Roman Giertych

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Roman Giertych po lekturze "Trans-Atlantyka"
Romek jest bardzo aktywny społecznie
Romeo Giertych na banknocie IV RP
Kot Romana Giertycha - Adolfik
10szczegołów.JPG

Roman Giertych (łac.: Genius Romanus Maximus Giertyhus, hiszp.: Lidero Maximo), zwany też Edukatorem, Munduratorem, Wielkim Nauczycielem, Najwyższym Pedagogiem, Wielkim G. i Niewesołym Romkiem.

Prawomyślnie piastował urząd ministra edukacji w rządzie IV RP do dnia 13.08.2007. Został wywalony przez Jarosława (opiekuna kota Alika, premiera IV RP) wskutek pozbycia się LiS-a z rządu.

Dbał o prawidłowe wykształcenie młodych Wolaków (a właściwie o brak wykształcenia). Propagator zamiany jednej godziny lekcyjnej wychowania fizycznego na dodatkową godzinę historii, bo wolscy uczniowie nie wiedzą, kiedy była bitwa pod Grunwaldem (a przecież to wie każdy prawdziwy Wolak, a nawet wykształciuch: 1 paczka drożdży, 4 kg cukru i 10 l wody).

Giertych był też twórcą nowego egzaminu, zwanego Maturą Giertycha oraz projektu Wielkiej Reformy Edukacji.

R.G. pragnał też wprowadzić wychowanie patriotyczne, w celu ograniczenia emigracji zarobkowej na zgniły zachód. Od tragicznego wypadku w gdańskiej szkole, inicjator zmian na lepsze w polskich szkołach (czyli skreślenia metali z list uczniów), wprowadzenia kar dla uczniów (chłosta lub dyby) i obowiązkowych mundurków (przygotowanie militarne).

Zasługi i dokonania

Roman Giertych ma niezaprzeczalne zasługi w dziedzinie badań historycznych, dotyczących zwłaszcza historii najnowszej. Jest m. in. autorem błyskotliwej i przenikliwej definicji okrągłego stołu. W sierpniu 2006 r. na konferencji prasowej Giertych pytany przez dziennikarzy, czy należy Jacka Kuronia usunąć z podręczników szkolnych, odparł:

  • "Nie, ale należy go umieścić między Januszem Radziwiłłem a Szczęsnym Potockim".

Tej wiekopomnej tezy nie podzielił niestety warszawski sąd okręgowy, który nakazał Romanowi Giertychowi przeprosiny dla Andrzeja (brat) i Macieja (syn) Kuroniów wykupić na pierwszej stronie "Gazety Wybiórczej". Wicepremier ma też wpłacić 15 tys. zł na Fundację im. Gai i Jacka Kuroniów.

Roman odnosi również liczne sukcesy na polu demaskacji przekłamań historyczno-literackich, tworzonych przez Układ. Według niego prawdziwym autorem książki "Nasza Szkapa" jest Henryk Sienkiewicz, a fabuła opowiada m.in. o koniu pracującym w kopalni. To genialne odkrycie obaliło mit kreowany od wielu lat przez wrogów narodu, jakoby autorką byłą Maria Konopnicka. Próby przypisywania Gustawowi Morcinkowi autorstwa wątku kopalnianego konia stanowią semantyczne nadużycie. [1] [2]

Ma również niepodważalne zasługi w odbudowie koalicji i oduczeniu warcholstwa Andrzeja Leppera. Jest też przeciwnikiem teorii ewolucji (niedaleko pada jabłko od jabłoni - patrz. Maciej Giertych).

Należy także podkreślić jego nowatorski wkład w Ogólną Teorię Niepłodności IV RP.

Zainteresowania i hobby

Wielki Edukator uwielbia literaturę, szczególnie Sienkiewicza ("Trylogię" przeczytał kilkanaście razy). Nie jest natomiast zwolennikiem horrorów (np. "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza), które jego zdaniem powinny być wykluczone z listy obowiązkowych lektur szkolnych. [3]

Najważniejszą częścią "Trylogii" Henryka Sienkiewicza jest, zdaniem Romana Giertycha, część druga, pt. "Potop", która w opinii Ministra Edukacji Narodowej bezwarunkowo musi być w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych. Jest to zupełnie zrozumiałe, ze względu na prorocze treści zawarte w "Potopie" - więcej informacji na ten temat zwiedzający znajdą w eksponacie Wielcy Prorocy PiSjanizmu.

Jako osoba obdarzona olbrzymim zaufaniem społecznym, Roman Giertych udziela się też prowadząc w czasie wolnym od reformowania Wolskiej Edukacji, Telefon Interwencji (wg niektórych źródeł: Telefon Zaufania), na który "Czasem ludzie do mnie dzwonią i proszą o różnego rodzaju interwencje". - tak wicepremier Giertych skomentował doniesienia "Gazety Wybiórczej", że policja podsłuchała jego rozmowę ze znanym krakowskim biznesmenem, którym interesuje się prokuratura. [4]

Kontakt

Jego adres e-mail:

Patrz też

Linki zewnętrzne