Semantyczne nadużycie

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Przykład poważniego semantycznego nadużycia z użyciem kaczek

Semantyczne nadużycie - wynikająca z cudzego skrótu myślowego bądź innych działań Układu niemożność odpowiedzi do rzeczy na najprostsze pytanie. "Semantyczne nadużycie" jest obelgą mniejszą, naukową, sugerującą zrozumienie przez lżącego materii niedostępnych zrozumieniu pospolitych wykształciuchów, a oczywistych dla popleczników.

Zwrot "wielkie semantyczne nadużycie" został użyty przez Lecha Kaczyńskiego podczas konferencji prasowej w trakcie XX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" w odniesieniu do nazywania afery taśm prawdy korupcją polityczną przez Donalda Tuska:

Haniebne wykorzystywanie zwrotu przez wrogów narodu

  1. Tekst dotyczący siły ramienia wskazuje na przeświadczenie ludu izraelskiego, że Bóg jest po ich stronie i że Bóg zwycięży - stosowanie tego do własnego projektu politycznego jest więc nadużyciem semantycznym, to upolitycznianie religii. To jest naganne, szkodliwe i niebezpieczne - prof. Stanisław Obirek o wystąpieniu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego podczas obchodów drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej (11.04.2012) [1]

Patrz też

Linki zewnętrzne