Reparationen machen frei

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Reparationen machen frei - wielka patriotyczno-ekspriopriacyjna akcja telewizji "Republika" zainicjowana w dniu 13.08.2017 na Twitterze mająca na celu ustalenie "Ile namwinni Niemcy".

Geneza patriotyczno-ekspriopriacyjnej akcji TV "Republika"

W IV RP, w związku z trwającym sezonem ogórkowym, głośno jest o tzw. reparacjach wojennych, czyli odszkodowaniach, jakie mieliby wypłacić Wolsce Niemcy za zniszczenia spowodowane podczas II wojny światowej. Obowiązuje hasło:

W dniu 01.07.2017 roku, w czasie kongresu Zjednoczonej Prawicy, sam Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński jednogłośnie otworzył ponownie kwestię reparacji wojennych od Niemiec:

W dniu 06.07.2017 roku poseł Andrzej Mularczyk, który złożył w Biurze Analiz Sejmowych wniosek o przygotowanie ekspertyzy czy domaganie się odszkodowań jest możliwe i na jakich zasadach (jak szacują niektórzy eksperci wspierający Partię, chodzić może nawet o biliony dolarów), w TV "Trwam" i w "Radiu Maryja" wyjaśnił, że:

Inspiracja patriotyczno-ekspriopriacyjnej akcji TV "Republika"

Na oficjalnym Twitterze stacji zamieszczono grafikę, wzorowaną na znanym z bramy obozu w Auschwitz napisie, który był podłą kpiną hitlerowców z ofiar, a także hasłem wykorzystywanym przez nazistowską propagandę.

Zamiast "Arbeit macht frei" (Praca czyni wolnym) na plakacie jest jednak "Reparationen machen frei" (Reparacje czynią wolnym). Czcionka podobna. Na dole dopisek: "Ordnung muss sein" (Porządek musi być), też zaczerpnięty z retoryki nazistów.

Według informacji TV "Republika" autorem grafiki jest plakacista Wojciech Korkuć, założyciel tzw. Ruchu Higieny Moralnej. Logo ruchu znajduje się w rogu plakatu.

Inne miejsca propagowania patriotyczno-ekspriopriacyjnej akcji TV "Republika"

Plakaty można też zobaczyć na ulicach Warszawy, np. przy ul. Chełmskiej oraz na Powiślu.

Wściekły atak określonych sił wspierających IV Rzeszę w uchylaniu się od wypłaty

Oczywiście oczywiste Niespodziewane stanowisko megamocnego rządu

W komunikacie prasowym, który pojawił się krótko po publikacji artykułu, MSZ wyjaśniło, że stanowisko rządu RP z 2004 roku nie uległo zmianie, ponieważ od tamtego czasu "nie były podejmowane formalno-prawne decyzje w tym zakresie":

Niejaki Bartłomiej Sienkiewicz, były członek Tymczasowego Rządu Okupacyjnego (12.02.2018)

Niejaki Bartłomiej Sienkiewicz, były członek Tymczasowego Rządu Okupacyjnego suflował bezczelnie i całkowicie bezpodstawnie w wywiadzie dla wrogiego wszystkiemu co wolskie portalu "Gazeta.pl":

Stan umysłowo-emocjonalny Wolaków, którzy nie domagają się reparacji

Wybitny psychiatra IV RP, znający problematykę zaburzeń umysłowych z autopsji, Antoni "Instytucja" Macierewicz w wywiadzie dla TVP, postawił śmiałą, ale też jedynie słuszną diagnozę (01.09.2017):

Stan prawny Wolaków, którzy nie domagają się reparacji

Komentarz anonimowego wykształciucha

Do oceny, że mamy do czynienia z klasycznym tematem zastępczym, pasującym do sezonu ogórkowego i odgrzewanej konsekwentnie od 2016 roku koncepcji towarzysza Wiesława, że Niemiec to odwetowiec i wróg zakamieniały, który w dodatku nie chce za swoje winy płacić, skłania mnie brak stanowiska Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w kwestii reparacji wojennych od Rosji.

Pełny wykaz roszczeń reparacyjnych:

Patrz też

Linki zewnętrzne

Linki zewnętrzne