Polska

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Godło III RP

Polska - legendarna kraina leżąca między rzekami: Odrą i Bugiem oraz między Morzem Bałtyckim i Tatrami. Jej ostatnią stolicą było miasto Warszawa.

Historia Polski

Początek istnienia Polski datuje się na 966 rok, kiedy to książę Mieszko, daleki przodek Jarosława i Lecha Kaczyńskich, wraz ze swoim dworem i wszystkimi poddanymi przyjął chrzest. To wiekopomne wydarzenie rozpoczęło święty sojusz tronu z ołtarzem, który (z krótkimi niechlubnymi przerwami, jak wojna Jagiełły z Zakonem Najświętszej Maryi Panny czy 45 lat PRL), przetrwał dłużej niż sama Polska.

1000 lat historii Polski dobitnie pokazuje, iż do jej największych wrogów należeli wszyscy dalsi i bliżsi sąsiedzi: Czesi i Słowacy (zawsze pozostający w cieniu przodujących w świecie polskich sarmatów), Litwini (którzy podstępnie ukradli Polsce Wilno), Ukraińcy (którzy podstępnie wymordowali lwowskich harcerzy oraz do tej pory nie chcą zwrócić kosztów przewozu osób i mienia w ramach akcji Wisła), Białorusini (którzy zawsze zazdrościli Polsce dobrobytu), Francuzi i Anglicy (którzy wbili Polsce nóż w plecy nie pomagając wyzwolić Ojczyzny w czasie II wojny światowej), a przede wszystkim Rosjanie i Niemcy oraz spokrewnieni z nimi Austriacy, którzy zawsze czaili się by Polskę niszczyć, gnębić, okradać i w ogóle wymazać z historii Europy.

Oto jak widzi Polskę francuskie pismo "Rothas"

Polska... znajdujemy się w świecie absurdu. To kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju. To ojczyzna ludzi, którzy odbudowali swoją stolicę według obrazów Canaletta. Polska ma dwa razy więcej studentów niż Francja, ale inżynier zarabia tam mniej niż przeciętny europejski robotnik. To kraj, w którym mieszkaniec wydawał do niedawna dwa razy więcej niż zarabiał, gdzie pensje nie przekraczają ceny trzech par dobrych butów, a obcy kapitał pcha się drzwiami i oknami. W kraju, w którym cena samochodu przekracza zwykle trzyletnie zarobki, trudno jest znaleźć miejsce na parkingu. Rządzą w nim byli socjaliści, a święta kościelnedniami wolnymi od pracy. Ponad 3,5 mln Polaków wyjeżdża na wczasy za granicę. Kraj, w którym z kelnerem porozmawiasz po angielsku, z kucharzem po francusku, a z jakimkolwiek przedstawicielem rządu bez tłumacza się nie obejdzie. Polacy! Jak wy to robicie?

Ewolucja Narodu

Wieloletnie knowania wrogich sił, choć naród polski upodliły, to jednak nie złamały do końca. U zarania XXI wieku pojawiły się iskierki nadziei na odnowę moralną, które nieliczni uczciwi ludzie złożyli w ręce dwóch braci bliźniaków Zjawiska biologicznego, którzy niczym rzymscy Remus i Romulus przejęli rządy i z grupą prawowiernych polityków PiS-u rozpoczęli budowanie nowego Narodu i nowej Polski - IV RP. Symbolem tych przemian jest zmiana nazwy Polska na Wolska, która to nazwa czyni jeszcze wymowniejszym porównanie życia Braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego do Remusa i Romulusa - twórców Imperium Rzymskiego.

Historyczna przemiana Polski w Wolskę ukazana w trakcie

Wypełnienie się historii

Za datę końca istnienia Polski przyjmuje się 4 czerwca 2006, kiedy to na II kongresie PiS Jarosław Kaczyński proklamował koniec tego, co Stare, a powstanie nowego, doskonalszego państwa - Wolski.

Powrót Polski

21 października wrogowie narodu, głównie masoni, PO, PSL, LiD, skupieni w tajnej organizacji Potężny front i wspierani przez warszawską hołotę oraz naskórkowy elektorat, dzięki wielkiej manipulacji, zawłaszczyli z powrotem Wolskę. Dorwawszy się w szaleńczy sposób do stołków zniszczyli oni cały jej dobrobyt i szczęście i przywrócili nazwę "Polska".

Patrz też

Linki zewnętrzne