Rubel transferowy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Rubel transferowy - fikcyjna waluta rozliczeniowa z czasów komunizmu perfidnie reaktywowana w ramach zaprogramowanego zaniedbania przez określone siły w celu bezczelnego ograbiania jedynie słusznie patriotyczno-narodowej TVP z należnych jej pieniędzy za reklamy. Parytetem tej, nawiązującej wprost do grabienia państw podległych przez ZSRR, złodziejskiej waluty jest wyświęcona grupa komercyjna 16-49, który pod względem logicznym, pod względem ekonomicznym jest czymś niegodziwym z punktu widzenia moralnego. Rublem transferowym handluje monopolistyczny kantor Nielsen, za którym stoi zorganizowany dyktat domów mediowych i telewizji komercyjnych.

Ten zdradziecki i szkodliwy dla TVP system oszustw walutowych opartych o rubla transferowego wykrył i ujawnił w dniu 19.10.2017 r. przerażonym potęgą kłamstwa i manipulacji Prawym, ciężko pracującym Wolakom w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" sam prezes okradanej TVP Jacek Kurski:

Podłoże wprowadzenia zdradzieckiego parytetu: wyświęcona grupa komercyjna 16–49

Dualny mechanizm oszustw kursowych kantoru Nielsen

KOD manipuluje kursem razem z kantorem Nielsen

Właściwy parytet: grupa 50+

Innowacyjne podejście do zasad arytmetyki

Procent Kurski

1800 = kilka do kilkanaście

Fakty związane z demaskacją rubla transferowego

Rubel transferowy wg Wiki

Rubel transferowy (ros. Переводной рубль) – jednostka rozliczeniowa stosowana w latach 1964-1991 do wzajemnych rozrachunków pomiędzy państwami - członkami RWPG. Powołany w wyniku podpisanej 22 października 1963 Umowy o rozliczeniach wielostronnych w rublach transferowych i o utworzeniu Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 1964. Zdefiniowany w myśl tego porozumienia rubel transferowy miał nominalnie odpowiadać 0,987412 g złota, co było parytetem identycznym z teoretycznym parytetem rubla radzieckiego. Obie waluty nie były jednak ze sobą związane, a rubel transferowy był niewymienialny w skali międzynarodowej i występował wyłącznie w postaci zapisów księgowych na kontach Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej (MBWG). Kredytów w rublach transferowych udzielał także powołany w 1970 Międzynarodowy Bank Inwestycyjny (MBI), ale księgowane one były na kontach w MBWG. Należy podkreślić, że banki te nie emitowały pieniądza w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a jedynie odnotowywały wartość przeprowadzonych transakcji handlowych w walucie umownej.

Patrz też

Linki zewnętrzne