Ryszard Legutko

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Legutko.jpg

Ryszard Legutko - profesor filozofii, publicysta i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Tłumacz i komentator dzieł Platona. Od wyborów 2005 senator i wicemarszałek Senatu z ramienia PiS. Wybitny PiSocjolog, odkrywca polskiej hołoty kulturalnej i stadnych zachowań polskiej inteligencji - typowe zachowania tzw. lumpeninteligenckiej łże-elity, części salonu, który migoce i sieje nienawiść wobec PiSjanizmu.

Osiągnięcia w edukacji IV RP

Ryszard Legutko został powołany na stanowisko ministra edukacji 13.08.2007. Jego poprzednik, Roman Giertych, został normalnym ruchem kadrowym odsunięty, bez związku z rozpadem koalicji PiS-LPR-SO.

Już w ciągu pierwszych dni urzędowania, nowy minister zanotował wiele spektakularnych, a nawet porażających sukcesów na ciernistej drodze edukacji i wychowania młodych Wolaków.

Ocena z religii

Zaraz po powołaniu Legutko ogłosił burzenie kościołów i wojnę z religią katolicką, słowami:

Na tę wiadomość kardynał Stanisław Dziwisz nawiązał historycznie: "Nie chcielibyśmy wrócić do czasów walki z religią w szkole", abp Leszek Głódź wojowniczo stwierdził "Jeżeli minister Legutko chce konfliktu, to będzie go miał", a także wysnuł myśl, iż "decyzja o nieuwzględnianiu religii w obliczaniu średniej dyskryminowałaby wierzących różnych wyznań."

Przypuszczając, że nowy minister jest opętany, Episkopat Polski podjął zdecydowane kroki. Połączone siły egzorcystów w randze kardynałów i arcybiskupów, a także premiera jako eksperta od "czynnych szatanów", zdołały uzdrowić ministra Legutkę. [2]

W efekcie minister Legutko złożył samokrytykę i wyjaśnił, że nie wiedział o ustaleniach Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu, które przedmiot sporu już dawno zatwierdziły. [3]

Zmiana programów nauczania

Na tydzień przed początkiem nowego roku szkolnego, Ryszard Legutko zmienił programy z matematyki i języka wolskiego. W ten sposób podręczniki do tych przedmiotów stały się nieaktualne. Nowych podręczników nikt nie zdąży już opracować i wydać, a nawet jeśli by się udało, uczniowie i tak nie mogliby ich kupić, gdyż uchwalona przez PiS, LPR i Samoobronę ustawa zabrania zmieniać wybrane w tym roku książki przez trzy lata.

Nowy wiceminister edukacji Andrzej Waśko komentował, że: "Matematyk zna twierdzenie Talesa, nie musi go sobie przypominać z podręcznika". Twierdzenie Talesa ma być bowiem uczone teraz w gimnazjum - a jest uwzględnione w książkach licealnych. Wiceminister oznajmił też:

Mundurki bez użycia CBA

Zapytany o wdrożenie pomysłu swojego wielkiego poprzednika, Ryszard Legutko odniósł się ze zrozumieniem do sytuacji, w której nie wszyscy uczniowie zostali wzięci w mundurki. Poinformował mianowicie, że ci nieumundurkowani nie muszą ustawiać budzików na 6:05 i oczekiwać na wizytę kolegów w mundurkach, wystarczy że zdążą wstać na zajęcia szkolne:

Matura próbna 2007-2008

Następca Wielkiego Edukatora postanowił zorganizować maturę próbną w... marcu 2008. Dzięki temu licealiści dowiedzą się, czy powinni coś zmienić w deklaracjach maturalnych - miesiąc po możliwości ich składania. Wyniki przyjdą na kilka dni przed maturą właściwą w maju. Niestety, ta próba walki ze środowiskiem wykształciuchów nie powiodła się - inspirowane przez określone siły Gazeta Wyborcza i wydawnictwo OPERON zorganizowały własną próbną maturę w grudniu 2007.

Wybitny wkład w pojednanie wolsko-polskie

  1. "Od 2005 roku obserwujemy wyjątkowe zjawisko. Polska elita, polskie media, polska kultura masowa, polska hołota kulturalna kibicuje Platformie w jej chamstwie. Profesorowie otwarcie lub w swoich gabinetach zacierają ręce, rechoczą ze śmiechu z kolejnych przejawów knajactwa, a w wolnych chwilach plują nienawistną żółcią na samo wspomnienie o PiS-ie. To samo robią artyści i pisarze, nobliści i grafomani, muzycy i muzyczni brzdąkacze. Profesorowie przybrali twarz Palikota i telewizyjnych przygłupów, a Palikot i telewizyjne przygłupy wyrażają głębokie uczucia profesorów. Ta część profesury, dziennikarzy, artystów, która od tego odrażającego widowiska się dystansuje traktowana jest jak niespełna rozumu, lub jak bydło, które nie wpuszcza się za próg." - w wywiadzie dla portalu www.wpolityce.pl (13.02.2011)
  2. "Powiedziałem kiedyś w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że głównym czynnikiem odmóżdżenia w dzisiejszej Polsce jest antykaczyzm. [...] To antykaczyzm sprawił, że runęły wszelkie racjonalne kryteria dyskutowania o Polsce. Jak inaczej nazwać przedziwną sympatię dla tej rządzącej dzisiejszą Polską mieszaniny chamstwa, mistyfikacji, korupcji i niedołęstwa." - ibidem
  3. "Tusk nie odgrywa realnej roli w instytucjach UE. Jedyne, co może zrobić, to zaszkodzić polskiemu rządowi i do tego ma zielone światło. Jego ataki na polski rząd nie powinny mieć miejsca, bo to kłóci się z rolą przewodniczącego RE, ale nie tylko nie spotkała go za to żadna reprymenda, lecz nagrodzono go gładkim wyborem na drugą kadencję." - w wywiadzie z Lidią Lemaniak dla "Gazety Polskiej Codziennie" (24.07.2017)
  4. "To właśnie typowy Tusk. Mówi coś obrzydliwego i antagonizującego, ubierając to w retorykę troski. Całe to opowiadanie o wyprowadzaniu Polski z UE to przykład metody zmasowanego, systematycznego kłamstwa, sączonego w uszy i umysły Polaków. Nie ma żadnych podstaw, żeby snuć takie scenariusze, ale PO tak napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i brutalnością, że może oni sami już przestali odróżniać kłamstwo od prawdy. Przypominają rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalne i groteskowe hasła. W tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odegrał i odgrywa nadal niemałą rolę, choć sam jako supercynik doskonale wie, że kłamie i kiedy kłamie." - ibidem

Wybitny krytyk filmowy

Wybitny analityk o staczaniu się Unii Euro Wyimaginowanej Wspólnoty z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak")) na pozycje lewackiego buldożera inżynierii społecznej

W dniu 13.11.2018 r. wybitny PiSocjolog podczas debaty z udziałem kanclerz Niemiec na temat przyszłości Europy wystapił w imieniu frakcji EKR z jedynie słusznym refereatem o staczaniu się Unii Euro Wyimaginowanej Wspólnoty z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak")) na pozycje lewackiego buldożera inżynierii społecznej:

Wybitny wkład w rozwój badań naukowych w dziedzinie PiSjanistycznej seksuologii osób młodocianych

Brawurowo przeciwstawiając się tyleż bezczelnej, co niespotykanie kłamliwej nagonce określonych sił na Wolski Kościół oraz działających w nim z najwyższym poświęceniem pasterzy, profesor Legutko błyskotliwie ujawnia, że przypisywane Prawym Kapłanom rzekome czyny pedofilskie z dziećmi od 12 roku życia, nie mają z pedofilią nic wspólnego, gdyż są jedynie niewinną pederastią, która zresztą - co wykazały badania innego wybitnego seksuologa nurtu PiSjanistycznego, Marcina Horały - jest ze wszech miar korzystna dla młodych ludzi i sprzyja ich rozwojowi:

Patrz też

Linki zewnętrzne