Solidarni 2010

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Solidarni 2010 - najwybitniejsze dzieło filmowe nurtu patriotyczno-spiskowego, autorstwa spółki wybitnych dziennikarzy i Prawych Polaków - Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego, niezłomnie walczących z suflowanym ludowi ohydnym mitem III RP, jakoby najwybitniejszy prezydęt IV RP był nie tylko małostkowym, ale i nic nie znaczącym prezydętem. Wybitni patrioci i Prawi Polacy udowadniają w swym dziele czarno na czarnym, że Lech Kaczyński był naszym prezydętem zaszczutym na polecenie gubernatoru Donaldu Tusku przez wrogie IV RP media.

Jedynie słuszny czas emisji, miejsce akcji i sposób prowadzenia narracji

Nadany w dniu 27.04.2010 w prime-time, w TVP1 film cytuje przechodniów atakujących Tymczasowy Rząd Okupacyjny, Rosję i prorosyjskie lobbby oraz - rzecz jasna - "Gazetę Wybiórczą" i zwyrodniałą Platformę Obywatelską. Kamera porusza się wśród tłumu zebranego pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie podczas żałoby po katastrofie samolotu specjalnego TU - 154, w wyniku której zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński - prezydęt IV RP.

Przez pełne dwie godziny trwania patriotyczno-spiskowego reportażu, bez słowa ze strony Pospieszalskiego albo innego dziennikarza, wybrani przechodnie atakują "winnych katastrofy".

Dokument został wyemitowany o godz. 20.27. Udział TVP 1 w czasie jego nadawania wyniósł 10,28 % - wynika z danych AGB NMR dla portalu Wirtualnemedia.pl. Film najchętniej oglądały kobiety, osoby w wieku 40-44 lat i po pięćdziesiątce oraz mieszkańcy wsi i małych miasteczek.

Wrogie stacje telewizyjne mamią, niestety skutecznie, tanią komercją

W paśmie emisji filmu TVP 1 przegrała z konkurencyjnymi kanałami. Liderem wtedy była TVP 2 [ rządzona przez postkomunistów działaczy lewicowych - przyp. Muzeum IV RP ], nadająca "Barwy szczęścia", "M jak miłość" i program "Tomasz Lis na żywo", która osiągnęła 39,55 % udziału. Dalej ze znaczenie niższym wynikiem uplasował się Polsat ("Armageddon" - 14,54 %), a trzeci był TVN ("Na Wspólnej", "W11" i "Szymon Majewski Show" - 12,96 %).

Próba zaskarżenia jedynie słusznego dzieła do KRRiT

Rządzący TVP 2 postkomuniści działacze lewicowi postanowili zaskarżyć wiekopomne dzieło do KRRiT posiłkując się karkołomną tezą, że autorzy filmu wpisali w żałobę narodową polityczne obsesje, a film nie miał nic wspólnego z żałobą. W piśmie skierowanym przez Klub Lewicy do Krajowej Rady czytamy:

Według posłów SLD, film pokazuje:

Najcelniejsze wypowiedzi Prawych Polaków

Prawdziwa troska o kraj postawiony przez określone siły nad przepaścią
Co to będzie, co to będzie?!

Zaraz potem pewna kobieta precyzuje, że niesprecyzowani "oni" chcą "zamknąć nam usta".

Jedynie słuszny wizerunek prezydęta wszystkich Prawych Polaków

Lech Kaczyński jest w programie przedstawiany jako "nasz prezydent zaszczuty przez media". Przez cały czas mowa jest o propagandzie mediów i nienazwanych obcych sił, oraz permanentnym ataku na patriotyzm.

Ktoś w tłumie krzyczy:

Dramatis personae

  1. Rzesze anonimowych Prawych Polaków
  2. Mariusz Bulski - aktor
  3. Katarzyna Łaniewska - aktorka, znana, m.in. z serialu "Plebania" i programu "Ziarno"
  4. Halina Rowicka - aktorka, znana, m. in. z serialu "Dom"
  5. Waldemar Bonkowski - radny PiS, który w filmie przedstawia się jako "rolnik spod Kościerzyny" oburzony słowami Radosława Sikorskiego o "dorzynaniu watahy".

Jedynie słuszne oceny ze strony uczciwych ekspertów

Celna ocena polityczna wymowy filmu

Jedna z najwybitniejszych przedstawicielek nurtu neoficko-ignoranckiego w PiS posłanka Beata Kempa dixit, że film jej nie zbulwersował:

Celna ocena etyczna wymowy filmu

Arcybiskup ordynariusz kielecki Kazimierz Ryczan w trzeciomajowym kazaniu bezkompromisowo porównał sytuację w Wolsce do Białorusi, wziął w obronę redaktora TVP Jana Pospieszalskiego i wezwał do głosowania na "prezydenta Polski, który będzie służył narodowi, a nie pragmatyzmowi partii":

Obrzydliwe ataki na arcydzieło ze strony wszelkiej maści wrogów narodu

Wymowny atak wścieklizny politycznej w Rosji

Według "Wriemia Nowosti" choć w filmie przedstawiono opinie ludzi, którzy zebrali się na Krakowskim Przedmieściu, to nie oddają one poglądów większości z tych Polaków, którzy oddawali hołd ofiarom katastrofy. Przypomniano że wśród tych, którzy zginęli 10.04.2010 była nie tylko para prezydencka i ludzie związani z PiS, ale także "wspaniali ludzie z lewicy". Mało tego, nazwała ten doniosły dokument skandalicznym i obrzydliwym, w czym wtórował jej leciwy aktorzyna, niejaki Daniel Olbrychski, nazywając wiekopomne dzieło niezwykle wstrętną rzeczą.

Wymowny atak wścieklizny politycznej w wydaniu Rady Etyki Mediów

Haniebny i bezprzykładny atak Komisji Etyki TVP

W dniu 21.05.2010 niewybredny atak na najwybitniejsze arcydzieło sztuki filmowej w dziejach Wolski, przypuściła samozwańcza Komisja Etyki Telewizji Wolskiej.

Dla utrwalenia w świadomości Narodu tego bezprzykładnego aktu zdrady interesów Ojczyzny przez skorumpowanych i zastraszonych przez okupantów członków "komisji", poniżej zaprezentowano fragmenty oburzającego stanowiska tego skompromitowanego gremium w sprawie filmu:
"Autorzy i TVP 1 naruszyli, obowiązujące w TVP, następujące zasady etyki:

  1. Par. 1. Dziennikarz telewizji publicznej wobec odbiorców
  2. Par. 4. Zbieranie i opracowanie materiałów
  3. Par. 10. Rozbudzanie nadmiernych obaw lub nadziei
  4. Par. 12. Rzeczywiste autorstwo

Zaszczuwanie i cenzurowanie artystów

Współautorka dokumentu, Ewa Stankiewicz, potwierdza powszechnie znany fakt o bezprzykładnych szykanach, jakich dopuszcza się reżim PO wobec twórców krytykujących jego brudne sztuczki:

Jak donosi "Rzeczpospolita", do potężnego frontu antywolskiego dołączyła firma Gutek Film, represyjnie odmawiając - z przyczyn niewątpliwie politycznych - dystrybucji innego filmu autorstwa Stankiewicz.

Sam dystrybutor nieudolnie mataczy:

Wkład Solidarnych 2010 w krzyżowanie Wolski

Plakat wiszący w pracowni historycznej XXXI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kruczkowskiego w Łodzi (niem: Litzmannstadt) kwiecień - lipiec 2011

Patrz też

Linki zewnętrzne