Radosław Sikorski

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Radku, zostań, błagam!

Radosław Sikorski vel Radek vel Radek-Zdradek vel Szpak, vel Mąż Swojej Żony vel Sikor - polityk i mąż stanu Wolski, były wiceminister, były minister i były Brytyjczyk (zrzekł się obywatelstwa). Znajomy Rona Asmusa.

Powołany, a następnie odwołany, jako minister obrony narodowej Wolski, żonaty i dzieciaty, zamieszkuje posiadłość niedaleko Nakła nad Notecią, czym wypełnia swe arystokratyczne powinności.

W dniu 12.09.2007 Sikorski dokonał aktu zdrady, graniczącego z próbą przewrotu. Ogłosił, że wystartuje w wyborach do Sejmu z listy PO, deklarując jednocześnie:

Te kłamliwe wypociny zdrajcy niemal natychmiast przygwoździł wybitny mąż stanu i erudyta, minister obrony narodowej, Aleksander Szczygło, który 13.09.2007 obnażył brutalna prawdę o karierze pana Sikorskiego:

Natomiast Marszałek Ludwik Dorn, wybitny hodowca i ogrodnik stwierdził:

Haniebny akt zdrady stanowił jaskrawą niewdzięczność za wsparcie Naszej Ręki i był szczególnie bolesny w sytuacji, kiedy premier błagał pana Radka o pozostanie w Partii, całując go po rękach, po czym ograniczył się do dobrotliwej połajanki.

Niestety, wyborcy poparli Sikorskiego w wyborach i tym samym nie dali odporu temu kompromitującemu czynowi, inspirowanemu przez szarą sieć i określone siły.

W nagrodę za odrażającą zdradę Donaldu Tusku mianował Radka S. ministrem spraw zagranicznych w Tymczasowym Rządzie Okupacyjnym.

Porażające dowody przestępstw Radosława Sikorskiego, przedstawione przez największe autorytety moralne IV RP

Porażający dowód zdrady. Radek S. obwoził po swojej posiadłości funkcjonariuszy MO!

Realizując swoją zaszczytną misję dokumentowania pełnej prawdy historycznej oraz działając na rzecz uświadomienia Narodowi, jaki los usiłuje zgotować mu Donald Tusk, z inspiracji określonych sił upierający się cynicznie przy mianowaniu zdrajcy i odszczepieńca Sikorskiego na ministerialne stanowisko, Dyrekcja Muzeum IV RP zdecydowała się zaprezentować pełną dokumentację wszystkich ohydnych przestępstw, popełnionych przez rzekomo najlepszego kandydata na ministra spraw zagranicznych:

