Prezydent e-podpisuje

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
W związku z tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego w katastrofie lotniczej polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10.04.2010, edycja eksponatu została zablokowana, a jego treść odpowiada stanowi na dzień 09.04.2010


Wprowadzenie

Jak doskonale pamiętają wszyscy prawdziwi patrioci i sympatycy Ruchu oporu, w dniu 22.12.2008 Kancelaria Prezydenta z dumą poinformowała o niesłychanym osiągnięciu Lecha Kaczyńskiego, jakim było odebranie wystawionego przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego wraz z kartą kryptograficzną, zwanego powszechnie podpisem cyfrowym lub e-podpisem.

Oczywiście oczywiste jest dla każdego, że posługiwanie się tak supernowoczesną i wyrafinowaną technologią komputerową, wymaga nie lada zdolności, niebywałej bystrości umysłu oraz porażającej wiedzy specjalistycznej, której opanowanie zajmuje przeciętnemu człowiekowi długie lata.

Tym większą dumą napawać powinna wszystkich patriotów wspaniała wiadomość, że dzięki przyspieszonym i niesłychanie intensywnym kursom, nauka perfekcyjnego posługiwania się e-podpisem zajęła naszemu umiłowanemu prezydentowi zaledwie niewiele ponad rok. Poinformowała o tym z satysfakcją w specjalnym komunikacie na stronie internetowej www.prezydent.pl w dniu 13.01.2010 Kancelaria Prezydenta.

Dla zachowania pełnej prawdy historycznej o tej niespotykanie doniosłej dla całej Wolski chwili, poniżej zacytowano pełny tekst wiekopomnego komunikatu.

Prezydent używa e-podpisu

"W środę prezydent Lech Kaczyński użył elektronicznego podpisu przy postanowieniu o nadaniu Złotego Krzyża Zasługi.

W komunikacji elektronicznej cyfrowy podpis zapewnia autoryzację osoby podpisującej dokument, a dzięki zastosowaniu specjalnego szyfrowania danych bezpieczeństwo komunikacji wzrasta w porównaniu z tradycyjnymi dokumentami.

Oznacza to ograniczenie do minimum możliwości ingerencji osób trzecich w treść przesyłanych dokumentów, ich poufność oraz pewność co do osoby dokonującej podpisu.

Prezydencki elektroniczny podpis, w skład którego wchodzi certyfikat kwalifikowany podpisu elektronicznego, wraz z kartą kryptograficzną, został wystawiony Lechowi Kaczyńskiemu przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A."

Fotoreportaż z doniosłego aktu

W ramach stałej i harmonijnej współpracy Muzeum IV RP i Kancelarii Prezydenta na polu krzewienia patriotycznej myśli PiSjanistycznej oraz dzięki niebywałej uprzejmości jej pracowników, Kustoszom Muzeum udało się pozyskać niesłychanie cenny fotoreportaż z wiekopomnej ceremonii historycznego e-podpisania aktu nadania Krzyża Zasługi. Unikatowy ten materiał natychmiast skierowany został do ekspozycji.


Dokumentacja ikonograficzna elektronicznego aktu nadania Krzyża Zasługi
Jak to się do diaska włancza! (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)
Zaraz, zaraz, co to było ten login? (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)
A, znaczy dobrze kompinowałem (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)
A co tu robi karta do matkomatu? (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)
Tera trzeba się skupić, bo znowu Krzyż dostanie Jaruzel (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)
Yes yes yes! Udałosie! (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)

Patrz też

Linki zewnętrzne