Samorządowa ordynacja wyborcza

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 21:35, 18 lip 2017 autorstwa Opornick (dyskusja | edycje) (Dod. linki wewn.)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Samorządowa ordynacja wyborcza - gra zespołowa bardzo popularna wśród wybrańców narodu, nieco zbliżona zasadami do scrabble, warcabów i Monopoly. Może w nią grać każdy, kto jest już w rządzie lub parlamencie lub ma tam wystarczające wpływy poprzez odpowiedni lobbing.

W zabawie bierze udział kilka drużyn, które walczą o zdobycie prowadzenia w obsadzeniu swoimi koleżankami i kolegami stanowisk na szczeblu samorządowym. W tym celu muszą w taki sposób zmienić obowiązujące przepisy wyborcze, aby - w zależności od uzyskanego w przyszłych wyborach poparcia - uzyskać jak najwięcej mandatów do swojej dyspozycji.

Zawody są szczególnie emocjonujące, gdyż cały proces należy rozpocząć z jednej strony odpowiednio późno, by przeciwnik nie zdążył odwrócić sytuacji na swoją korzyść, a z drugiej strony, na tyle wcześnie, by zmiany przeszły całą ścieżkę legislacyjną i zaczęły obowiązywać tuż przed terminem wyborów.

Standardowym utrudnieniem dla graczy są protestujące wrogie media, opinia publiczna, wykształciuchy, opozycja i Trybunał Konstytucyjny, ale bez nich atmosfera zabawy nie byłaby tak ciekawa.

Zaskakujące zwroty akcji

(Trybuna, 2007.05.23)

Patrz też

Linki zewnętrzne