Straż Narodowa

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Straż Narodowa (SN) - bojówka organizacja utworzona pod koniec października 2020, której celem jest ochrona kościołów w odpowiedzi na protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej ws. aborcji i "w akcie obrony kościołów przed atakami rozwścieczonej lewicy":

Cel ostateczny Straży Narodowej

Struktura organizacyjna

Straż Narodowa dzieli się na dwa segmenty:

Szkolenie członków Straży Narodowej

Jeden z reporterów wrogiej wszystkiemu co wolskie TVN24, który ze względu na bezpieczeństwo chce pozostać anonimowy, jako "Strażnik 044" wziął udział w czterodniowym szkoleniu przed zaplanowanym na 11 listopada Marszem Niepodległości. Taki trening pod okiem byłych komandosów i oficerów BOR kosztował każdego z uczestników 50 zł. Uczestnicy uczyli się m.in. obsługi broni palnej (uczestnicy mieli do dyspozycji po blisko 200 pocisków - to więcej niż w ciągu roku może wykorzystać w ramach szkolenia przeciętny policjant):

Reporter TVN24 zaznaczył, że w pewnym momencie stracił rozeznanie, do czego Straż Narodowa jest tak naprawdę szkolona, ponieważ jej uczestnicy przestali bronić kościołów, a uczyli się sztuk walki i chronienia VIP-ów. Dziennikarz przyznał także, że boi się o siebie, ponieważ wielokrotnie słyszał groźby, co się może stać, jeśli ktoś zdradzi tajemnice Straży Narodowej.

Patrz też

Linki zewnętrzne