Pytania o Palikota

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie

W krytycznych czasach niespotykanego w dziejach Wolski ataku nienawiści i niebywałej agresji okupantów w stosunku do przywódców odradzającego się po haniebnym zamachu smoleńskim społeczeństwa, bardzo ważne staje się uświadamianie całemu Narodowi ogromu zła wyrządzonego dawniej i czynionego obecnie przez czołowych czynowników reżimu.

Jedną z najbardziej przydatnych form rozpowszechniania najprawdziwszej prawdy o rzeczywistych "dokonaniach" wrogów narodu, jest zadawanie tak zwanych "trudnych pytań", które w niespotykanie prosty sposób demaskują prawdziwe oblicze liberałów z Platformy Obywatelskiej.

Bohaterska akcja Prawego Wolaka Pitora24 (pseudonim konspiracyjny: "Pitol")

W dniu 14.07.2010, z zestawem takich właśnie zasadniczych pytań dotyczących znanego zbrodniarza Janusza Palikota, do Muzeum IV RP zgłosił się wybitny Prawy Wolak i zasłużony bojownik PiSlamski Pitor24, w szeregach Ruchu Oporu znany szerzej pod pseudonimem konspiracyjnym "Pitol", który na forum wrogiego portalu dobrepanstwo.pl, uniknąwszy dzięki swemu niebywałemu sprytowi zakusów wszechobecnej we wrogich mediach cenzury, zwrócił się z następującą prośbą:

Ten bohaterski szeregowy sympatyk ogólnonarodowego Ruchu Oporu, od długiego już czasu z narażeniem życia rozpowszechnia jedynie prawdziwą prawdę, stosując wielokrotnie sprawdzone metody faktu hipotetycznego oraz skrótu myślowego, konsekwentnie posługując przy tym z wyjątkowym mistrzostwem najnowocześniejszą technologią informatyczną, znaną ekspertom pod kryptonimem "Copy-Paste".

Realizując jedynie i głęboko słuszny postulat Pitora24 (pseudonim konspiracyjny: "Pitol"), Muzeum IV RP poniżej prezentuje listę tych kluczowych pytań. Dla pełnego zachowania autentyczności prezentowanego materiału, zachowano jego oryginalne słownictwo, pisownię oraz zawartość merytoryczną, nie elieminując ewentualnych powtórzeń.

Jednocześnie, dla zapewnienia zwiedzającym jak najpełniejszej informacji o prawdzie naszych czasów, pytania przekazane przez Pitora24 (pseudonim konspiracyjny: "Pitol") zaopatrzono w odpowiedzi, które opracowane zostały przez wyspecjalizowany zespół Kustoszy Śledczych, na podstawie szczegółowej kwerendy w zasobach zaprzyjażnionego siostrzanego Instytutu Pamięci Narodowej oraz kwerend w Archiwum Akt Nowych, Muzeum w Oświęcimiu (niem.: Auschwitz) i Muzeum na Majdanku.

