Republikanie

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Republikanie - Prawi Wolacy wyznający prawdy absolutne składające się na kanon IV RP.

Próba egzegezy porównawczej

Republikanie w USA wg Wiki

Amerykańscy republikaniekonserwatystami w kwestiach społecznych, w ekonomii opowiadają się za minimalną ingerencją państwa w gospodarkę, są bliscy neoliberalizmowi, popierając, między innymi:

Republikanie w Niemczech wg Wiki

Republikanie, niem. die Republikaner (REP) walczą o:

Partia utworzona w 1983 r., której liderem był były plutonowy Waffen-SS i prezenter telewizyjny Franz Schönhuber. Nie osiągając progu wyborczego 5% Republikanie bronią się przed rozpadem i zastanawiają się nad przyłączeniem do NPD.

Republikanie w Wolsce

Biorąc pod uwagę definicję republikanina obowiązującą od 16.10.2010 w Wolsce, która pokrywa się z programem die Republikaner, perspektywy tego ruchu u nas są niezbyt zachęcające.

Związki z konserwatyzmem

Każde wolskie dziecko już w łonie matki przyjmuje zarówno poglądy republikańskie jak i konserwatywne. O ile w dalszym życiu nie zostanie zarażone zgubnym bakcylem liberalizmu, pozostaje ono w pełni świadomym młodym Wolakiem, mającym jasne i sprecyzowane poglądy, których nie naruszy nawet potężny front liberalnych mediów.

Tacy właśnie młodzi ludzie skupiają się w strukturach Forum Młodych PiS, stowarzyszenia popierającego politykę Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego. Wybitną działaczką kołobrzeskiego koła Forum Młodych jest Jolanta Gawlikowska, która tak definiuje swoje poglądy w klipie reklamującym Forum (20.05.2011):

Bezczelnie wścibski dziennikarz zadał jej chamskie i tendencyjne pytanie co się kryje pod pojęciem konserwatyzm. Oto odpowiedź godna prawdziwej Prawej Wolki:

Patrz też

Linki zewnętrzne