Ryszard Krauze

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
W obliczu zagrożenia Ryszard K. naradza się z pozostającym jeszcze na wolności wspólnikiem i jego pochlastaną liftingami małżonką
W tej układ-ance powoli wszystko staje się porażająco jasne

Ryszard Krauze (wśród wspólników z jego przestępczej szajki znany również pod pseudonimami "Ten Co Tam Lata Samolotem", "Gruby", "Duży Facet", "Największy Płatnik", "Rysiek z Gdyni") - tajemnicza postać sterująca życiem Wolski z szeregu tylnego, przedniego, a czasem nawet środkowego. Oficjalnie - znany biznesmen, sponsor imprez sportowych, laureat licznych nagród z czasów skompromitowanej III RP, a więc osobnik z założenia znajdujący się w kręgu podejrzeń.

Zainteresowania

W nowomowie określany często jako potężny biznesmen (premier Jarosław Kaczyński), a prezydent Lech Kaczyński komplementuje go wręcz jako "wielkiego biznesmena, który był dla niego miły".

Z zamiłowania - kolekcjoner (cudzych) krawatów męskich, a także hydraulik-amator; jego brak profesjonalnej znajomości i powołania do owego fachu doprowadził z czasem do powstania przecieków. W sierpniu 2007 r. zdemaskowany przez Śmiałego Śledczego jako prawdopodobny wieloletni członek Układu oraz FOP.

Oburzające kłamstwa w sprawie Kaczmarka

Ryszard Krauze wspomniał prezydentowi o planowanych inwestycjach w trakcie rozmowy - przyznało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta i oświadczyło, że w czasie swojej prezydentury, czyli w ciągu niespełna dwóch lat, Lech Kaczyński spotkał się z byłym już szefem Prokom Software trzy lub cztery razy.

Inne dowody na uczestnictwo w Układzie

Powiązania Ryszarda Krauzego z urzędującymi politykamijednoznaczne:

Kolejnym dowodem na uczestnictwo Krauzego w Układzie, a także na związki z wrogimi Wolsce Niemcami i Rosją, jest napisany przez agenta WSI Bogusława Wołoszańskiego scenariusz serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". W ostatnim odcinku serialu jeden z głównych bohaterów, oficer SS Hans Jacob Globcke, zmienia nazwisko na Krauze i zgłasza się do NKWD jako rzekomy komunista.

Publiczność TVP mogła się przekonać o tym wieczorem dnia 30.11.2007, tuż po kaczorynce. W ten sposób naród w ciągu jednego wieczora poznał całą prawdę o historii i teraźniejszości.

Wszystkie okoliczności w oczywisty sposób dowodzą, że Globcke był dziadkiem Ryszarda Krauzego, a jednak agent Wołoszański w oburzający sposób przemilczał w scenariuszu jego związki z osławionym dziadkiem Tuska.

Dwaplusbezdobra próba wciągnięcia Pana Prezydenta w rzekomą znajomość z oligarchą Krauzem. Dostrzeżona i poprawiona natychmiast po ogłoszeniu, że oligarcha Krauze od zawsze był wrogiem Wolski, a Pan Prezydent nigdy się z nim nie spotkał

Patrz też