PiSjonarz

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

PiSjonarz - zadeklarowany PiSjanista, który w poczuciu misji toczy w realu (główne poletko to TVP) i w internecie swą prywatną walkę z Układem, Tymczasowym Rządem Okupacyjnym i Donaldu Tusku. PiSjonarze zazwyczaj są anonimowi i działają w ukryciu, jako że ujawnienie tożsamości naraziłoby ich na poważne niebezpieczeństwo, poczynając od szykan władz okupacyjnych, aż po groźby karalne, a nawet groźby śmierci.

Wbrew oszczerczym pogłoskom PiSjonarze za swą ciężką, mrówczą pracę nie pobierają żadnego wynagrodzenia, a satysfakcję czerpią jedynie z obserwowania bezsilnych, wściekłych ataków popleczników Donaldu Tusku. Muszą jednak uważać, aby nie zostać zdemaskowanymi przez "Der Dziennik", jak to się przytrafiło PiSjonarce Katarynie, czyli Katarzynie Sadło, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którą "Der Dziennik" szantażował, a potem podstępnie ujawnił jej tożsamość.

Dzieje Lucusia, pierwszego wolskiego PiSjonarza, jeszcze ery przedinternetowej, opisał Sławomir Mrożek w opowiadaniu "Ostatni husarz". Jednak absolutnym Numerem 1 wśród PiSjonarzy jest wciąż nieuchwytny, wymykający się sidłom siepaczy, niezmordowany i tajemniczy Don Antonio.


Charakterystyczne zachowania i cechy PiSjonarza

Lista wybitnych PiSjonarzy i ich poletka

  1. Stanisław Janecki - TVP
  2. Jacek Karnowski - Komentowości TVP
  3. Marzena Paczuska - Komentowości TVP
  4. Jan Pospieszalski - TVP
  5. Marek Pyza - Wiadomości TVP
  6. Bartosz Wróblewski - Komentowości TVP
  7. Jacek Kurski - Komentowości TVP
  8. Krzysztof Ziemiec - Komentowości TVP
  9. Danuta Cholecka - Komentowości TVP

Patrz też