Szambo

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Nowy, zwalający z nóg zapach Pierwszej Damy

Definicja

Szambo - miejsce na terenie Kancelarii Prezydenta, które Pierwsza Dama była uprzejma pomylić z perfumerią.

Miejsce to bezbłędnie rozpoznał i opisał ojciec Tadeusz Rydzyk, który w dniu 08.03.2007 na antenie Radia Maryja, komentując spotkanie Lady M. z grupą dziennikarek i podpisanie przez to gremium apelu do Sejmu o rezygnację z antyaborcyjnych zmian w konstytucji, stwierdził:

Inaczej szambo definiuje wybitny odnowiciel Wojciech Wierzejski:

Konsternacja w społeczeństwie

Badanie wykazało brak zaburzeń narządu węchu u First Lady

Tak kompromitująca pomyłka ze strony Pierwszej Damy, w pierwszej chwili była dla wszystkich Wolaków zaskakująca i zupełnie niezrozumiała. Powszechnie przecież wiadomo, że Maria Kaczyńska ma doskonale wykształcony i rozwinięty narząd powonienia, a brak zaburzeń tego zmysłu potwierdziły badania lekarskie.

Cyniczna manipulacja

Dopiero w dniu 13.03.2007 na jaw wyszła porażająca prawda, że Pierwsza Dama została cynicznie wmanipulowana w organizację spotkania oraz podpisanie apelu, przez określone siły stojące za łże-dziennikarkami, które wprowadziły ją w błąd sugerując, że po wprowadzeniu zmian, powszechnie, w trybie 24-godzinnym, gwałcone będą 13-latki.

Szokującąinformację przekazał społeczeństwu IV RP szwagier pani Marysi w dniu 13.03.2007 rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia", mówiąc:

Inspiratorzy prowokacji

Jak się okazało, za całą prowokacją, a najprawdopodobniej próbą przewrotu, stała oczywiście czołowa przedstawicielka wrogich mediów i zapiekła przeciwniczka odnowy moralnej i budowy IV RP, Monika Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka").

Tło polityczne prowokacji

Jasne jest dla wszystkich, że w obliczu zagrożenia wynikającego z wejścia w życie w dniu 15.03.2007 nowej ustawy lustracyjnej, wszelkie kręgi wywodzące się ze środowisk postkomuny lewicy, agentów SB oraz tajnych współpracowników, podejmują rozpaczliwe i histeryczne próby zasiania niepokoju w społeczeństwie i odwrócenia uwagi od karzącej ręki sprawiedliwości PiSjanistycznej, która już niebawem dosięgnie kolejnych elementów przestępczego Układu i wspieranych przez niego liberałów.

Kłamliwe insynuacje

Korzystając z okazji, wszystkie te ogniwa szarej sieci usiłują oczywiście odwrócić kota ogonem i cynicznie sugerują, że zamieszanie usiłuje wprowadzić Ojciec Rydzyk, który – w myśl nowej ustawy lustracyjnej – jako dziennikarz także zobowiązany jest do złożenia oświadczenia lustracyjnego.

Zasłużony ten Wolak i prawdziwy patriota obawia się rzekomo ujawnienia kulis pozyskania przez Radio Maryja częstotliwości radiowych, będących w dyspozycji rosyjskiej armii i służby bezpieczeństwa oraz udostępnienia przez Rosjan wojskowych nadajników do emisji programu RM. Oczywiście insynuacje takie są całkowicie bezsensowne i żaden prawdziwy Wolak nie da się wziąć na ich lep.

Z niewątpliwą przykrością, a nawet niesmakiem należy niestety stwierdzić, że w nurt furiackich ataków na Ojca Tadeusza dała się wciągnąć niewielka część hierarchów Kościoła, a ściślej rzecz biorąc kolaborująca z Układem Jego postkomunistyczno lewicowo-liberalna frakcja - tak zwany Kościół Łagiewnicki.

Dzięki intrygom swoich agentów w Radzie Programowej Radia Maryja, w połowie maja 2007 r. hierarchowie ci ośmielili się tak zmanipulować posiedzenie tego gremium, że Rada sugerowała Ojcu Dyrektorowi przeproszenie pani prezydentowej.

Na szczęście ten nieugięty i bezkompromisowy bojownik o wolną Wolskę i odnowioną IV Rzeczpospolitą oraz nieustraszony pogromca szatana, nie uległ tym naciskom i w dniu 06.06.2007 na antenie Radia Maryja wygłosił odważnie oświadczenie:

Deklaracja ta podbudowała i napełniła dumą narodową wszystkich prawdziwych Wolaków, pobudzając jednocześnie ich zapał do dalszej odnowy moralnej Wolski.

Historyczny moment poświęcenia klap (Fot. Jarosław Janowski)

Inne wielkie osiągnięcia IV RP w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej

W dniu 09.10.2011 zostały uroczyście poświęcone, a dzień poźniej zamontowane na wejściach do systemu kanalizacji klasztoru jasnogórskiego, dwie klapy do włazów kanalizacyjnych, wyprodukowane w Łodzi.

Klapy związane są z patronką miasta, Świętą Faustyną, jakkolwiek informujący o tym doniosłym fakcie na swojej stronie internetowej "Dziennik Łódzki", nie sprecyzował jaki jest charakter tego związku.

Klapy umieszczone zostały w doskonałych i atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach: na trasie z parkingu na dziedziniec klasztorny oraz koło Bastionu Świętego Rocha.

Patrz też

Linki zewnętrzne