Syntezy wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Syntezy wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy - po oszałamiającym sukcesie tez do wystąpień medialnych postanowiono podnieść je na jeszcze wyższy poziom kaczologiczny, dzięki czemu powstały propozycje partyjnej argumentacji, której poseł PiS może użyć, gdy w jakiejś sprawie nic nie przychodzi mu do głowy albo nie chce podpaść kierownictwu Partii.


Spis treści

Próba egzegezy semantycznej

Zgodnie z logiką III RP pojęcie syntezy zakłada, że istnieją elementy na nią podatne i jej wymagające, czyli właśnie uprzednie wypowiedzi polityków PiS na bieżące tematy. Ponieważ IV RP wprowadziła zupełnie nowe standardy logiczne synteza powstaje przed wypowiedziami polityków PiS na bieżące tematy.

Komentarz anonimowego wykształciucha:

Przykłady porządku przekazu medialnego a priori

Synteza z 12 października 2009

Jak mówić o hazardowej komisji śledczej?

Poseł PiS Adam Hofman 15 października 2009 mówi w "Newsweeku" o komisji:

Dalej w Syntezie czytamy, że:

Zatem poseł PiS Zbigniew Wassermann 14 października 2009 w Radiu Zet mówi:

Synteza z 19 października 2009

Synteza zaleca mówić:

Słuchamy posłanki Beaty Kempy, która 22 października 2009 w Sejmie mówi:

A następnie zwracając się do Sebastiana Karpiniuka, posła PO:

Syntezy z 14 kwietnia 2011

Synteza o Herbercie

W związku z wykorzystaniem przez Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego fragmentu wiersza Zbigniewa Herberta "Pan Cogito" i protestem wdowy po poecie:

Synteza o analfabetyźmie Pawła Grasia

Odpowiedź Pawłowi Grasiowi, który oświadczył, że Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński opowiada się za ograniczeniem demokracji:

Synteza o robakożerności Michała Kamińskiego

Kilka dni po instrukcji dotyczącej Kamińskiego tak mówił o nim rzecznik PiS Adam Hofman u Moniki Olejnik (pseudonim operacyjny: Stokrotka) w "Radiu ZET":

Syntezy do wystąpień na terenowych konferencjach partyjnych ze społeczeństwem umęczonym uporczywie kontynuowanymi zamachami na demokrację w Wolsce - 18.12.2016

Wybitny szef klubu parlamentarnego partii Ryszard Terlecki rozesłał do polityków Partii wytyczne z centrali:

Dziennikarze w regionach już dostali zaproszenia na konferencje partyjne. W specjalnych tezach do wystąpień medialnych, które centrala Partii rozesłała z wezwaniem do organizowania spotkań z mediami, jest też dołączona jedynie słuszna notatka szefowej Kancelarii Sejmu w sprawie piątkowych wydarzeń. Agnieszka Kaczmarska wyjaśnia w niej jedynie słusznie, że to:

To jedynie słuszne nawiązanie do ewidentnie sfałszowanych filmików nagranych przez tak zwanych posłów zgranej opozycji, na których rzekomo widać, jakoby minister sprawiedliwości Zbigniew "Zero" Ziobro podpisywal listę obecności już po głosowaniach i zamknięciu obrad w Sali Kolumnowej.

Wybitna szefowa Kancelarii Sejmu jedynie słusznie zapewnia, że:

Pomocą dla posłów partii, którzy będą organizować terenowe konferencje partyjne, ma być specjalny jedynie słuszny przekaz. W nimwytyczne, by mówić, że:

Posłowie Prtii mają jedynie słusznie winić rozwydrzoną opozycję za kryzys i podkreślać, że rok rządów Prtii był dobry dla Wolski, która jest "wolna i demokratyczna". Mają też jedynie słusznie mówić, że:

Podobne jedynie słuszne tezy wygłosiła w dniu 17.12.2016 r. w telewizyjnej opera buffa orędziu asystentka Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego (w niedzielę TVP powtórzyła to orędzie).

Politycy Partii mają też na terenowych konferencjach partyjnych "ujawniać prowokacje", czyli że "bojówkarze KOD i Antify" chcieli, by w piątek polała się krew. Mają też jedynie słusznie mówić, że rzekomy poseł PSL, niejaki Eugeniusz Kłopotek zapowiadał piątkowe wydarzenia w telewizji, a to znaczy, że manifestacje nie były spontaniczne. I że żaden z protestów nie był spontaniczny, bo wcześniej zgłoszono je w ratuszu (Partia Razem rzekomo wyjaśniała, że protest zgłosili wcześniej, ale podobno miał dotyczyć reformy edukacji).

też jedynie słuszne sugestie, by obnażać "manipulacje polityków opozycji" dotyczące np. jedynie słusznie uśmiechniętego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego| w samochodzie, kiedy wyjeżdżał nocą z Sejmu:

Syntezy do wystąpień na terenowych konferencjach partyjnych ze społeczeństwem umęczonym uporczywie kontynuowanymi zamachami na demokrację w Wolsce - 28.01.2017

