wybitnego posła i intelektualistę PiS, Joachima Brudzińskiego, pomysłu maskotki w postaci "zgorzkniałego wyliniałego wezyra", lecz własnomózgnie wykreował oryginalną koncepcję jakże sympatycznego i pożytecznego stworzenia - trzmiela (łac.: Bombus).

Genezę tego niespotykanie genialnego pomysłu Dorn wyjaśnia następująco:

Ten głęboko przemyślany projekt maskotki, oprócz oczywiście oczywistej funkcji pijarowej, posiada również walor niesłychanie celnej metafory, która - przez analogię do dostojnego i statecznego sposobu przemieszczania się trzmiela - niewątpliwie odnosi się do lotności partii i jej członków.

Oczywiście oczywiste jest, że niezbędnym uzupełnieniem kampanii promocyjnej partii powinien być jej hymn. Należy wyrazić nadzieję, że - trzymając się przyjętej konwencji - pan Dorn wykorzysta w tym charakterze znany utwór muzyczny "Lot trzmiela", skomponowany przez wybitnego i cenionego autora wielu romantycznych szlagwortów, Nikołaja Andriejewicza Rimskiego-Korsakowa (ros.: Николай Андреевич Римский-Корсаков).

Przeciwdziałanie zagrożeniom

Dysponując głęboką i jedynie słuszną świadomością zagrożeń, w obliczu których może stanąć partia, w szczególności pamiętając o błyskotliwie zdiagnozowanym przez siebie jeszcze w styczniu 2008 r. niespotykanie groźnym zjawisku postępującej susłoizacji PiS, która w efekcie doprowadziła go do opuszczenia szeregów Najlepszej Partii Świata, jak również mając na względzie ohydną palikotyzację Platformy Obywatelskiej, pan Dorn już teraz podejmuje działania zapobiegawcze, przewidująco starając się nie dopuścić do dornizacji nowej partii.

O tym szlachetnym zamiarze Ludwik Dorn poinformował społeczeństwo również w swym wystąpieniu założycielskim przed kamerami TVN 24:

  • "Chciałbym to przedsięwzięcie odpersonalizować, oddornić."

Ciekawostki

Założenie nowej partii przez Ludwika Dorna, a także jego wcześniejsze działania mające na celu reformę PiSunaturalną konsekwencją słów byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który przed przedterminowymi wyborami w 2007 roku zaapelował:

"Jarosławie Kaczyński, Ludwiku Dorn, Sabo, nie idźcie tą drogą".

Muzeum z niecierpliwością oczekuje informacji na temat roli suki Saby w nowej partii. Być może Saba zostanie wiceprezesem albo sekretarzem w nowej partii.

Uaktualnienie

Suka Saba zmarła w dniu 27.05.2009 [1]. W związku z tą przykrą okolicznością Muzeum składa Panu Marszałkowi Dornowi kondolencje. Wyrażamy też nadzieję, że w nowej partii znajdzie się miejsce dla burej suki oraz Irasiada.

Patrz też

Linki zewnętrzne