Przesadzanie dębów

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Przesadzanie dębów - nowa inicjatywa obywatelska, edukacyjna i proekologiczna jednego z najbardziej zasłużonych dla budowy IV RP Odnowicieli - Przemysława Edgara Gosiewskiego - ogłoszona 21.05.2008 w gminie Busko-Zdrój, zgodnie z najlepszymi tradycjami komunikowania się ze społeczeństwem, najpierw dziennikarzom, a dopiero potem samym zainteresowanym.

Przesłanka rodząca inicjatywę

Szesnaście "Dębów Pamięci" posadzono przy szkołach w mieście i gminie Busko-Zdrój w ramach programu "Katyń - ocalić od zapomnienia". Taka lokalizacja nie podoba się m.in. Katarzynie Gadawskiej, której wuj i dziadek zostali zamordowani przez NKWD. Wuj był naczelnym lekarzem uzdrowiska. W Katyniu zginął też wicedyrektor szpitala Górka.

Wielka premiera

Dostrzegając konieczność zdecydowanej obrony praw mniejszości, zgodnie z zasadami propagowanymi od lat przez Naczelnego Demokratę IV RP, do burmistrza wystąpił niezwłocznie poseł Eko-kato-Edgar.

Poseł uczynił to w jedynie właściwy dla siebie oraz w pełni zgodny ze standardami IV RP sposób: pismo do burmistrza Piotra Wąsowicza otrzymały już ścierwojady, do samego adresata jeszcze nie dotarło.

Wyważone pismo

Demagogiczna odpowiedź burmistrza

Antypismo, czyli próba storpedowania jedynie słusznej inicjatywy

W odpowiedzi na jedynie słuszną inicjatywę obywatelską, edukacyjną i proekologiczną Eko-kato-Edgara przedstawioną błyskotliwie w "Faktach" TVN i "Dzienniku", w których - jak napisał Skąpski - parlamentarzysta twierdził, że występuje w imieniu Rodzin Katyńskich i przedstawia ich wolę, którą "należy uszanować", Federacja Rodzin Katyńskich oprotestowała publiczne wystąpienia - w jej imieniu - świętokrzyskiego posła PiS Eko-kato-Edgara. Odcięła się też od stanowiska szefa klubu PiS w sprawie "dębów pamięci", posadzonych w Busku-Zdroju dla upamiętnienia zbrodni katyńskiej.

Skąpski bezczelnie przypomniał w swoim liście, że Federacja Rodzin Katyńskich jest apolityczna i nigdy nikogo nie upoważnia do występowania w jej imieniu.

Od przesadzania do sadzenia!

W dniu 06.07.2019, na zakończonej tradycyjnym gigantycznym sukcesem konwencji Naszej Partii w Katowicach (niem.: Kattowitz, śl.: Katowicy), premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, Mateusz Morawiecki, ogłosił urbi et orbi zapierającą dech w piersiach radosną informację, że żadne przesadzanie drzew nie będzie już w Wolsce nigdy nikomu do niczego potrzebne, gdyż megamocny rząd Biało-Czerwonego Obozu jeszcze w 2019 roku, a więc w ciągu niecałych 6 miesięcy (!), posadzipół miliarda nowych, perfekcyjnie zielonych drzew, co zapewni "czyste powietrze, zdrowe powietrze" w gigantycznych ilościach!:

Ta oczekiwana przez cały Naród wspaniała deklaracja, w sposób oczywiście oczywisty zadaje jednoznaczny kłam podłym atakom zwyrodniałych tak zwanych "ekologów" (a faktycznie terrorystów opłacanych przez wrogie mocarstwa i antywolski żydo-masoński spisek) oraz inspirowanej niewątpliwie przez skompromitowanego wolakożercę i niedoszłego - na szczęście - przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, haniebnej anywolskiej krucjcie pod wyssanymi z brudnego palca absurdalnymi zarzutami rzekomego torpedowania rzekomo proekologicznych rzekomych postulatów złowrogiej Unii Euro Wyimaginowanej Wspólnoty z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak"))!.
Innym nie mniej ważnym aspektem tej wspaniałej i kluczowej dla przyszłości IV RP oraz bytu biologicznego Narodu Wolskiego inicjatywy, jest jej wartość pijarowa, polegająca na rozsławieniu imienia Wolski na całym świecie, dzięki ustanowieniu absolutnego i praktycznie nie do pobicia nowego rekordu świata w efektywności sadzalnictwa drzewnego, który wywindowany zostanie do niewyobrażalnego i nienotowanego w dziejach światowego zalesialnictwa poziomu: licząc od dnia 07.07.2019 do końca 2019 roku, drzewa sadzone będą w średnim tempie 32,69 sztuk na sekundę (!), i to łącznie z wyhodowaniem, przygotowaniem i przetransportowaniem do rejonów zalesiania 500 milionów sadzonek!

Patrz też

Linki zewnętrzne