Prorosyjskie lobby

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Członkowie prorosyjskiego lobby w tajnym lokalu kontaktowym

Prorosyjskie lobby - ściśle tajna organizacja terrorystyczna działająca w Wolsce na rzecz interesów Rosji, utrzymywana przez KGB i rosyjskich oligarchów.

Członkowie tej nielegalnej organizacji poprzez swoje skryte działania powodują, że cała działalność Tymczasowego Rządu Okupacyjnego oraz wszelkie decyzje podejmowane przez Sejm, podporządkowane są zasadniczemu celowi rosyjskich imperialistów, jakim niewątpliwie jest stopniowe podporządkowywanie Wolski wpływom politycznym i gospodarczym Rosji, a w konsekwencji całkowite jej wymazanie z mapy świata i oddanie pod wieczyste panowanie rosyjskie.

Z drugiej strony, termin P. l. jest niesłychanie użytecznym wyrażeniem nowomowy, które pozwala na szybkie, jednoznaczne i bezdyskusyjne wskazywanie ludowi i piętnowanie wszelkiej maści wrogów narodu, bez konieczności dokładniejszego zagłębiania się w niepotrzebnie narzucane przez określone siły subtelności interpretacyjne.

Synonimy i wyrażenia bliskoznaczne

Ważniejsze synonimy i wyrażenia bliskoznaczne do terminu P. l. funkcjonujące obiegu oralnym, przedstawiono poniżej:

Zdemaskowanie prorosyjskiego lobby

Pierwsza nieśmiała wzmianka o działaniu w Wolsce struktur P. l. pojawiła się w dniu 08.07.2008 na łamach "Naszego Dziennika", gazety powszechnie znanej z głębokiego patriotyzmu, a także bezkompromisowego i wytrwałego tropienia wrogów narodu oraz innych zboczeńców.

W rozmowie z dziennikarzami gazety, próbę obnażenia tej dywersyjnej organizacji podjął wybitny patriota, ekspert Instytutu Sobieskiego w dziedzinie polityki, Andrzej Maciejewski:

Ze względu na fakt, że pan Maciejewski dysponował tylko jednym porażającym dowodem na działanie P. l., którym było jego oświadczenie, że Tymczasowy Rząd Okupacyjny Donaldu Tusku na pewno nie dopuści do instalacji tarczy antyrakietowej w Wolsce, jak również wobec wszechwładnej cenzury ze strony okupantów, niepodważalnego faktu istnienia lobby nie udało się przebić do świadomości społecznej.

Dopiero znamienne okoliczności, towarzyszące brutalnemu zamachowi na prezydenta Kaczyńskiego ze strony służb specjalnych Rosji, w pełni uświadomiły postępowym siłom Narodu, że lobby takie w Wolsce działa i ma się doskonale.

Szczególnie trafnie zwrócił na to uwagę Lech Kaczyński, który omawiając w dniu 24.11.2008 na konferencji prasowej w Kancelarii Prezydenta swoje legendarne już dokonania podczas wyprawy narodowo-wyzwoleńczej do Gruzji, nie zważając na możliwe represje, przedstawił porażające dowody na istnienie P. l.:

Przedstawiona powyżej powiedź, oprócz funkcji demaskatorskiej, posiada również walor instrukcji jak rozpoznawać członków P. l., gdyż precyzyjnie informuje, że o przynależności do lobby świadczy zadawanie pytań.

Ewidencja ważniejszych porażających dowodów na istnienie Prorosyjskiego lobby

Kolejne porażające dowody na istnienie i działanie P. l. w Wolsce oraz Europiesystematycznie prezentowane społeczeństwu przez największych wolskich patriotów, którzy z narażeniem zdrowia i życia tropią tajnych współpracowników tej dywersyjnej organizacji.

