San Escobar

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
El Wolaco y El Escobariano son dos hermanos! Y la batalla, y la tequilla!
(Wolak i Escobariańczyk to dwa bratanki! Do bitwy i do tequilli!)

San Escobar - karaibski strategiczny sojusznik wojskowy i polityczny restaurowanej IV RP, pozyskany w dniu 10.01.2017 przez wstającego z kolan wybitnego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego podczas jego wizyty w Nowym Jorku:

Historyczne, strategiczne i edukacyjne znaczenie sojuszu z San Escobar

Jest to wspaniały sukces Biało-Czerwonego Obozu, tym razem w dziedzinie eksploracji niezbadanych obszarów i odkrywania nowych ziem, będący zarazem spektakularnym przykładem praktycznego wdrażania przez młodych fachowców dobrej zmiany w skali globalnej.

W jego efekcie czołowy geograf, podróżnik i myśliciel Witold Waszczykowski, najlepszy w dziejach Wolski - po legendarnej Annie Fotydze, rzecz jasna - minister spraw zagranicznych, najlepszego w dziejach Wolski megmocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, brawurowo poinformował zdumiony świat o odnalezieniu przez siebie w rejonie Morza Karaibskiego bratniego i sprzyjającego Wolsce kroju San Escobar, którego istnienie było dotychczas przez ogólnoświatowy spisek żydo-masonerii skrzętnie skrywane przed ludem pracującym całego świata!

Przełomowe to odkrycie stanowi jednocześnie pierwsze znaczące osiągnięcie zaakceptowanej dzień wcześniej przez Zrodzonego Przez Błogosławione Łono i Wykarmionego Przez Błogosławione Piersi, drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcę dobrej zmiany Andrzeja Dudę (pseudonim sceniczny: "Maliniak"), Wielkiej Reformy Edukacji, dzięki której młodzież może wreszcie mieć dostęp do niezakłamanej, obiektywnie obiektywnej geografii świata, a przy okazji dowiedzieć się, że wielki przyjaciel IV RP, prześladowany pod pretekstem rzekomego przywództwa tak zwanego kartelu z Medellin i bestialsko zamordowany w 1993 roku przez kolumbijski reżim we współpracy z CIA Pablo Escobar, został już kanonizowany!

Podstępna próba podważenia strategicznego sojuszu przez państwo ościenne

Działając z poduszczenia osławionej Platformy Obywatelskiej, cyklistów, ekologów, wegetarian, masonów, elementów animalnych oraz Rosji awanturniczy reżim San Cristóbal y Nieves próbował w drodze nieudolnej prowokacji zniszczyć życiowy dorobek wstającego z kolan wybitnego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego:

Wyjaśniała, że Waszczykowski miał na myśli rozmowę z ministrem spraw zagranicznych małego wyspiarskiego państwa na Karaibach San Cristóbal y Nieves. Władze San Escobar ostro zareagowały na wpis rzeczniczki polskiego MSZ o tym, z kim naprawdę rozmawiał wstający z kolan wybitny minister Witold Waszczykowski. Dostrzegły w nim próbę zaszkodzenia dopiero co zawiązanym stosunkom dyplomatycznym z Wolską. Oskarżyły o to karaibskie San Cristóbal y Nieves:

"San Escobar Times" informuje, że republika zwiększy w 2017 roku wydatki militarne, aby:

Komentarz niejakiego Ryszarda Schnepfa, rzekomo byłego wiceministra spraw zagranicznych, podobno byłego ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Urugwaju, Ameryce Środkowej, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych, z osławionej Platformy Obywatelskiej w, rzecz jasna, "Gazecie Wybiórczej" (21.01.2017):

Zdesperowana miażdżącym sukcesem dyplomatycznym radykalna opozycja uruchamia metodę ulica i zagranica

Władze San Escobar

Przedstawicielstwa dyplomatyczne San Escobar w restaurowanej IV RP

W dniu 17.01.2017 w Krakowie (niem.: Krakau) w okolicach ul. Kościuszki oficjalnie otwarto konsulat generalny Republiki San Escobar. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał konsul Antonio Cubo:

Wielka Ilustrowana Encyklopedia San Escobar

Historia

Istnieje hipotetyczna teoria mówiąca, że starożytne kultury San Escobar rozkwitły dzięki napływowi elementu prasłowiańskiego w czasach, gdy tenże element pożeglował na wschód po zbudowaniu Muru Chińskiego. Dzielni Prasłowianie wylądowali, zniesieni przez fale Pacyfiku, na złotych piaskach obecnego San Escobar i zdjąwszy onuce, zakasali rękawy i zabrali się za rozbudowę tego tropikalnego mocarstwa, jak to Prasłowianie. Stąd obecny dziś w folklorze sanescobarskim ślad, nikły co prawda już, ale ciągle widoczny! Słowiańszczyzny zapaszek delikatny taki.

Piast Kołodziej uczył Sanescobarczyków jeść widelcem, gdyż prekolumbijska Ameryka nie znała koła, zatem nie było zapotrzebowania na usługi zgodne z jego kierunkowym wykształceniem.

San Domierz (oryginalnie było to San Domirez, ale już od XVII w. wskutek wielokrotnych pomyłek ostała się tylko aktualna forma nazwy tego miasta), ufundowano ku czci Sanescobarczyków, którzy walczyli z Wolakami ramię w ramię pod Grunwaldem (niem.: Grünfelde). Mieszka tam obecnie jeden Sanescobarczyk, główny bohater serialu "El padre Mateo".

Emigranci z San Domirez podczas zaborów w XVIII wieku, założyli państwo San Escobar. Oznacza to, że Wolacy byli tam przed Hiszpanami. Później były znowu zabory, tym razem hiszpańskie, aż w 1980 prezydent Leoncio Almeida wywalczył niepodległość.

Geografia

Flora i fauna

Dla turystów

Kultura, sztuka, tradycyjne wartości

Oświata i nauka

Gospodarka

Podstawową gałęzią przemysłu San Escobar jest turystyka, której niezaprzeczalny rozkwit nastąpił po otwarciu przez linie lotnicze "El Nino" bezpośredniego połączenia z Warszawy. Największą popularnością cieszą się: Playa Esperal, Playa los Paravanos (co roku na tej plaży organizowany jest San Escobar Festival de Paravanos, podczas którego okoliczni twórcy prezentują tradycyjne haftowane parawany plażowe) praz Playa Los Blondas Carinas.

Drugą, co do wielkości generowanych w walutach drugiego obszaru płatniczego przychodów gałęzią gospodarki, jest produkcja wina pod uznaną na całym świecie i cenioną przez sommelierów marką "Vina Tusca". Pochodzą one prosto z Vinèdo, najlepszych winnic w San Escobar, położonych u stóp majestatycznych gór El Madre, które za dnia, niczym skalny rycerz, chronią Santo Subito przed chmurami, a nocą malują niebo w gwiazdy swoimi szczytami zanurzonymi w blaskach księżyca. W żyznych dolinach Sierra Corleone, w okręgu El Joliboch, znajdujemy wyśmienite, stare winnice, w których dojrzewa endemiczny gatunek Cabaret Sauvignon i powstaje jedyne w swoim rodzaju wino Casiliero Del Cachor.

Jeśli chodzi o lotnictwo, to San Escobar produkuje doskonałe śmigłowce wielozadaniowe "Arcángel", zależnie od wersji, wyposażone w systemy ratownictwa morskiego, uzbrojenie do zwalczania czołgów lub podwójne zasobniki kokainy. Helikoptery te są całkowicie niewidzialne.

Antoni Macierewicz już zamówił bezprzetargową dostawę kilku tysięcy supernowoczesnych, wyprodukowanych w stolicy San Escobar, środków napadu powietrznego. Pierwsze 150 egzemplarzy tego sprzętu przyleci do Wolski 30.02.2017

Relacje wolsko-sanescobarskie i wzajemna współpraca

Patrz też

Linki zewnętrzne