Pytania o Janusza Palikota

 1. Czy to prawda, że Marian Palikot, ojciec Janusza Palikota, w czasie IIbył szmalcownikiem i za pieniądze wysyłał polskich Żydów do Majdanka i Auschwitz?
 2. Czy to prawda, że w latach 1945-47 Marian Palikot stał się nagle człowiekiem niezmiernie zamożnym? A działo się to w tym czasie, gdy ludzie tracili majątki z powodu zniszczeń wojennych i nacjonalizacji.
 3. Czy to prawda, że Marian Palikot uciekł z Biłgoraja na całe dwa lata, a bezpośrednią przyczyną tej ucieczki, była identyfikacja szmalcowników przeprowadzona przez żołnierzy polskich, na rynku w Biłgoraju?
 4. Czy to prawda, że niejaki Jakub Schumann, polski Żyd, szantażowany i wydany przez Mariana Palikota nazistom, cudem ocalały z transportu do obozu koncentracyjnego, odwiedził rodzinę Palikotów w roku 1963?
 5. Czy to prawda, że Jakubem Schumannem natychmiast zajął się przyjaciel rodziny Palikotów, członek KM PZPR Dechnik?
 6. Czy to prawda, że po tej interwencji losy Jakuba Schumannanieznane?
 7. Czy to prawda, że Marian Palikot był alkoholikiem i przyczyną jego śmierci było przysłowiowe "zapicie na śmierć"?
 8. Czy top prawda, że nieprzytomnie pijany Marian Palikot zmarł na chodniku?
 9. Czy to prawda, że Janusz Palikot był świadkiem śmierci swojego ojca Mariana Palikota i nie udzielił ojcu pomocy?
 10. Co stało się z majątkiem Mariana Palikota? Kto był spadkobiercą i czy pieniądze zdobyte na tak ohydnym procederze zostały zainwestowane w firmy Janusza Palikota?
 11. Czy z powodu przeżyć z dzieciństwa i wychowania odebranego od ojca mordercy i alkoholika, Janusz Palikot nie doznał trwałego urazu psychicznego?
 12. Czy Janusz Palikot powinien poddać się badaniom w klinice psychiatrycznej, aby sprawdzić jaki wpływ ma przeszłość ojca mordercy i alkoholika, na obecną działalność Janusza Palikota, która nosi znamiona poważnych zaburzeń psychicznych.
 13. Czy ciało Mariana Palikota nie powinno być ekshumowane, aby zbadać przyczynę śmierci i ewentualny udział osób trzecich, w tym Janusza Palikota?
 14. Czy to nie dziwne, że Janusz Palikot syn alkoholika, który widział tragedię ojca i własną, buduje fabrykę z tanim alkoholem, przyczyną milionów podobnych nieszczęść? Czy takie zachowanie nie świadczy o wyjątkowo cynicznej naturze Janusza Palikota, chęci zysku za wszelką cenę przypominającej zachowania ojca?
 15. Czy Janusz Palikot chcąc odkupić winy ojca, nie powinien zamieścić na swoim blogu fotografii swojego ojca, aby poszkodowani przez Mariana Palikota Żydzi oraz ich krewni, mogli rozpoznać swojego oprawcę?
 16. Czy Janusz Palikot, który najprawdopodobniej zainwestował brudne i krwawe pieniądze Mariana Palikota, nie powinien wypłacić rodzinom prześladowanych Żydów odszkodowania?
 17. Czy to prawda, że matka Janusza Palikota, Czesława Emilia Palikot, była ocalałą więźniarką nazistowskiego obozu zagłady KL Lublin na Majdanku?
 18. Czy to prawda, że ojciec Janusza Palikota, Marian Palikot, był antysemitą, który na takich tragediach jaką cudem przeżyła matka Janusza Palikota, zarabiał brudne pieniądze?
 19. Czy to prawda i wielka rodzinna tajemnica, że to Marian Palikot sprzedał swoją przyszłą żonę nazistom?
 20. Czy to prawda, że bezpośrednią przyczyną alkoholizmu Mariana Palikota, były wyrzuty sumienia wywołane jego dawną haniebna działalnością szmalcownika?
 21. Czy Janusz Palikot dowiedział się o rodzinnej tragedii, gdy był nastolatkiem i to było bezpośrednią przyczyną jego niezrozumiałego zachowania, młodzieńczego buntu, w wyniku czego został usunięty z liceum?
  • Tak, dowiedział się i to było przyczyną.
 22. Czy to prawda, że ojciec Janusza Palikota wstąpił do PZPR w czasach stalinowskich i był członkiem partii, aż do roku 1982?
 23. Czy to prawda, że Marian Palikot był synem prostych chłopów, głęboko wierzących katolików i antysemitów, a sam przywiązywał do wartości narodowych i katolickich fanatyczną wręcz wagę. Czy to jest przyczyna awersji Janusza Palikota do idei endeckich i religii katolickiej, które kojarzą mu się ze szmalcownikiem i alkoholizmem?
 24. Czy to prawda, że matka Janusza Palikota jest polską Żydówką, a sam Palikot wstydzi się tego i wypierał wiele razy, chociaż nie ma żadnych racjonalnych powodów, zwłaszcza w kontekście głoszonych przez niego poglądów otwartości i tolerancji dla mniejszości?
 25. Czy to prawda, że Janusz Palikot publicznie zwracał się do swojej matki "proszę Pani"?
 26. Czy to prawda, że Marian Palikot był umieszczony na liście izraelskich organizacji ścigających zbrodniarzy wojennych?
 27. Czy to prawda, że Janusz Palikot był świadkiem śmierci ojca i nie udzielił pomocy ojcu, pozostawiając go na chodniku, ponieważ uznał, że ten jest po prostu i jak zwykle pijany?
 28. Czy Marian Palikot ma na rękach krew polskich Żydów?
 29. Czy Janusz Palikot jest ojcobójcą, synem mordercy, alkoholika i matki Żydówki, którą pogardza, a histeryczny strach przed ujawnieniem tych faktów, jest przyczyną jego choroby psychicznej?
 30. Czy Janusz Palikot zgodzi się na badanie wariografem, w czasie odpowiedzi na te pytania?
 31. Czy Janusz Palikot zgodzi się poddać badaniu w klinice psychiatrycznej?

Patrz też