 1. "[...] zachowanie Sikorskiego można traktować jak rejteradę z trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska w związku z misjami polskich żołnierzy w Afganistanie i Iraku." – minister Zbigniew Wassermann (06.02.2007)
 2. "Jego działanie jako ministra obrony było takie, że chciał ludzi, którzy mieli patenty szkół GRU czy KGB, robić wysokimi dowódcami wojskowymi." - Jarosław Kaczyński (19.09.2007)
 3. "Część rzeczy jest objęta tajemnicą państwową, więc nie mogę ich ujawnić. Przekażę Tuskowi fakty, natomiast on postąpi, jak zechce. Tylko musi pamiętać, że tego rodzaju kandydatury nie sprzyjają współpracy prezydenta z rządem." - Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (31.10.2007)
 4. "Pan Sikorski wyprawił się do USA z premierem Marcinkiewiczem, żeby zyskać od Amerykanów przeszło miliard bezzwrotnej pomocy dla polskiej armii. To był Mount Everest braku profesjonalizmu i infantylizmu. Było jasne, że nie należy tego robić, nic się nie uzyska i obniży się status Polski wobec USA. Bo status żebraczy jest bardzo słabym statusem. [...] Są tajemnice państwowe i proszę mi wybaczyć, ale nic w sprawie Radosława Sikorskiego nie mogę powiedzieć. Chodzi o sprawę o charakterze tajemnicy państwowej w najściślejszym tego słowa znaczeniu." - Jarosław Kaczyński o negocjacjach Sikorskiego z Amerykanami w sprawie tarczy antyrakietowej (02.11.2007).
  Sikorski znany jest z okazyjnego nabywania cennych medali
 5. "Ta jedna wyprawa stawia kwalifikację pana Sikorskiego pod bardzo dużym znakiem zapytania. Było zupełnie oczywiste, że tego nie należy robić, że nic się nie uzyska i co więcej obniży się status Polski wobec Stanów Zjednoczonych. [...] Status żebraczy jest bardzo słabym statusem". - Jarosław Kaczyński o wizycie Sikorskiego w USA (02.11.2007)
 6. "Jestem związany tajemnicą państwową, [...] są także inne, bardzo poważne przyczyny wskazujące na, łagodnie mówiąc, pewne trudności z poczuciem odpowiedzialności" [u Sikorskiego] - Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla Polskiego Radia (02.11.2007)
 7. "Odniosłem wrażenie, że Radosław Sikorski to polityk nastawiony bardzo antyamerykańsko. A gdy Polska leży w strefie, którą Rosja uważa za utraconą przejściowo, a cała Unia Europejska niewiele może Rosji zrobić, powoływanie na szefa MSZ polityka o wyraźnym kompleksie antyamerykańskim jest w najwyższym stopniu nieodpowiedzialne" - Jarosław Kaczyński (03.11.2007)
 8. "Jest zdrajcą. Zachował się podle." - minister obrony narodowej Aleksander Szczygło (03.11.2007)
 9. "Zastrzeżenia pana premiera i prezydentakonkretne. [...] Ponieważ wielokrotnie byłem w sposób kłamliwy i obelżywy bez żadnej przyczyny atakowany przez pana Radosława Sikorskiego, w związku z tym, nie będę się na jego temat wypowiadał." - Antoni Macierewicz dla serwisu "Wirtualnej Polski"(06.11.2007)
 10. "Materiały na Radka Sikorskiego pojawiły się, gdy był jeszcze ministrem obrony. To jest sfera bezpieczeństwa, objęta tajemnicą ścisłą, państwową. Nie możemy rozmawiać o takich sprawach." - Zbigniew Wassermann (09.11.2007)
 11. "Zarzuty i wątpliwości pana prezydenta mają charakter merytoryczny, nie kryminalny, nie bulwersujący obyczajowo czy prawnie. Są udokumentowane faktami." - minister prezydenta Michał Kamiński o kandydaturze Sikorskiego na szefa MSZ w programie "Kawa na ławę" we wrogiej stacji TVN (11.11.2007) [1]
 12. "Informacje dotyczące Radosława Sikorskiego zagrażają interesowi państwa." - Jarosław Kaczyński (12.11.2007)
  Szpiegowski aparat Zorki 5 (który robi kilka zdjęć), którym skorumpowano Radka
 13. "To są zarzuty, po pierwsze, związane z promowaniem i eksponowaniem osób, które zgoła na to nie zasługiwały, z drugiej strony - z proponowaniem różnych, zdumiewających wręcz decyzji, no i po trzecie - z pewną lekkomyślną wiarą w przekazywane informacje przez służby, które w Polsce nie cieszyły się najlepszą opinią." - Lech Kaczyński (12.11.2007)
 14. "Były szef MON Radosław Sikorski rozpowiadał o Afganistanie rzeczy, których dowiedział się od najwyższych władz państwa. [...] Zawiadomienie o przestępstwie [naruszenia tajemnicy państwowej] złożyłem; prokuratura i sąd rozstrzygną sprawę." - Antoni Macierewicz (12.11.2007)
 15. Cała prawda wychodzi na jaw! Prezydent ujawnia, że Sikorski jest systematycznie korumpowany przez władze Rosji, które wręczały mu cenny sprzęt optyczny własnej produkcji (patrz zdjęcie). "Radosław Sikorski często przyjmuje optykę narzuconą przez Rosjan" - w wywiadzie dla "Newsweeka" (18.08.2008)
 16. Dnia 02.09.2008 wyszło na jaw, że R.S. ma problemy ze słuchem, co całkowicie dyskwalifikuje jego osobę jako dyplomatę: "Nie słyszałem, żeby ktoś gratulował prezydentowi" - powiedział Radosław Sikorski w Radiu ZET, odpowiadając na pytanie Moniki Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"), czy ktoś na szczycie Unii Europejskiej gratulował Lechowi Kaczyńskiemu sukcesu dyplomatycznego w Gruzji.

TVP Info demakskuje, jak Zdradek forsował Jacka Kotasa w 2006 r.

W wyniku drobiazgowego śledztwa dwaj wybitnie niegramotni niepokorni dziennikarze Samuel Pereira i Mariusz Kowalewski odkryli kolejną wstydliwą tajemnicę (patrz: miękkie podbrzusze Radosława Sikorskiego), a de facto dowody zdrady stanu, której Zdradek dopuścił się jako minister obrony narodowej. W artykule z dnia 06.11.2017 r. opublikowanym na portalu tvp.info przedtawili twarde dowody forsowania sowieckiego agenta w strukturach MON:

Fakty

Według dziennikarzy "Faktu", Kotas jako prezes w grupie "Radius Projekt" miał mieć powiązania biznesowe z osobą, która robiła interesy w Rosji z oficerami KGB i mafią

W 2007 r. Służba Kontrwywiadu Wojskowego, kierowana wówczas przez Antoniego "Instytucję" Macierewicza, udzieliła Kotasowi zgodę na dostęp do tajemnic państwowych. Według informacji podawanych przez MON, SKW:

Jacek Bączek twierdzi także, że Jacek Kotas w latach 2001-2007:

Przeczy temu jednak sam Kotas, który w wywiadzie dla "Polska The Times" potwierdził, że w Grupie Radius pracował od 2002 r. do maja 2016 r.

Po odejściu Zdradka ze stanowiska szefa MON Kotas awansował na wiceministra:

Przypisy

1)  Jak wynika z pisma powyżej, nie mógł wyrazić zgody ani być przeciwny, ponieważ dokumenty umożliwiające wszczęcie weryfikacji nie wpłynęły do SKW.

2)  Służba Kontrwywiadu Wojskowego powołana na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2006, rozpoczęła działalność 1 października 2006 ergo nie mogła niczego zweryfikować w czerwcu 2006 r.

Miękkie podbrzusze Radosława Sikorskiego

Radek-jeszcze-nie-Zdradek - Mąż Swojej Żony

Jak każdy zdrajca i odszczepieniec także Radosław Sikorski ma swoje miękkie podbrzusze, na co wskazał wszechwiedzący Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński podczas konferencji prasowej, nomen omen, 01.04.2011:

Nieudolnie broniąc się wróg narodu ripostował:

Patrz też

Linki zewnętrzne