 1. 24.11.2008 - błyskotliwe obnażenie P. l. przez prezydenta niemal natychmiast potwierdził swoim niekwestionowanym autorytetem jego bezpośredni przełożony, Jarosław Kaczyński, który tego samego dnia, podczas konferencji prasowej w Krośnie autorytatywnie oznajmił:
 2. 27.11.2008 - miażdżącądiagnozę Wielki Brat w całej rozciągłości potwierdził w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia, w której stwierdził:
 3. 25.11.2008 - czołowy poseł PiS, Wybitny Wolak i niekwestionowany autorytet moralny, Jacek Kurski w rozmowie z Grzegorzem Ślubowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia nie zawahał się ujawnić, że:
 4. 25.11.2008 - o tym, że istnienie P. l. nie jest jedynie faktem hipotetycznym, ale oczywiście oczywistą oczywistością, świadczy również kolejna wypowiedź prezydenta, który w "Magazynie 24 Godziny" na antenie TVN 24, potwierdził porażającą prawdę, zapowiadając w dodatku przeprowadzenie śledztwa i - wychodzące naprzeciw oczekiwaniom dziesiątków milionów Wolaków - przykładne ukaranie winnych:
 5. 27.11.2008 - w sprawie istnienia P.l. nie mogło zabraknąć głosu wybitnego specjalisty ds. sowieckich agentów, lobbystów i wrogów narodu, Antoniego Macierewicza. Oddając hołd prezydenckiemu bohaterstwu podczas operacji gruzińskiej, powiedział on na antenie Polskiego Radia, w audycji "Salon Polityczny Trójki":
 6. 04.12.2008 - porażające dowody działania P. l. ujawnił też po raz kolejny Jarosław Kaczyński, który w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia stwierdził:
 7. 16.03.2009 - Jarosław Kaczyński ponownie podkreślił w rozmowie z Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia:
 8. 07.07.2011 - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w wywiadzie dla portalu "Gazety Polskiej" po raz kolejny w perfekcyjny sposób udowadnia istnienie prorosyjskiego (i nie tylko) lobby:
 9. 21.05.2014 - dzięki bezprzykładnej wytrwałości i determinacji Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, Wolacy mogą zdać sobie sprawę, że prorosyjskie lobby jest wieczne ...:
 10. 22.07.2014 - ... na co porażające dowodyoczywiście oczywiste:
 11. 17.02.2015 - "Kopacz, Schetyna i Komorowski to usłużni pomocnicy prorosyjskiej polityki" - Anna Fotyga w rozmowie z "Rzeczpospolitą"
 12. 11.01.2019 - "Jest niepokojące kształtowanie się lobby prorosyjskiego w Polsce. W sposób oczywisty, bardzo agresywnie, wypowiadają się byli generałowie. Jeśli były dowódca wojsk polskich pan generał Różański występuje przeciwko obronie terytorialnej, przeciwko przeniesieniu sił na wschodnią flankę, przeciwko przekopie Mierzei Wiślanej, czyli otwarciu polskiej drogi na Bałtyk, to mamy do czynienia z bardzo poważnym zaangażowaniem" - Antoni Macierewiczrozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Polskiego Radia

Formy działania Prorosyjskiego lobby

Analizując treść przedstawionych powyżej wypowiedzi najwybitniejszych ekspertów, z łatwością określić można najważniejsze formy i metody działania, jakimi niewątpliwie są:

 1. nieprzyjmowanie a priori jedynie słusznego założenia, że za wszelkie zło na świecie (obok Platformy Obywatelskiej oczywiście), odpowiada Rosja i kierujący jej zbrodniczym reżimem Putin
 2. nieprzyjmowanie a priori jedynie słusznego założenia, ze prezydent (a tym bardziej jego szef) we wszystkich sprawach mają zawsze rację
 3. zadawanie pytań
 4. niezgadzanie się z jedynie słuszną polityką zagraniczną prezydenta

Stirlitz na usługach lobby

Oburzający materiał propagandowy dla lobbystów: nie dość, że agent, to jeszcze w niemieckim mundurze

Jesienią 2008 roku, w okresie poprzedzającym bohaterski rajd Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych IV RP na rosyjsko-osetyjskie pozycje umocnione w Gruzji, działania lobby uaktywniły się w sferze propagandy filmowej. Nie można bowiem uznać jedynie za zbieg okoliczności jednoczesnego wystąpienia następujących działań, skrytych pod płaszczykiem rozpowszechniania kultury zza wschodniej granicy Wolski:

Ta wymierzona w podstawy bytu i niezależności Wolski akcja propagandowa poniosła jednak druzgocącą klęskę, gdyż nie powstrzymała bohaterskiego natarcia Lecha Kaczyńskiego, a osetyjsko-rosyjskie siły pierzchły przed nim w popłochu.

Patrz też

Linki zewnętrzne: