Samochód Łyżwińskich

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 15:52, 31 paź 2016 autorstwa Opornick (dyskusja | edycje) (Dod. linki wewn.)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Samochód Łyżwińskich - artefakt (urządzenie) pochodzący z mitologii IV RP. Samochód, który mimo, że de facto nie istnieje, jest w stanie robić ponad 1500 km na dobę i jeździć ponad 18 godzin na dobę kierowany przez posła, który w tym samym czasie przesiaduje w Sejmie, bądź hotelu sejmowym, ewentualnie przeprowadza casting wśród potencjalnych pracownic biur poselskich Samoobrony.

Opinie naukowców

Historycy i inni naukowcy (zwłaszcza zajmujący się mitami i baśniami ludowymi) zwracają uwagę na bezpośrednie podobieństwo oraz liczne nawiązania do Kany Galilejskiej, perpetuum mobile, kijów-samobijów oraz golema z Pragi.

Pewne grona (oczywiście tzw. wykształciuchy) negują możliwość realnego zaistnienia tego fenomenu. Ministerstwo Edukacji krytykuje jednakże takie głosy, argumentując, że głoszą je ludzie bez odpowiedniej wiedzy merytorycznej - tacy, co nawet zaprzeczają, że istniał Smok Wawelski, oraz że odkrywcy złota na Alasce jedli befsztyki z mamutów (patrz dyskusja nt. ewolucji).

Oszczerstwa Szymona Majewskiego

Łże-dziennikarz Szymon Majewski w jednym ze swoich łże-programów, próbował podważyć sens istnienia samochodu państwa Łyżwińskich. Próbował także przekazać Panu Stanisławowi Fiata 126p, co jednak się nie udało - wszak Pan poseł posiada samochód.

Patrz też

Linki zewnętrzne