Fragment-przekazu-dnia-rozsylanego-do-politykow.jpg
Fragment-przekazu-dnia-rozsylanego-do-politykow2.jpg
Fragment-przekazu-dnia-rozsylanego-politykom-PiS3.jpg
Fragment-przekazu-dnia-dla-politykow-PiS4.jpg


Syntezy o mobilizacji i proliferancji z 05.10.2018

"Główne zadanie to mobilizacja zaplecza do działania i proliferancja pożądanego przekazu:

Syntezy: sprawa K-Towers - 29-31.01.2019

Zastosowanie w praktyce


Syntezy na temat wyborów kopertowych, koalicji 67 i tarcz antykryzysowych - 08.05.2020

Syntezy na temat dopłat do ogrzewania - sierpnień 2022

Przekaz-Dnia-PiS-o-doplatach-do-ogrzewania.jpg

Syntezy do wystąpień o tym, że PO atakuje Jana Pawła II, aby przykryć aferę pedofilską - marzec 2023

W związku z reportażem "Franciszkańska 3" (patrz: agenda antywojtyliańska) - materiale TVN24 o tym, co wiedział i jak reagował Karol Wojtyła na przypadki nadużyć seksualnych, w tym pedofilii, gdy był jeszcze arcybiskupem Krakowa (niem. Krakau), powiązano ten reportaż z przypadkiem skazania w grudniu 2021 r. byłego działacza PO Krzysztofa F. za pedofilię:


Syntezy do wystąpień w sprawie aborterki, tak zwanej pani Joanny, pożaru chemikaliów w Przylepie, PO i Einheit über alles - lipiec 2023

Sprawa aborterki, tak zwanej pani Joanny

Partia nakazuje mówić o "celowej manipulacji i mistyfikacji TVN-u i opozycji":

  • "Policja była wezwana do samobójstwa, a nie do aborcji."

Partia nakazuje powtarzać to jak mantrę. W Przekazach uderza się też w panią Joannę:

Zgodnie z jedynie słuszną instrukcją Media Przyjazne Narodowi zaczęły natychmiast prześwietlać aktywność pani Joanny w internecie, by podważać jej wiarygodność. Partia nakazuje przekierowywać uwagę na inne wątki niż aborcja:

Partia wskazuje, że za czasów megamocnych rządów [[Krótki kurs interpretacji sondaży dla Ciemnego ludu|spadło]] bezrobocie wśród kobiet:

PiS nakazuje swoim ludziom wskazywać na to:

PiSjonarze mają perorować publicznie oskarżając opozycję:

Partia jednogłośnie zarzuca mediom i osobiście Donaldowi Tuskowi uderzanie w lekarkę pani Joanny:

Pożar chemikaliów w Przylepie

Partia nakazuje wiązać ten pożar z Platformą Obywatelską, a szczególnie z tą warszawską:

Partia nakazuje przekonywać w mediach, że:

Przypominać, że zgodę na utworzenie płonącego składowiska w Przylepie wydał w 2012 r. starosta z Platformy Obywatelskiej Ireneusz Plechan.
osławiony coraz gorzej w Unii przyjmowany germanofil, były samozwańczy tak zwany "prezydent" Unii Europejskiej i kadrowy agent Angeli Merkel, były marionetkowy "premier" przestępczego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, zbiegły w niesławie z Wolski obywatel znienawidzonych Niemiec i ohydny perekińczyk, Donald Tusk (pseudonim operacyjny: "Herr Donald") wcześniej wściekle atakował Partię za pożar i politykę śmieciową. Tuż po tym, jak zapłonęły chemikalia w Zielonej Górze, pisał:

PO to partia pogardy i niechęci do Polski

Partia nakazuje bić w osławionego coraz gorzej w Unii przyjmowanego germanofila, byłego samozwańczego tak zwanego "prezydenta" Unii Europejskiej i kadrowego agenta Angeli Merkel, byłego marionetkowego "premiera" przestępczego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, zbiegłego w niesławie z Wolski obywatela znienawidzonych Niemiec i ohydnego perekińczyka, Donalda Tuska (pseudonim operacyjny: "Herr Donald") - wymierzona jest w niego cała ofensywa żądań, by ujawnił swój majątek i zarobki związane z pełnieniem funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej:

Jedność ponad wszystko (niem.: Einheit über alles)

Partia nakazuje kolportować przekaz o jedności Zjednoczonej Prawicy. Obóz ma się publicznie prezentować jako zgodny i tworzyć dychotomię: prawica zjednoczona - opozycja pokłócona:

Syntezy - wersja plakatowa

PiS wykupił też w tabloidach ogłoszenie-plakat. Na nim Zbigniew Chlebowski - "Chlebo", Mirosław Drzewiecki - "Miro", Grzegorz Schetyna - "Grześ" i podpis:

Dla posłów PiS Synteza zawiera interpretacyjną ściągawkę:

O cmentarzach i stacjach benzynowych mówili zgodnie m.in. Joachim Brudziński, Beata Kempa i Adam Hofman.

Inne Syntezy niedatowane

Synteza:

Mariusz Błaszczak PiS:

Synteza:

Mariusz Błaszczak PiS:


Synteza:

Synteza:

Patrz też

Linki zewnętrzne