Schowaj babci dowód

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Typowa polska babcia Internautka
Dowoddudy.jpg

Schowaj babci dowód - kryptonim antywolskiej akcji terrorystycznej sterowanej przez Układ. Łańcuszki o takiej treści zaczęły na początku października 2007 roku krążyć w Internecie i między posiadaczami telefonów komórkowych. Pełna treść wiadomości najczęściej brzmiała:

Pojawiały się różne mutacje, np. "schowaj babci dowód i beret moherowy", choć często skracano do samego "schowaj babci dowód" - głównie w Internecie. Cała akcja została zapoczątkowana umieszczeniem artykułu na stronie trwam.net, a Internauci (i użytkownicy telefonów komórkowych) szybko podchwycili hasło przewodnie tekstu tworząc łańcuszek.

Głęboko słuszne reakcje

W miarę jak w postępie geometrycznym pojawiało się coraz więcej wiadomości, sprawą zainteresowały się ogólnopolskie dzienniki i redakcje telewizyjnych programów informacyjnych.

W sprawie tej oburzającej prowokacji Platformy Obywatelskiej wypowiadali się także politycy, zwracając słusznie uwagę, że niecny ten czyn jest w istocie zbrodnią karalną, cyniczną próbą przewrotu oraz chamstwem, któremu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom:

Należy mieć nadzieję, że stojący za tą obrzydliwą prowokacją działacze przestępczej Platformy Obywatelskiej oraz ich inspiratorzy, zostaną w trybie pilnym wskazani, zatrzymani, przykładnie osądzeni i niezwłocznie straceni.

Epilog

Wobec nieprzejednanej postawy polityków i Narodu, pałających słusznym oburzeniem nanikczemną akcję, pomysłodawca-terrorysta w dniu 06.10.2007 pokajał się za swe niecne zamiary i wyjaśnił, że było to wyłącznie nieporozumienie:

Należy przypuszczać, że w kolejnym SMS-ie autor będzie zachęcał do głosowania na PiS oraz przekazywania datków na Radio Maryja. Termin jego pokutnej pielgrzymki na kolanach do Torunia nie jest jeszcze ustalony.

Porażająca prawda o rzeczywistym autorze haniebnej prowokacji

W dniu 09.10.2018 na jaw wyszła ściśle skrywana przez ponad dziesięć lat (!) wstrząsająca informacja, że faktycznym pomysłodawcą ohydnej akcji - co było zresztą do przewidzenia - był twórca i promotor przemysłu pogardy, osławiony samozwańczy tak zwany "prezydent" Unii Europejskiej i kadrowy agent Angeli Merkel, były marionetkowy "premier" przestępczego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, zbiegły w niesławie z Wolski obywatel znienawidzonych Niemiec, Donald Tusk (pseudonim operacyjny: "Herr Donald"):

Inne kluczowe dla pomyślności IV RP babcie w historii Wolski

  1. "To jest brutalny atak na instytucję babci" - Mariusz Błaszczak o podwyższeniu wieku emerytalnego w rozmowie z Beatą Michniewicz na antenie Wolskiego Radia (29.12.2012)
  2. "Od zawsze jestem inżynierem, chyba zawsze nim byłem. Jako chłopiec budowałem modele, zajmowałem się układankami, budując je wraz z moją babcią" - inżynier Mam Frank Taylor, jeden z najwybitniejszych inżynierów współczesności, czołowy ekspert podkomisji wyjaśniającej okoliczności zamachu i mordu smoleńskiego, ujawniając na konferencji prasowej podkomisji swoje niespotykane kompetencje w zakresie lotnictwa (15.09.2016)

Patrz też

Linki zewnętrzne