Polityczne i medialne karły

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Polityczne i medialne karły - nowoczesny związek frazeologiczny z repozytorium nowomowy, określający te wszystkie podłe i zdradzieckie indywidua, które nie popierały prezydenta i jego polityki, a nawet ośmielały się go krytykować lub z niego kpić, bezczelnie udając jednocześnie autorytety.

Wyrażenie P. m. k. jest antonimem innego niebywale użytecznego elementu nowoczesnej nowomowy - zwrotu "Prawi Polacy".

Geneza

Karły A.D. 1945

Wyrażenie P. m. k. niewątpliwie ma swoje korzenie w propagandowym haśle z okresu wczesnej PRL, otwierającym oszczy ówczesnego społeczeństwa na reakcyjną i wrogą działalność Armii Krajowej, która podniosła rękę na podstawy władzy ludowej.

To historyczne hasło po raz pierwszy użyte zostało wobec żołnierzy Armii Krajowej na opublikowanym w 1945 roku plakacie zatytułowanym "Olbrzym i zapluty karzeł reakcji", autorstwa jednego z najwybitniejszych prekursorów obowiązującego obecnie nurtu patriotycznej sztuki PiSjanistycznej, Włodzimierza Zakrzewskiego.

Oprócz rzucającej się w oszczy wspólnoty semantycznej tych dwóch wyrażeń, każdy rozsądnie myślący Wolak i patriota z łatwością znajdzie kolejne oczywiście oczywiste analogie pomiędzy nimi oraz okolicznościami i sposobami ich publikacji:

  1. Zarówno "Zaplute karły reakcji" (żołnierze AK), jak i "Polityczne i medialne karły", wystąpili przeciwko jedynie słusznemu programowi, jedynie słusznej partii (1945 - PPR, 2010 - PiS)
  2. Zarówno Z. k. r., jak i P. m. k. stanowią w Narodzie znikomą mniejszość, co w szczególności dotyczy tych ostatnich: 18 osób wśród około 38 milionów Wolaków stanowi zaledwie 0,000047 % populacji
  3. Podobnie jak działania reakcyjnej AK wobec jedynie słusznej władzy ludowej, haniebne akcje P. m. k. wymierzone w jedynie słuszną filozofię PiSjanizmu, z góry skazanena niepowodzenie
  4. Oba wyrażenia miały swoje źródło w spontanicznych reakcjach społeczeństwa i były wyrazem powszechnego i jedynie słusznego oburzenia społecznego na wywrotowe działania sterowanych przez odwetowców z Bonn wrogów ludu (1945) oraz manipulowanych przez agentów KGB i BND wrogów narodu (2010)
  5. Oba wyrażenia opublikowane zostały w wykorzystaniem ulicznych środków przekazu - plakatu (1945) oraz druku ulotnego (2010), choć w zupełnie różnych warunkach: w roku 1945 siły postępu miały do dyspozycji działające oficjalnie drukarnie, zaś w roku 2010 działający w podziemiu Ruch Oporu, w obawie przed brutalnymi represjami okupantów, zmuszony był drukować swoje ulotki w pełnej konspiracji, co zresztą musiało znaleźć swoje odbicie w ich - charakterystycznej dla wydawnictw podziemnych - jakości (druk czarno-biały, niezbyt precyzyjny fotoskład, odręczne dopiski na ulotce)
  6. Choć w obecnej sytuacji zniewolenia Wolski i jej okupacji przez najemników Unii Europejskiej pozornie nie wydaje się to oczywiste, to jednakowoż absolutnie pewne jest, że po odzyskaniu umęczonej Ojczyzny przez patriotów z Ruchu Oporu, dojdzie do przykładnego, a więc srogiego (choć z pewnością sprawiedliwego) ukarania wszystkich przedstawicieli przestępczej szajki politycznych i medialnych karłów. W szczególności Wolacy z pewnością liczyć mogą na przeprowadzenie przy podniesionej kurtynie, kolejnego już, nie mniej uczciwego - po "Procesie Szesnastu" (Moskwa 1945) oraz "Procesie Siedemnastu" (Radomsko 1946) - sequelu (wym.: sikłelu), w ramach zapoczątkowanej ponad 60 lat wcześniej serii - "Procesu Osiemnastu"

Funkcje i zastosowania wyrażenia

Zasadnicza funkcja wyrażenia P. m. k. jest w sposób oczywiście oczywisty analogiczna do funkcji hasła z 1945 roku i polega na wskazaniu patriotycznie zorientowanej miażdżącej większości społeczeństwa tych sił i środowisk, które czynnie, przy pomocy haniebnych metod, przeciwstawiają się jedynie słusznej polityce sił wolności i postępu.

W latach 1945 - 1955, prawdziwy postęp reprezentowany był przez PPR, a następnie (po jej zjednoczeniu z PPS) przez PZPR, zaś w roku 2010 wszystkie postępowe siły skupione są w szeregach Prawa i Sprawiedliwości - partii śmiało i z sukcesami kontynuującej wielkie dzieło i szczytne ideały PZPR, przejawiające się w szczególności w błyskotliwie zdefiniowanej już przez towarzysza Lenina zasadzie egalitaryzmu socjalistycznego, występującego obecnie pod kryptonimem "Solidarne państwo".

