Sejm

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 20:39, 14 maj 2020 autorstwa Jendras (dyskusja | edycje) (Patrz też)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Informacje podstawowe

Sejm - popularny serial komediowy emitowany w Telewizji Polskiej na licencji Jim Henson's Muppet Show.

Poszczególne odcinki (zwane posiedzeniami) wyświetlane są w nieregularnych odstępach czasowych, określanych przez kierowników produkcji (i jednocześnie głównych aktorów): Marka Jurka (były), Ludwika Dorna (były), Bronisława Komorowskiego (były) i Grzegorza Schetynę (obecny).

Oferta programowa tego show bywa krytykowana przez co bardziej wybrednych widzów (np. wykształciuchów), z uwagi na zbyt dużą zawartość wulgaryzmów, kiepskiego aktorstwa, bardzo miernych dowcipów (na "poziomie klozetowym") oraz absurdalnego humoru wzorowanego na serialu "13 Posterunek".

Ze względu na rozmach całego przedsięwzięcia (zatrudnienie 460 statystów, kontrakty na 4 lata), jest to najdroższa produkcja w historii wolskiej telewizji.

Geneza

W Polsce istnieje od XV w. W roku 1505 powstała konstytucja Nihil Novi, na mocy której król nie mógł stanowić nowego prawa bez zgody szlachty. I wtedy się to wszystko zaczęło...

Liczba posłów w Sejmie III RP, IV RP, restaurowanej III RP i restaurowanej IV RP

Tytani pracy

Dnia 07.09.2007 posłowie i posłanki biorąc przykład z najlepszych stachanowskich wzorców, wiedzeni odpowiedzialnością za losy kraju, ustanowili rekord pracy legislacyjnej: w 8 godzin wykonano 270 głosowań. Posłowie ukończyli w ten sposób założony plan czteroletni przed terminem, przekraczając ustalone normy wydobycia ustaw o 200% oraz pozostałe normy o 150%. Rekordowy dzień był jednocześnie ostatnim dniem pracy przed rozwiązaniem Sejmu. [1]

Skład sejmu IV RP
Sejm VII Kadencji

Posłowie IV RP

Wolska miała niebywałe szczęście wybierając tak pracowitych, uczciwych i bezinteresownych parlamentarzystów, którzy reprezentują Naród, bezustannie trudząc się nad poprawą dobrobytu przeciętnego obywatela. O tym, jak bardzo angażują się w pracę nasi posłowie, może świadczyć fakt, że wielu z nich nie ma nawet czasu, by kupić mieszkanie, odłożyć jakiekolwiek oszczędności, a wielu z nich nawet się zadłużyło, by móc porządnie wykonywać swoje obowiązki! Te wstrząsające dane uzyskano na podstawie zestawienia [2] oświadczeń majątkowych naszych wybrańców.

Należy oczekiwać, że Caritas i Fundacja Jerzego Owsiaka niezwłocznie rozpoczną zbiórkę pieniędzy na poprawę warunków bytowania nieszczęsnych społeczników. A na święta, każda polska rodzina powinna mieć możliwość przygarnięcia pod swój dach zziębniętego, głodnego, bezdomnego posła lub senatora.

Mucha paraliżuje Sejm

Niepokojący objaw paraliżu

Platforma jako znany wróg parlamentaryzmu nie ustaje w wysiłkach, aby uniemożliwić posłom ich pracę dla dobra Wolski. W tym celu wydelegowała do Sejmu sabotażystkę, noszącą kryptonim operacyjny "Mucha".

Latem 2008 roku posłanka Joanna Mucha perfidnie zmieniła fryzurę na krótszą, a sposób ubierania na znacznie swobodniejszy. Wskutek tych przewrotnych działań posłowie przestają być sobą, gdy posłanka Mucha wędruje po sejmowej sali posiedzeń.

Podczas jednego z posiedzeń parlamentu pozwoliła pocałować się w rękę marszałkowi Bronisławowi Komorowskiemu. A ten dobre pół minuty tkwił przed nią zgięty w ukłonie. Później na chwilę podsiadła szefa MSZ Radka Sikorskiego. Miał on przez to problem z oddaniem głosu. I musiał mocno wyciągnąć przez nią rękę, aby użyć swojej karty. Jednak zniósł tę niedogodność z szerokim uśmiechem na ustach. Gdy zaś posłanka Mucha dosiadła się do posłów protokołujących obrady, ci siedzieli jak sparaliżowani, bojąc się głębiej oddychać.

Patrz też

Sejmowe obyczaje po wyborach 21.10.2007

Linki zewnętrzne