Zwrot P. m. k. znajduje również szerokie zastosowanie jako jedno z głównych narzędzi jednoczenia społeczeństwa i zasypywania głębokich podziałów, jakie w ramach dezintegrowania Narodu Wolskiego usiłują stworzyć liberałowie z przestępczej Platformy Obywatelskiej.

Powszechnie wiadomo bowiem, że dla przezwyciężenia uporczywie podsycanych przez wrogów narodu z przestępczej Platformy Obywatelskiej podziałów i przywrócenia wspólnoty narodowej Wolaków oraz ich integracji wokół ideałów IV RP, niezbędne jest przede wszystkim precyzyjne i jednoznaczne wskazanie linii tych podziałów oraz tych grup społecznych, które dla zasypania podziałów muszą zostać bezwzględnie nawrócone lub wyeliminowane.

Przykłady perfekcyjnego zastosowania zwrotu lub jego derywatów

  1. "Częstokroć wobec najrozmaitszych nacisków i presji, [...] w obliczu różnych "ulic i zagranic", ci, którzy z racji pełnionych przez siebie w społeczeństwie ról i urzędówodpowiedzialni za strzeżenie tych wartości, powielają postawę Piłata. Uciekają od osobistej odpowiedzialności, a przez to - od autentycznej wolności. Mając zazwyczaj na ustach najprzeróżniejsze frazesy o wolności, okazują się duchowymi karłami" - abp Marek Jędraszewski podczas wielkopiątkowego słowa pasterskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej (07.04.2023)

Aktualna lista politycznych i medialnych karłów

Realizując pomimo zagrożeń swą historyczną misję dokumentowania najbardziej jaskrawych przykładów zdrady narodowej oraz utrwalania w świadomości Narodu nazwisk najgroźniejszych jego wrogów, Dyrekcja Muzeum IV RP postanowiła opublikować pełną listę politycznych i medialnych karłów, będącą na bieżąco aktualizowanym rozszerzeniem oficjalnego materiału zawartego w źródłowej ulotce.

Poniższy wykaz umieszczono również w charakterze przestrogi dla tych wszystkich wrogów lub zmanipulowanych przez wrogów obywateli, którzy chcieliby podnieść rekę1) na którekolwiek z pryncypiów PiSjanizmu, a w szczególności na prezesa-premiera Jarosława Kaczyńskiego. Osoby takie mogą być pewne, że każdy ich haniebny uczynek zostanie udokumentowany, a nazwisko po wsze czasy zapisane w zbiorowej pamięci Narodu i na zawsze okryte hańbą.

Jednocześnie Dyrekcja Muzeum wyraża graniczące z pewnością przekonanie, że zaprezentowana poniżej lista wraz z pozostałą treścią eksponatu, już niebawem wykorzystana zostanie jako porażający materiał dowodowy w nieuniknionym po powrocie do władzy sił wolności i postępu "Procesie Osiemnastu".

Lista nazwisk politycznych i medialnych karłów udających autorytety

  1. Bronisław Komorowski
  2. Stefan Niesiołowski
  3. Julia Pitera
  4. Janusz Palikot
  5. Monika Olejnik
  6. Joanna Senyszyn
  7. Radosław Sikorski
  8. Donald Tusk
  9. Lech Wałęsa
  10. Michał Figurski
  11. Kuba Wojewódzki
  12. Kazimierz Kutz
  13. Małgorzata Środa
  14. Piotr Tymochowicz
  15. Magdalena Kicińska
  16. Katarzyna Kolenda-Zaleska (rzekomo ma 178 cm wzrostu)
  17. Tomasz Lis
  18. Piotr Kraśko
  19. Mikołaj Lizut
  20. Grzegorz Miecugow
  21. Piotr Najsztub
  22. Andrzej Stankiewicz
  23. Dominika Wielowieyska
  24. Jacek Żakowski
  25. Marek Niedźwiecki
  26. Wojciech Mann

Ekspansja skarlenia na kroje Unii Euro Wyimaginowanej Wspólnoty z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak"))

Karły.jpg

Polityczne i medialne karły przyznają sobie nagrody Grand Press 2017

W dniu 13.12.2017 r. wroga wszystkiemu co wolskie sitwa politycznych i medialnych karłów przyznała nagrody Grand Press 2017 kompletnie i z premedytacją ingorując twórczy i jedynie słuszny patriotyczno-narodowy dorobek dziennikarski niegramotnych niepokornych, dobrze zmienionych dziennikarzy i patriotyczno-narodowych mediów:

Dziennikarstwo śledcze: "Śmierć w komisariacie" niejakiego Wojciecha Bojanowskiego ("Superwizjer" TVN24) odkrywający prawdę o śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka

Przypisy

1) 

Patrz też